Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1820
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8742
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (139) | Dış Politika (1671) | Ekonomi (196) | Eğitim (76) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (48) | Adalet (65) | Milli Kültür (296) | Gençlik (23) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (626) | Tarım (137) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (13) | Din (921) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (53) | Bilim ve Teknoloji (12) | Milli Güvenlik (483) | Türk Dünyası (728) | Şiir (54) | Sağlık (138) | Diğer (3044) |

Görüş bildirebileceğiniz Milli Güvenlik konuları
Milli Güvenlik (483)


Milli Güvenlik - Milli Güvenlik konusu hakkında görüşler
Mehmet KOÇAK - (Ziyaretci) 15.5.2019 19:22:50

Almanya, Türk kökenli ajanlarını devreye soktu

Mehmet Koçak
kocak61mehmet@gmail.com


2019-05-15
Almanya, Türk kökenli ajanlarını devreye soktu


ABD`nin başını çektiği Almanya ve Fransa`nın da içinde aktif yer aldığı Batılı emperyalist güç odakları, içişlerimize müdahale etmeye devam ediyorlar.
Hedef, içinde bölücü ihanetin de yer aldığı, dış destekli &8216;Şer İttifakı`nın, tekrarlanacak olan İstanbul İBB seçimlerini kazanmasına destek olmak.
Asıl ve nihai hedef ise ülke genelinde &8216;Erdoğan Karşıtı Cephe`yi bir isyana yönlendirmek için harekete geçirmek.
Bu emellerine ulaşabilmek için istikrarsızlığı tetikleyecek siyasi baskıların yanında ekonomik yaptırımların da devreye sokulması planlanıyor.

ABD`nin Türkiye`yi teslim alma girişimlerini destekleyen ülkelerin başında Almanya gelmektedir.
Almanya bir yandan Türkiye`nin AB`ye tam üyeliğini engellemeye devam ederken, diğer yandan yeni karşı hamlelerle tehdit etmeye devam ediyor.
Alman gazetelerinin sütunlarına taşınan yorumlarda yeni hamleler ima ediliyor ve sürdürülmekte olan düşmanca tavır açık ve net bir şekilde orta konmaktadır.
Almanya`nın Frankfurter Rundschau ve Stuttgarter Nachrichten gazetelerinin sütunlarına taşınan yorumlarda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ı uyarmanın yeterli olmayacağı ve ekonomik yaptırım yolunun tercih edilmesi gerektiği vurgulanıyor.
Bütün bunlar yetmezmiş gibi Alman derin yapılarının Alman medyasında ve siyasi partilerdeki görevli Türk kökenli ajanlarını aktif bir şekilde kullandığı görülmektedir.
TÜRK ASILLI ALMAN AJANLAR
Türk asıllı olup Alman vatandaşlığına gecen Alman derin yapıları tarafından yetiştirilip görevlendirilen çok sayıda ajan bulunmaktadır.
Bunların bir kısmı siyaset alanında, kimileri sendikacı ve gazetecilik maskesi altında görev yapmaktadırlar.

Bu ajanların bir kısmı Almanya`da, diğer bir kısmı ise yetiştirilip Türkiye`de görevlendiriliyor.
Gazeteci kimliği altındaki ajanların başında Alman Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel gelmektedir.
Suçu tespit edildi ve hakkında ``terör propagandası ve halkı kin ve düşmanlığa sevk etme´´ suçlamalarından dava açıldı.
Bu kişi 14 Şubat 2017`de gözaltına alınmış ve sonrasında tutuklanmıştı.
Deniz Yücel`in tutukluluğu, Almanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerinde gerilime neden olmuştu.
Almanya Başbakanı Angela Merkel, kararla ilgili Deniz Yücel`in serbest bırakılması için süreç içinde devrede oldu.
Almanya diğer ajanlarını cesaretlendirmek amacıyla sahiplendiği gibi Deniz Yücel`i eşiyle birlikte özel bir uçakla Almanya`ya almıştı.
Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Yücel`in tahliye edilmesini memnuniyetle karşıladığını söyleyerek bir ajanın nasıl sahiplenildiğinin en güzel örneğini göstermişti.
Ancak bu ajan kısa bir dinlenmeden sonra yine görevine devam ederek ``hain her zaman ve her yerde görevde olur´´ sözünün ne derece doğru olduğunu ispatlamış oldu.
Bu ajan şimdi yine devrede.
Düzenlediği basın toplantısında ``Erdoğan`ın kaybetmesi gerekiyor: E. İmamoğlu başarılı olduğu takdirde, Erdoğan`ın itibarını yitirmesi daha da berraklaşacak. İstenilen başarı elde edilebilmesi için Erdoğan`a karşı olan ittifak her yönüyle desteklenmeli´´ diyerek siyasilere çağrıda bulunmak suretiyle fitne-fesat yaymaya devam ediyor.
CEM ÖZDEMİR İLKLERİN BAŞI
1994 yılında Alman Parlamentosu`na seçilen ilk Türk kökenli vekil olan Cem Özdemir, Alman devletinin hizmetinde Türkiye karşıtı politikaları yönlendiren Alman siyasetindeki Türk kökenli ajanların başıdır.
Sözde &8216;Ermeni Soykırımı Tasarısı`nı Alman Parlamentosuna hazırlayıp sunan heyetin başkanıydı.
Yıllardır PKK &8211; DHKP-C gibi bölücü terör örgütleri ve FETÖ ile yakın ilişkiler içindedir.
Her fırsatta Türkiye aleyhindeki propagandalara destek vermektedir.
Cem Özdemir`i Alman derin devleti adına yöneten ve yönlendiren yıllarca birlikte çalıştığı Yeşiller Hareketinin öncülerinden ve halen Federal Meclis Başkanvekili olan Claudia Roth`dur.
Şimdi, Cem Özdemir de Türkiye karşıtlığı eylemlerin yönlendiricisi olmakla kalmayıp gezi olaylarına destek için eylemcilerin arasında yer alan hocası Claudia Roth ile birlikte Başkan Erdoğan düşmanlarının buluştuğu o şer ittifakına destek için siyasi kulislerde aktif faaliyetler içindedir.
Siyasetçi veya gazeteci olarak yetiştirilen Türk asıllı bu ajanlar, farklı partilerde veya farklı gazetelerde olsalar da görevleri aynıdır.
Ayrıca içimizde olup deşifre edilen ajanlar var.
Bunların başı Can Dündar`dır.
O ve onun gibiler, deşifre olur olmaz Almanya`ya taşındılar.
En üst makamlarca kabul buldular ve en yetkili kişiler tarafından onlara Alman vatandaşlığı takdim edilerek korunmaya alındılar.
Tasması Alman istihbaratının elinde olan bunlar şimdi oradan Türkiye`ye karşı ağızlarından salyalar akıtarak havlamaya devam ediyorlar.
Almanya, ekonomik gücünü kullanarak Türkiye`yi hedef alması yeni değildir. Tarihin derinliklerinden gelen bir emperyalist bakış acısıdır.
Beslediği Türk asıllı ajanlarını devreye sokmak suretiyle Başkan Erdoğan`a karşı oluşan karşı cepheye verilen desteğin asıl sebebi işte budur.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.