Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1794
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8169
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2000 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (137) | Dış Politika (1521) | Ekonomi (181) | Eğitim (70) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (38) | Adalet (64) | Milli Kültür (255) | Gençlik (23) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (592) | Tarım (137) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (13) | Din (858) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (53) | Bilim ve Teknoloji (12) | Milli Güvenlik (424) | Türk Dünyası (698) | Şiir (47) | Sağlık (100) | Diğer (2927) |

Görüş bildirebileceğiniz Dış Politika konuları
Irak`ın kuzeyinde yapılan sınır ötesi harekat ne olmalıdır? (4)
Barzani mi daha tehlikeli PKK mı? (14)
Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimiz nasıl olmalıdır? (144)
ABD ve İsrail ile ilişkilerimiz nasıl olmalıdır? (180)
Türk Dünyasıyla ilişkilerimiz yeterli mi ?hedef ne olmalıdır? (5)
Beşli Shangay örgütü ile ilişki kurmalı mıyız? (46)
Dış politika ile ilgili diğer konular (1128)


Dış Politika - ABD ve İsrail ile ilişkilerimiz nasıl olmalıdır? konusu hakkında görüşler
Mehmet KOÇAK - (Ziyaretci) 8.8.2018 17:22:18

ABD papaz Brunson`u neden istiyor, F. Gülen`i neden vermiyor?

ABD papaz Brunson`u neden istiyor, F. Gülen`i neden vermiyor?
08 Ağustos 2018 ÇarşambaABD dünyaya hükmetme tasavvuru çerçevesinde, enerji, ticaret, stratejik ve askeri alanlarda sürdürdüğü işgal, saldırı ve tehdit politikalarını sürdürmektedir.
ABD yönetimi, bunu kutsal bir görev olarak kabul etmektedir.
Çünkü bu tasavvur, Evanjelistlerin kutsal hedefidir.
ABD Başkanı Trump`ın yardımcısı Pence fanatik bir Evangelist olarak işin başındadır ve Başkan Trump`ı istediği gibi yönlendirmektedir.
ABD yönetiminin yanında; medya, silah tüccarları, siyasiler ve askeriye ile istihbarattan oluşan ABD`nin güç odaklarını yönetenlerin büyük bir kısmı Evanjelist mezhebine bağlıdır.
Amerika`daki Hristiyan toplumunun en tutucu ve radikal dinci kanadı olan Evanjelizm, gerçekte dünya sermayesini elinde tutan ve dünyayı ekonomik güç üzerinde yöneten ve yönlendiren Siyonist kapitalizmin gizli dinidir.
Protestanlığın bir alt mezhebi olarak tarif edilen Evanjelizim, Hristiyanlık ve Yahudiliğin karışımından meydana gelmektedir.
Dünyaya hükmetmeyi hedefleyen Siyonist kapitalizmin kurucu öncüleri bu iki dinin gücünden istifade etmeyi amaçlamışlardır.
Ezoterik ve masonik yapılar ise bu şeytani dinin mezhepleri konumundadır. Bilderbeg`ciler ise akıl hocalarıdır.
FETÖ, SİYONİSTLERİN MÜSLÜMANLAR İÇİNDEKİ YAPILANMASIDIR
Evangelistlere göre Hz. İsa kıyamete yakın gökten inecek ve yeryüzüne hakim olacak, ancak bu hakimiyet İsrail`in (Dünya`nın sonuna doğru olacak olan son savaş)Armageddon`da &8216;büyük zafer` kazanmasıyla mümkün olacaktır. Buda &8216;Büyük İsrail`in ilanı ve dünyaya hükmetmesi olarak inanılıyor.
Farklı çevreler tarafından Evanjelistlere ``Siyonist Hristiyanlar´´ da denilmektedir.
&8216;Siyonist Yahudiler` ve &8216;Siyonist Hristiyanlar`dan sonra Siyonist dünya hakimiyeti tasavvuruna karşı çıkmayacak, itirazlarda ve sorgulamalarda bulunmayacak bir Müslüman topluluğu oluşturmak üzere &8216;Siyonistlerin emrinde bir İslam Projesi) F.Gülen üzerinden gerçekleştirmesi için yıllar öncesinden harekete geçildi.
&8216;Ilımlı İslam`, &8216;Dinler arası hoşgörü ve diyalog` maskesi altında F.Gülen öncülüğünde başlatılan bu hareket &8216;Siyonistlere hizmet eden ve Müslümanları dönüştürecek buProjeyi sadece Türkiye`de değil, tüm İslam dünyasında hakim kılmayı amaçlıyordu.
Eğitim, medya ve sermaye çevreleri yaygınlaştırmayı hızlandırmak için önemsenmiştir.
F.Gülen`indünya çapında etkin siyasi liderlerin yanı sıra iş dünyası, basın-yayın ve akademi çevrelerinin en önde gelen temsilci ve uzmanlarının bir araya gelmesiyle oluşturulan Masonlar ve Bilderberg gibi oluşumlarla yakın ilişkiler içinde olmasının sebebi de budur.
ABD, İNTİKAM ALMAYA ÇALIŞIYOR
Yani FETÖ, sadece Türkiye`ye şamil bir oluşum değildir.
Diğer bir ifadeyle FETÖ, Siyonistlerin Müslümanlar içindeki yapılanmasıdır.
ABD, Siyonist Evangelist Mezhebinin Papazı olan Andrew Brunson`un devlet düzeyinde sahiplendiği gibi aynı amaçlar yönünde kullanılan FETÖ`nün başı F. Gülen`i de aynı derecede korumasının sebebi işte o büyük projenin gereğidir.
Türkiye, FETÖ konusunda istediği kadar dosya göndersin ABD, F. Güleni iade etmeyeceği gibi Papaz Brunson`u kurtarmak içinde elinden geleni yapacaktır.
&8216;Siyonist Evanjelist`lerin emrindeki ABD yönetimi aslında Türkiye`den intikam almaya çalışıyor.
Çünkü Türkiye, sadece FETÖ`ye değil, aynı zamanda FETÖ üzerinde ABD`nin küresel projesine engel olmuş oldu.
Ayrıca Türkiye, İslam adını kullanan ve Siyonistler tarafından kullan ve kullanılan terör örgütleri ve diğer dinsel yapılar konusunda İslam âlemine uyarılarda bulunmasından Siyonist Evanjelistlerin emrindeki ABD yönetimi ve İsrail ciddi anlamda rahatsızdır.
Bu derece kızgınlığının ve sürekli krizler üreterek Türkiye`ye saldırmasını gizli sebebi işte budur.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.