Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10373
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2046 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (149) | Dış Politika (2114) | Ekonomi (228) | Eğitim (90) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (63) | Adalet (71) | Milli Kültür (486) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (779) | Tarım (142) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (18) | Din (1034) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (13) | Milli Güvenlik (605) | Türk Dünyası (864) | Şiir (73) | Sağlık (183) | Diğer (3363) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (710)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Numan ALADAG - (Ziyaretci) 28.03.2014 11:23:36

30-Mart sonrası olası riskler

Saygıdeğer okuyucularımız!
30-Mart sonrası olası riskler, Büyük Türk Milleti ve Şanlıurfa için, çok önemli bir gün olduğu düşüncesiyle, yazımıza başlayalım:

Sadakat, samimiyet ve akıl sahibi insanları, kendi irade ve arzuları istikametinde huzura kavuşturacak olan ilahi kurallar bütündür.

İslam dini, insana, kendi mahiyetini, nereden gelip nereye gideceğini, yaratılışındaki gaye ve hedefi gösterir. Sadakat ve samimiyetle Allah`a kulluk; yaratılanlara karşı da insanlık görevlerini bildirir.

İslam dini, insanları yardımlaşmaya sevk eden, toplumda güzel ahlakı ve sosyal adaleti sağlayan en büyük amildir. Din duygusu ve Allah korkusu, insanı daima murakabe eder, onu kötülüklerden korur, iyilik ve vicdan muhasebesi yapmasına yöneltir.

İslam dini, insana Allah korkusunu aşılar, cüzdan muhasebesini ön planda tutmamızı frenler, kötülüklerden ve ruhsal (Stres) gerilimlerden korur. Çalışmayı emreder. Tembelliği yasaklar. Kin, haset ve düşmanlığa izin vermez. Düşmanına bile af ve merhameti telkin eder.
``Biliniz ki kalpler ancak Allah`ı anmakla huzur bulur.``

30 MART SEÇİMLERİ
30 Mart`ta yerel yönetim seçimleri yapılacak. Önce bu seçimlerin, Yüce Türk İslam alemine huzur, bereket ve mutluk getirmesini, Cenab-ı Allah``tan niyaz ediyoruz. Seçilecek belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve yeni atanacak bürokratların üç ay tebrik, tanışma ve paha biçilmez hediyeleşmelerin olması kaçınılmazdır. Vicdan muhasebesi ahlakına sahip seçilenler, makama karşı olan hediyeleşmeleri kesinlikle kabul etmez ve gelen hediye paketini getirenin huzurunda, özel kalemi tarafından açtırıp, eğer yiyecek türü ise, der bunu arkadaşlara dağıt der. Hediye paha biçilmez başka bir şey ise iade eder, kıramıyacağı kişi ise, yine huzurunda der ki, bunu ihtiyacı olanlara ver. Ve böylece menfaatler müşterektir kapısına kilit vurmuş olur, bir daha bu tür faaliyetler olmaz. Bu tür hediyeleşmeler, harama bulaşma, rüşvet ve haksızlığın kapısını açan anahtardır.

Paha biçilmez hediye veren kişinin, yarın başkan; bana şu ihaleyi şu imkanı ver talebinde bulunması kaçınılmaz olacaktır. Cüzdan muhasebesi ahlakından uzak olanların bu tür ahlaksızlıklara imkan vermez. Ayrıca tebrik ve tanışma sürecinde kaybedilen zaman, seçilen kişiye ve kurumuna zarar vermenin ta kendisidir. Neden? Zaman geri gelmez onun içindir ki, bu tür alışkanlıklardan vazgeçmeliyiz. Bırakın seçip, sorumluluk verdiğimiz önderler, bize hizmet etme zamanı bulsunlar. Dedikodu yaparak, başkan bize hizmet etmiyor diye dert yanmamalıyız.
Sanayi ötesi toplum ülkelerinde, seçimlerden sonra tebrik ve tanışmak için zamanın zayi edilmesi olmaz.
Davul zurna ile seçilenleri kutlamak, Türk İslam kültüründe olmayan bir görgüsüzlük ve cehaletliğin ta kendisidir.

NOT: Seçilenlerin Kur`an-ı Kerim`e el basıp yemin etmeleri, kısmen de olsa haram faaliyetleri frenler. Kur`an üzerine yemin yapılması için, TBMM de ki, siyasi partilerin bu konu da anlaşarak müşterek bir yasa çıkarmaları gerekir.

HARRAN OVASI VE VATAN SEVGİSİ
Cenab-ı Allah nasip ederse, 30 Mart`ta Harran ovası halkı, hem Türkiye`nin, hem de Harran ovasının geleceğini teminat altına alma kararlılığını, elini vicdanına koyarak yurtdışı ve yurtiçinde ki, ihanet şebekelerinin, Türkiye ve Harran ovası hakkında düşündükleri planlamaları, altüst ederek büyük hayal kırıklığına uğratacaklarına hayret edeceklerdir. Harran ovası üzerinde, yurtdışı ve yurtiçinde büyük oyunlar oynanmaktadır. Ova halkı bu oyunların farkında o lup, daima ruhunda taşıdığı, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğünün koruyucusu ve savunuculuk kararlılığını hiç bir zaman bozmamıştır. Bu uygulamaları tarih tarafından da onaylanmaktadır. Çünkü Harran ovası Halkı, Milli ve manevi değerlere bağlılık bakımından daima başını dik tutmuştur. Ova halkı, Allah`ın izniyle 30 Mart`ta tarihte de unutulmayacak bir imza atacaktır.

Neden Harran ovası önemlidir? Dünya, artık petrol kavgası vermiyor ve perde arkasında ki, asıl kavga protein (Temel gıda) hammaddesidir. Bu protein konusunu defalarca yazarak ilgilileri uyardık ve bu konu da ki, kararlılığımızı her zaman Türkkamuoyunu bilgilendirip, paylaşacağız.

Allah`tan korkmayan, cüzdan muhasebesi yapan ve ruhunda Vatan sevgisi olmayan önder adaylarının seçilmesini Cenab-ı Allah nasip etmesin inşallah.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.