Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1829
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 9746
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2037 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (149) | Dış Politika (1922) | Ekonomi (224) | Eğitim (86) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (59) | Adalet (71) | Milli Kültür (405) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (725) | Tarım (139) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (16) | Din (981) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (12) | Milli Güvenlik (569) | Türk Dünyası (820) | Şiir (61) | Sağlık (174) | Diğer (3235) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (656)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Mustafa Mete İSLAMOĞLU - (Ziyaretci) 15.07.2015 18:11:06

ANKARANIN O.46 MANAVRASI

Mustafa Mete İSLAMOĞLU
ANKARANIN
O.46 MANAVRASI
Daha dün birbirinin arkasından atıp tutanlar ve ölsem dahi bir araya gelmem diyenlerin seviyesi düşük konuşmalarını millet aylarca dinlemişken bugün ne olduda 0.46 da açıklamalar yapıldı? Bunu iyi düşünmek zorundasınız. Çeyrek gazetecilerden ve çeyrek yazarlardan bahsedilmekte? Bunları neden açıklamadınız?
SORUYORUM?
SİZLER ÇEYREK SİYASETÇİ DEĞİLMİYDİNİZ? NE ZAMAN TAM SİYASETÇİ OLDUNUZ?
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile MHP lideri Devlet Bahçeli dün koalisyon görüşmesini gerçekleştirmişti. 14.45`te biten görüşmenin ardından yazılı açıklama bekleniyordu. Açıklama bu geceyarısı geldi. Bahçeli`nin gece yarısı saat 00.46`da ki özel açıklaması dikkat ediniz.!

`AKP-CHP, YETMEZSE HDP İLAVE EDİLMELİ`

HDP canımız ciğerimizdir. Bahçeli, koalisyon temaslarının ilk turu kapsamında Davutoğlu ile yaptığı görüşmenin dostane ve samimi bir ortamda gerçekleştiğini belirterek, "Ancak Milliyetçi Hareket Partisi`nin 7 Haziran akşamından itibaren tayin ve tespit ettiği siyasi tutumunda bir değişiklik olmadığı muhataplarına açık ve dürüst bir üslupla iletilmiştir. Türk milletinin partimize şimdilik ana muhalefet görevini layık gördüğü tartışma götürmez bir gerçektir. Türkiye`nin bugünkü şartlarında AKP ile CHP`nin bir koalisyon hükümeti kurması daha fazla vakit kaybetmeksizin sağlanmalıdır. Bu da yeterli görülmüyorsa; tesis edilecek ortaklığa HDP`de ilave edilmeli, toplamda yüzde 78,94 oy oranı ve 470 milletvekili sayısıyla üç partili bir koalisyon hükümeti derhal inşa edilmelidir. Böylelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın 7 Haziran öncesinde meydanlardan dillendirdiği ve talep ettiği 400 milletvekili aşılmış ve gerçekleşmiş olacaktır" dedi.

SAMİMİ BİR ORTAMDA TECELLİ ETTİ:
7 Haziran seçimleri hiçbir partiye tek başına iktidar olma imkân ve fırsatı vermemiştir.
Bu demokratik sonuç her parti açısından bağlayıcı bir nitelik arz etmiştir. Tezahür eden milli irade fikren ve zihnen esasta bir farklılığı bulunmayan, uyum ve anlaşma zorluğu çekmeyeceği malum olan partilere ciddi düzeyde sorumluluk yüklemiştir. Türkiye`nin ağırlaşan gündem ve gelişmeleri birbirini tamamlayacak, birbiriyle çelişkiye düşmeyecek partilerin bir koalisyon hükümetinde buluşmalarını gerektirmiştir. Adalet ve Kalkınma Partisi, 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinde en çok oyu alarak TBMM`de 258 milletvekiliyle temsil edilme hak ve yetkisini kazanmıştır. Bu nedenle AKP`nin Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından anayasal çerçevede 9 Temmuz`da koalisyon hükümetini kurmakla görevlendirilmiştir. Davutoğlu ve beraberindeki heyet hafta başında çalışmalarına başlamış ve öncelikle CHP`yle temas kurmuş, sonuç itibariyle 1 saat 40 dakikalık bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Arkasından planlanan görüşme serisi Milliyetçi Hareket Partisiyle devam etmiştir. Nitekim Sayın Davutoğlu ve yakın çalışma arkadaşları
14 Temmuz 2015 saat 13`de TBMM`de MHP Grup odasında partimizi ziyaret ederek koalisyon hükümeti kurulması konusundaki düşünce ve yaklaşımlarını paylaşmışlardır. Karşılıklı nezaket ve iyi niyet temelinde yapılan bu görüşme yararlı, dostane ve samimi bir ortamda tecelli etmiştir. İki partinin ülkemizin öncelikli ve can alıcı meselelerine bakışı ayrı ayrı ele alınmış ve görüşülmüştür.
Türkiye`nin hükümetsiz kalmaması iki partinin ortak beklenti ve isteğidir.

MİLLETİMİZ ANAMUHALEFETE LAYIK GÖRDÜ: Ancak Milliyetçi Hareket Partisi`nin 7 Haziran akşamından itibaren tayin ve tespit ettiği siyasi tutumunda bir değişiklik olmadığı muhataplarına açık ve dürüst bir üslupla iletilmiştir. Türk milletinin partimize şimdilik ana muhalefet görevini layık gördüğü tartışma götürmez bir gerçektir. Bu itibarla koalisyon seçeneklerinin TBMM`de grubu bulunan diğer üç parti arasında aranması bugünkü ortamda en makul ve doğru olanıdır. AKP`nin muhtemel bir koalisyon hükümetinin yapıcı ve kurucu ortağı olarak aziz milletimizin verdiği mesajı isabetle okuyup anlamlandırması kaçınılmaz bir zorunluluktur. Özellikle çözülme sürecinin devam ve temini konusunda siyasi taahhüt ve güvence veren, bu hususta titizlikle hassasiyet gösteren partilerin muhtemel bir koalisyon ortaklığında yer almaları başlıca çıkar yoldur. Türk milleti her türlü risk ve tehlikesine rağmen ısrarla sürdürülen, inatla savunulan çözülme sürecinin amaç, kapsam ve uygulamasını net olarak görmek ve bilmek istemektedir.

AKP-CHP-HDP: Bunu da en iyi icra ve ifa edecek olanlar sürecin ana aktör ve sempatizanı olan partilerdir. Bir koalisyon hükümetinde bulunması gereken uzun ömürlülük, uyum, istikrar ve mutabakat ancak bu şartlar altında vuku bulacaktır. AKP`nin en uygun koalisyon partneri hiç kuşkusuz HDP`dir. Bu iki partinin toplam milletvekili sayısı 338 olup süreçle ilgili hedef ve politikaları hayata geçirmek için yeterlidir. Şayet daha geniş tabanlı bir koalisyon kurulması arzulanıyorsa; AKP ile CHP hükümetinin önünde ilkesel zeminde herhangi bir engel ve zorlayıcı hal bulunmamaktadır. AKP-CHP ortaklığının toplam oy oranı yüzde 65,82; milletvekili sayısı ise 390 olup, bu kapsamda Türkiye`nin acil ve bekleyen sorunlarının çözülmesi imkan dahilindedir. Türkiye`nin bugünkü şartlarında AKP ile CHP`nin bir koalisyon hükümeti kurması daha fazla vakit kaybetmeksizin sağlanmalıdır. Bu da yeterli görülmüyorsa; tesis edilecek ortaklığa HDP`de ilave edilmeli, toplamda yüzde 78,94 oy oranı ve 470 milletvekili sayısıyla üç partili bir koalisyon hükümeti derhal inşa edilmelidir. Böylelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın 7 Haziran öncesinde meydanlardan dillendirdiği ve talep ettiği 400 milletvekili aşılmış ve gerçekleşmiş olacaktır.

ÇEYREK GAZETECİ-YAZARLAR: (çeyrek gazeteci-yazarlar kim?) AKP-MHP arasında ``savaş koalisyonu´´ kurulacak diyerek yaygara koparıp gürültü kirliliğine yol açan çürük ve çeyrek gazeteci ve yazarların sözde ``barış ve çözüm koalisyonuna´´ destek vermeleri de eşyanın tabiatına uygundur. Milliyetçi Hareket Partisi`ni kin ve husumet kuşatması altına almak için ellerini ovuşturan, siyasi ve ideolojik yığınak yapanlar unutmasınlar ki, AKP-CHP veya HDP takviyeli bir koalisyon kurulması önünde engelleyici, köstekleyici, sekteye uğratıcı herhangi bir bariyer olmayacaktır.

MHP KORKAK DEĞİLDİR: ( Bu söz neden söylenmiştir?) Bölgesel ve küresel gelişmelerin aleyhimize döndüğü bir zemin ve zaman aralığında gecikmeksizin bir koalisyon hükümetinin kurulması birbirine ruhen ve ahlaken uyan partiler arasında sağlanmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi bu kapsamda hem AKP`ye hem de diğerlerine başarılar dilemektedir. Partimiz bundan sonraki aşamalarda ülke çıkarına olmak kaydıyla, her türlü diyalog ve görüşmeden elbette kaçınmayacaktır. Şu da çok iyi anlaşılmalıdır ki, Milliyetçi Hareket Partisi iktidardan uzak durmak için yapay ve boş bahanelere sığınacak kadar hazırlıksız ve korkak değildir.

ANA MUHALEFETLE YETKİLENDİRDİ:
YALAN! Anamuhalefetle parti görevi diye bir şey yoktur)
Türk milleti partimize en az 276 milletvekili vermek yerine 80 milletvekilini uygun görmüş ve ana muhalefetle yetkilendirmiştir. Biz bunun şuurundayız. Son tahlilde partimizi ziyaret ederek açık yüreklilikle değerlendirmelerde bulunan, görüşlerini açıklayan AKP Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu`na teşekkür ederim demekte

Unutulmasın ki, Milliyetçi Hareket Partisi önce ülkem ve milletim; sonra partim ve ben ilkesinden taviz vermeyecek, bilhassa 7 Haziran`dan itibaren ortaya koyduğu, 46 yıllık şerefli geçmişiyle ters düşmeyen kırmızı çizgilerini çiğnemeyecektir.Dedi..
SORUYORUM? (Balık baştan kokmaz mı?)
SİZ BUNDAN NE ANLADINIZ?
``TEZGAH ÇOK BÜYÜK OYUNLAR BİRBİRİNE DOLAŞTI ve MİLLET ÖYLE BİR KAZIK YEDİKİ ..... OKUYANLAR İYİ DÜŞÜNÜRSE ÇÖZECEKTİR.
15-TEMMUZ-2015
ALANYAPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.