Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10379
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2046 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (150) | Dış Politika (2117) | Ekonomi (228) | Eğitim (90) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (63) | Adalet (71) | Milli Kültür (487) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (779) | Tarım (142) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (18) | Din (1034) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (13) | Milli Güvenlik (605) | Türk Dünyası (865) | Şiir (73) | Sağlık (183) | Diğer (3363) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (710)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Numan ALADAĞ - (Ziyaretci) 8.09.2015 23:52:58

1 Kasım`ın Stratejik Önemi

Ey Büyük Türk milleti!


Yüce Türk İslam alemi`nin Huzur ve mutluluğu için, Dağlıca da canlarını feda ederek şehit olup, hakkın rahmetine kavuşan Vatan evlatlarını rahmet, Gazilerimizi minnetle anar. Ruhları Şad, Mekanları Cennet Olsun.

Acımız büyüktür.
Ey İslam alemi!

Vatan şehitleri ve atalarımız için, aşağıdaki duaları okumayı alışkanlık haline getirelim:

``İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Ve inna Rabbina lemunkalibune, Allahümmek `tübhü indeke fil muhsinine vec`al kitabehu fil illiyyin. Vehlufhu fi ehlihi fiğabirine vela tahrimna ecrehu vela teftinna ba`dehu.`` (Biz Allah`tan gelmiş ve Allah`a gidiyoruz. Ve biz ahirette yine O`na dönücüleriz.)

``Rahmehullah`` (Allah, O`nu merhamet etsin.)

``Gafarallahu`` (Allah, O`nu afvetsin.)

``Allahümmağfir leh`` (Allah`ım, O`nu afvet.)

``Allahümmerhamhu`` (Allah`ım, O`na merhamet et.)

``Allahümmeltuf bihi`` (Allah`ım, O`na lutuf ile muamele et.)
NOT: Yüce Türk İslam alemi olarak, ``Başın sağ olsun!`` demek yerine, yukarıda yazılanlardan birini veya hepsini de söylemek, şehitlerimizin ve atalarımızı rahmetle anmak daha faydalı olur.


Değerli Mü`minler:

Milli sorumluluk taşımayı üstlenmeye aday olan insanda kişisel namus kadar sosyal ve Milli namus da bulunmalıdır.
Artık sabit olmuştur ki, şerefli insanları baskılar nasıl yenemezlerse; haysiyetli devletlere de sanayi ötesi toplum ülkeleri kumanda etme cesaretini ve gücünü kendilerinde bulamazlar.
Bir ülkede kayıt dışı ekonomik hareketlilikler kontrol altına alınamıyorsa , o ülkede her türlü haram, yasa dışı faaliyetler, anarşik tereör (Vatan hainleri) yabancı sermaye`nin, gıda, finans ve iletişim sektörlerine dayalı ekonomik terör cirit atacaktır. Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK; ``Yolsuzluk yapanın Allah belasını versin`` ne kadar isabetli ve yerinde bir özdeyiştir. Bu özdeyişe, ``Yolsuzluk yapana göz yumanın da Allah belasını versin`` ilave edersek tam biri birini tamamlamış olmaz mı?
Bir siyasi parti genel başkanı, kayıt dışı ekonomi ve haram işlerle uğraşanları Milletvekili adayı olan kişileri, seçilecek sıralamaya koyarsa o parti genel başkanına güvenip vatansever olduğundan bahsedebilir misiniz?
Bunun için de önce dünyayı ve insanlığın sorunlarını isabetle teşhis etmek ve sonra bu sorunların kendi Vatanımızda, kendi insanımıza göre nasıl çözülebileceğini iyi bilmek ve nihayet bu yola cesaretle girmek gerekiyor.
Bir toplum, gerçek politikacıyı entrikacıdan ayıramıyorsa, partiler ve Parlamento entrikacıyı politikacı ile bir tutuyorsa, orada siyasi sıkıntıların önüne geçilemez ve fazilet mücadelesi çok güç olur.
Yüce Türk Milleti olarak iyi bilmeyiyizki, bugün yaşanan Vatan şehitlerinin acısı ve diğer ters tutum böyle sürüp giderse, henüz tam yerleştiremediğimiz; bütün gerekleriyle halen gerçekleştiremediğimiz iktisadi ve siyasi demokrasimizi soysuzlaşmaktan, para dağıtarak Milletvekili sıralamalarında seçilebilecek sırada yer almaya çalışan politikacıyı güvensizlik ve itibarsızlıktan kimse kurtaramaz.
Türk toplumunun iç huzursuzluğu, kişisel çıkarların Milli çıkarlarla çatışmasından ve buna Politika hayatında arka çıkılmasından ileri geliyor.
Öte yandan, ihanet şebekesi dış güçlerin üzerimize çok ciddi hesaplar yapılırken, içerideki maddiyata özen gösteren uzantıları aracılığı ile bu hesapları kolaylaştıracak bir çekişmenin sorumsuz dönemine girildiğinin endişesini taşıyorum!
Demekki dış hainlere karşı haysiyetli, Milli menfaatlerimizi zedelemeyen ve Milli egemenliğe gölge düşürmeyen, şahsiyetli ve vicdan muhasebesi ahlakına sahip bir Politika güdülmesi şarttır.
20`ci asrın ilk yarısı, petrol, ikinci yarısı ise plastik devri olmuştur. 21`ci asır ise protein (Temel gıda) devri olacaktır. Sanayi ötesi toplum ülkelerinin, dünya gündeminde yaşanan olayların başındaki, asıl kavga, protein sorunlarını teminat altına alma kavgası olduğunu unutmayalım!
23-63 Ekseninin en stratejik içesi Akçakale de, 05/Eylül Cumartesi günü, Vatan hainleri tarafından evlatlarımızı şehit edenlere karşı tepki yürüyüşü yapıldı. Havaların sıcak olması ve en yoğun iş sezonu olmasına rağmen bu yürüyüşe yaklaşık üç bin (3 000) kişi katılmıştır. Allah`a binlerce defa şükürler olsun ki, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşu ile beraber, Akçakale`mizde (Harran Ovası) atılan Milli temel, sağlamlılığını, iç ve dıştaki bölücü Vatan hainlerine karşı bir kez daha kanıtlamıştır.
1 KASIM MİLLETVEKİLİ SEÇİMİ

Ey Siyasi parti genel başkanları! 1 Kasım seçiminde, Milletvekili olmaya aday adayı olanların seçilecek sıralamada yer vermeden önce, Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)`in buyurduğu bu üç hadis-i şerifi okuyup ve sadakatla Müslümanım, riyakar değilim diyebiliyorlarsa, Milletvekili olacak olanları ona göre sıralamaya koymalıdırlar. HADİS-İ ŞERİFLER: `1- ``Bir zalim olduğunu bile-bile birisine yardın eden kişi, gerçekten de Müslümanlıktan çıkmıştır.``2- Kim bir zalime yardım ederse Allah o zalimi ona musallat eder. 3- ``Kötü kişiyi anmaz kötülüğünü söylemezseniz halk nereden bilecek onu? Kötü kişiyi kötülüğü ile anın da halk, ondan çekinsin.`` buyuruyor.
Siyasi parti genel başkanları, Elazığ- Şanlıurfa gösterecekleri adaylar çok ama çok önemlidir. Elazığ da bazı siyasi partilerin Milletvekili çıkarması, 23-63 Ekseni için stratejik önem taşımaktadır. Sanayi ötesi toplum ülkelerinin hedefinde Elazığ-Şanlıurfa`lılar`ın Milli duyguları zayıflatıp, tasarladıkları hedeflerine varmak olduğunun bilincinde olmalıdırlar!
Elazığ-Şanlıurfa da, Cumhuriyetin kuruluşu ile beraber atılan Milli temellerin sağlamlığını korunmasındaki kararlılıklarında daha da sağlam olduğunu, iç ve dıştaki bölücü Vatan hainlerine 1 Kasım da, göstermemiz gerekir. Hangi parti ruhunda Vatan sevgisini taşıyıp Allah`a inanan adayları gösteriyorsa o partiye oy verilmelidir. Örneğin: Adam aşırı dindar ve Vatan severim diye kamuoyuna mesaj veriyor, sonrada Cenab-ı Allah`ın ve Türkiye Cumhuriyeti kanunlarının yasakladığı haram işlerde cirit atarak ön planda yürüyor. İşte bu faaliyetler riyakarlığ`ın ta kendisidir. Büyük Türk Milleti olarak, bunlara dikkat etmemiz gerekir! Bu riyakarların işledikleri yüz kızartıcı pisliklere ortak olup, günahkar olmayı istemiyorsanız, elinizi vicdanınıza koyup oyunuzu öyle kullanın. Partilerden daha önemli, Vatan sever ve Vatan haini olanlara dikkat edilmelidir! Şanlıurfa da iki stratejik köprü vardır: Siverek ve Akçakale köprüleridir. Her iki köprüde de Allah korkusu ve Vatan sevgisi olan adayların seçilebilecek sıralarda yer alması gerekir.
EY YÜCE TÜRK MİLLETİ

Toplumla ilgili bir ülküsü olmayan; Vatanı, milleti, devleti hiçe sayarak yalnız bencillik için mevkinin, şöhretin, paranın ya da bir insanın peşinde gidenler, bu yolda bir süre aldatıcı başarılar da sağlayabilirler. Fakat sonunda böyle kişilerin, ot`un ve et`in arkasında yok olan yaratıklardan ciddi bir farka sahip olmadan göçtükleri hazin bir gerçektir. Bu değirmen böylesine pek çok insan öğütmüştür ve öğütecektir.
Bu itibarla gerçek politikacı milletini, Vatanını, devletini her şeyin üstünde tutan, Vatanın ana sorunlarına sadakat ve samimiyetle çözüm çareleri arayan ve bunları, gerçekleştirme mücadelesinden çekinmeyen insandır.
Sanayi ötesi toplum ülkelerinde demokrasi politikanın vasıtası partiler, ortak varlığı Parlamento ve yapıcı gücü Hükümettir.
Öyle ise gerçek Politikacı, vicdan muhasebesi yaparak, herkesten çok örnek adam olmak zorundadır.
Cümle Vatan şehitlerini, Cumhuriyetimizin kurucusu M. Kemal Atatürk`ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hastalara şifa-i şerifler dileriz.


Cenab-ı Allah, Yüce Türk İslam alemini emrettiği şekilde, Allah`a inanıp ruhunda Vatan sevgisini taşıyan ve vicdan muhasebesi yapan cümle Vatan severlerin, Vatana hizmet etmesini nasip etsin.Hadiş-i şerifler kaynakçası: Hz. Muhammed ve hadisleri. Abdulbaki Gölpınarlı Kasım 1964


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.