Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1828
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 9671
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2037 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (149) | Dış Politika (1905) | Ekonomi (221) | Eğitim (85) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (59) | Adalet (71) | Milli Kültür (397) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (717) | Tarım (139) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (16) | Din (973) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (12) | Milli Güvenlik (561) | Türk Dünyası (811) | Şiir (60) | Sağlık (173) | Diğer (3224) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (648)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Prof. Dr. Salih Şimşek - (Ziyaretci) 6.10.2021 18:59:49

BİLMEYENLER İÇİN: SELIN SAYEK BOKE

BİLMEYENLER İÇİN: SELIN SAYEK BOKEGeçen gün arşivimi karıştırırken resimli bir habere rastladım. (C+P) Genel Başkan Yardımcısı Salin Seyek Boke, ‘Hristiyan kimliğimle gurur duyuyorum. Türkiye cumhuriyetinin vatandaşı olduğum için utanç duyuyorum’ demiş. Bir an şaşırdım. Habere tekrar baktım, doğru okumuşum. İçimden çok şeyler geçti ama hemen dışarı vurmadım. Haberi sanal dünyadaki dostlarıma gönderdim ve bu konu da ne düşündüklerini sordum.

Bakın aldığım cevapların bazıları şöyle:

- Utanıp duracağına gitsin! Burası bizim ülkemiz. O kökleri nerden geldiyse gitsin oraya…

- Vatandaşlığımızdan utanç duyuyorsa çaresizdir. Çaresiz ve beceriksiz olmasa başka bir veya bir kaç yabancı devlete sığınma ister.

- HDP’linin vekilliği düşürüldü diye ağlaya ağlaya röportaj vermiş. Bu kadını şehitlerimiz için ağlarken hiç görmedik. Bunun gibi daha çok, milyonlarca kripto aşüfte var ülkemizde…

- Utanmaz kadın! Ben de o Hristiyan olduğu için ondan tiksiniyorum.

- Onu ve diğerlerini partide belli bazı yerlere getirenler, hatta dostlarından bile bir şey söylemeyi ve dahi bir eylemde bulunmayı isteyen biri var ki… İşte böyle, bize tuhaf gelen şeyler yapıp söyleyiveriyorlar.

- Kendisini zorla mı tutuyoruz. Çekip gitsin sevdiği ülkeye… Oranın vatandaşı olsun. Biz zorla tutmuyoruz kimseyi… Ülkeye hakaret eden böyle bir varlıktan savcıların haberi var mıdır acaba? Varsa, bu beyan suç teşkil etmez mi?

- Kendisine fazla eziyet etmeden Avrupa’ya gidebilir. Bu kadın var ya… HDP’nin don lâstiği!

- Biz de onun gibi bir yaratıktan utanç duyuyoruz. Bizim dinimiz de vatandaşlığımızda ucuz değil. Biz de sizden tiksiniyoruz.

- Yiğidi öldür hakkını yeme! Neme lazım, erkek gibi kadın! Açık açık ne olduğunu söylüyor. Ya söylemeyenler?

- Defol git, tutan mı var seni gâvur? Burası Müslüman bir ülke, gavur değil derhal def ol.

- Peki, niçin buradasın? Ve de ısrarla yüzde 90’nı Müslüman bir ülkede yaşıyorsun. Çak git istediğin yere…

- Ben bu ülke gibi bir ülke görmüyorum dünyada… Yüzde doksan dokuzu Müslüman bir ülkede Hristiyan bir vatandaş halkın oyu ile milletvekili oluyor. Bir de toplumu tahrik ederek “ben Hristiyanlığımla gurur duyuyorum” diyor, olabilir, ama “Türkiye vatandaşı olmaktan utanıyorum” diyor. Başka utanılacak bir şey bulamamış olmalısın. Başka bir ülkede bunu söylese milletvekilliği düşürülür ve hemen vatandaşlıktan çıkarılır. Bir de “Türkiye’de demokrasi yok, insan hakları yok” diyenlere kapak olsun. Biz de senin bu söylemlerinden dolayı senden nefret ediyoruz. Namuslu isen, hemen ülkemizi terk et.

- Jgrskuytşohljbkhf… Bu ne biçim (C+P)? Hırlısı, hırsızı ve tecavüzcüsü orada… HDP’yi bırakın, (C+P)’yi kapatın.

- Hocam kapılar açık, anasının damına kadar yolu var gidebilir… Biz de çok var bunun gibi söyleyen… Onun bunun çocukları azalmış olurlar.

- Çektir git, seni tutan mı var? Ülkemizdeki Haçlılar ait olduğu ülkeye defolup gitsinler artık.

- Çktr ol git lan ırsp Seni tutan mı var? Aldığın maaş zehir zıkkım olsun. Âdi varlık.

- Şerefsiz Kadın T.C. Kimliğinden utanç duyuyor ama Milletvekili maaşını alıyor. T.C.’ nin parasından hiç utanç duymuyor. Löp löp götürüyor. Madem Hristiyan kimliğinle gurur duyuyorsun, defolup Hristiyan bir ülkeye git. Seni tutan mı var, pis Kefere?

- Şeytanın pislikleri cehennemin odunu… Duymaya devam et ne diyelim…

- Cibilliyetsiz nursuz seni sen ne demek istiyorsun? Müslüman ülkemde soluk alacaksın, güvenli şekilde yaşayacaksın. Bu memlekete bir emeğiniz geçmediği gibi, bir de ekmeğini yiyeceksiniz. Çanakkale’de rahmetli başı kapalı çarşaflı analarımız, siz “böyle konuşun” diye mücadele etmedi. Orda onlar senin gibi Hristiyanlarla mücadele ettiler. Canlarını bu büyük İslam uğrana, bu mübarek toprak uğruna feda ettiler ve şehid oldular. Şimdi sana bir şey diyeyim hanfendi. Utanıyorsan pılını pırtını aile fertlerini topla ve arkana bakmadan yürü. Biz de sizden utanıyor ve nefret ediyoruz. İstemiyoruz sizi vatanımızda… Hristiyanlığını git Yunanda yaşa. Siz ki bu terbiyesiz konuşmayı yapıyorsunuz. Kaldı ki ülkeyi yönetme iddianız da var. Öyle mi? Allah size fırsat vermesinin. Sizlerle mücadele etmek, sizleri al aşağıya etmek, benim için büyük şereftir. Başını kaldırma! Arkana da bakma! Valizini al ve de terk et memleketimizi. Utanıyoruz ve tiksiniyoruz sizden ve senin gibi düşünenlerden.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.