Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10379
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2046 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (150) | Dış Politika (2117) | Ekonomi (228) | Eğitim (90) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (63) | Adalet (71) | Milli Kültür (487) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (779) | Tarım (142) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (18) | Din (1034) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (13) | Milli Güvenlik (605) | Türk Dünyası (865) | Şiir (73) | Sağlık (183) | Diğer (3363) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (710)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasetçiler nasıl olmalıdır? konusu hakkında görüşler
Atila Şimşek - (Ziyaretci) 21.03.2008 22:13:24

BİZİM SİYASET VE SİYASETÇİLER

İçinde bulunduğumuz bu kritik günlerde herkes sapkasını önüne koyup düşünmeli,Nasıl bir siyaset ve siyasetçilerle karşı karşıyayız.Türkiye`nin,Türk Halkının imajına yerleşmiş siyasetçide bir değişiklik var mı?Çevrenizdekilere sorun,yoldan geçenlere sorun,ailenize sorun,yaşlı-genç,kadın-erkek,okumuş-okumamış herkese sorun;iktidarlar değişiyor,Parlamentoyo girenler değişiyor,partiler değişiyor,aceba halkın gözündeki siyasetçi imajı değişiyor mu?
Üzülerek görüyoruz ki,daha doğrusu siyasetçiler bize gösteriyorlar ki,90 yıllık demokrasi tecrübesine sahip Türk siyasi hayatındaki siyasetçi hiç değişmiyor.Ülkenin geleceği açısından kaygı verici bir durum ve ülkenin geleceği açısından endişe verici.
Aslında düşünen,fikir üreten ve ülkemizin geleceğini düşünenler siyasetçi hakkında var olan bu kötü imajın silinmesi için gayret gösterirken,siyasetçinin inatla ben buyum demeye devam etmesi gerçekten ilginç bir durum ortaya çıkarıyor.
Halkın gözünde seçilmek için her türlü girişimlerde bulunan siyasetçi,seçildikten sonra herşeyi unutmakta,genellikle kendi menfaatlerine kilitlenmekte ve lider suntası karşısında hiçbir varlık gösterememektedir.Hatta daha ileri gidebilmekte,lider,.partisi ve şahsı ile ilgili konularda vatan ve millet`in geleceğini,demokrasinin gelişmesini,hukukun üstünlüğünü dahi bir kenara bırakarak sadece ve sadece menfaatleri çerçevesinde kilitlenebilmektedir.
Hukukun birgün kendisine de lazım olacağını düşünmeden,Güvenlik güçlerimizin bu vatanın savunmasında ve kendi emniyetinin sağlanmasında önemli bir unsur olduğunu algılamadan saldırılarda bulunabiliyorlar.Siyaset bu mudur,siyasetçi bu mudur.Halkımız bunu çok iyi bir şekilde şu sözlerle ifade etmektedir. ``Dansöz gibi kıvırma´´.
Bugün ülkemizde siyaset, ülkeyi ihtiyaçlarına göre yönetmek yerine yolsuzluk,soygunculuk,güvenilmezlik vb. Kelimelerle tarif edilmeye başlamıştır.Bu son derece üzücü duruma nasıl gelinmiştir,bu duruma gelmede suç kimindir.Başta siyasetçiler olmak üzere Türkiye`nin bunun muhasebesini yapma zamanı gelmiştir.
Öncelikle :
-Siyasetçi lider sultasını kırabilmelidir.
-Halk için,halka hizmet için seçildiğini hiç unutmamalıdır.
-Kendisinden önce görev yapmış ve muhalefetteki partileri insafsızca suçlamamalıdir.
-Muhalefette iken kara dediğine,iktidarda ak diyebilecek kadar banallaşmamalıdir.
-Devletin temel dinamikleri olan kurumlara ve bu kurumlarda görev yapan kişilere karşı eleştiri ve yorumları dikkatli ve özenli olmalıdır.
-Milleti aptal,sağır,kör olarak görmemeli.
-Millete hizmet etmenin sadece kendi yandaşlarına suurşuzca ve açıkça menfaat sağlamak olmadığını çok iyi bilmeli.
-Milletin geçim zorluğunu sadece seçim alanlarında dile getirip,iktidar olduktan sonra unutmamalı ve en kısa sürede nasıl köşeyi dönerim hesaplarına kapılmamalı.
-seçim alanlarında milletin gözüne bakarak,bangır banır söylenen sözler,iktidarda unutulmamalı.
-Adalet ve adalet sistemi hiçe sayılmamalı,Hukukun birgün kendilerine de lazım olacağı hiç unutulmamalı.
-Oy almak bahanesi ile milleti kutuplara bölmenin en büyük hata olacağı bilinmeli,siyasetçi bu konuda çok hassas olmalı,
-Siyasette fırıldak olarak adlandırılan,menfaati icabı ideolojisi ve inancı ne olursa olsun parti parti dolaşanlardan medet ummamalı.
Aklıma gelenlerden bazıları bunlar,daha da genişletilebilir.Siyasette kalıcı olabilmek milletin birlik ve beraberliğinden geçer.Özü ve sözü doğru siyasetçiler daima kazanırlar.
Şu asla unutulmasın ki,siyasetçiler ülkenin sadece Siyasi gücünü değil,Topyekün milli gücünü kullanan ve bu gücü Milli hedefler doğrultusunda yönlendiren ve yönetenlerdir.
Bunun için bilgi gerekir,tecrübe gerekir.Siz ülkeyi yarı yetişmiş,öfkesine hakim olamayan,Hükümet gücü ile gösteri yapacak kadar sığ düşünenlere teslim ederseniz,ekonomi ile berber dükkanı birbirine karışır.Hukuk ülkesinde hukukçular azarlanır.Görevlerini millet ve vatanı için yaparken eskaza menfaatlerine dokunursan ölümle bile tehdit ederler.Yasaları çoğunluk gücüne dayanarak değiştirmeye çalışırlar,onlar için kendilerinden sonrası tufandır.
Benim mazlum halkım,mazlum rolünü oynayanlara karşı duygusaldır.Allah`ın hakkı üç der ve üç seçimde oy verir.Ya sonra............Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.