Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10620
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (154) | Dış Politika (2217) | Ekonomi (232) | Eğitim (90) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (63) | Adalet (71) | Milli Kültür (508) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (822) | Tarım (143) | Sanayi (13) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (18) | Din (1038) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (13) | Milli Güvenlik (610) | Türk Dünyası (883) | Şiir (73) | Sağlık (183) | Diğer (3403) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (753)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Mehmet KOÇAK - (Ziyaretci) 2.11.2018 21:14:40

Cumhuriyetimizi taçlandıran açılış ve muhalefetin çapsızlığı

Cumhuriyetimizi taçlandıran açılış ve muhalefetin çapsızlığı


Tarih; boş laf üreterek ülkesini gereksiz tartışmalara sürüklemek isteyen çapsız ve beceriksiz siyasi liderleri değil, ülkesinin kalkınması için çalışan, milletinin refah ve huzuru ile yaşan standartlarını yükseltmenin gayreti içinde olan vizyon ve misyon sahibi siyasileri ve devlet adamlarını yazar.
Mensubu olduğu milleti millet yapan milli ve manevi değerleri benimsemiş, tecrübe, birikim ve becerileriyle ülkesinin geleceğine katkılarda bulunan, sorumluluk sahibi, bilimsel düşünceyi ön planda tutan o siyasi liderler ve devlet adamları çeşitli halk katmanlarında karşılık bulur ve geniş halk kitlelerinin tercihi ve güvenini kazanırlar.
Kitleleri arkasından sürükleyen o liderler, siyasette olduğu gibi devlet yönetiminde de uzun ömürlü olurlar.
İşte o tarih yazan liderlerden biri de Başkan Erdoğan`dır.
Onun döneminde Avrasya Tüneli ve Osmangazi Köprüsü`nden Marmaray`a, Yavuz Sultan Selim Köprüsü`nden 3. Havalimanı`na, ayrıca; köprüler, geniş kapsamlı devlet hastaneleri, üniversiteler, duble yollar, tüneller ve daha birçok dev projeye imza atıldı.
``Durmak yok, yola devam´´ sloganıyla çıkılan bu hizmet kervanına daha bir çok dev proje katılmaya aday: Çanakkale 1915 Köprüsü, Kanal İstanbul vs.
İşte onun 2023 hedefleri olan dev projeler bir bir gerçekleşiyor.
Çünkü o büyük Türkiye vizyonuna yakışanı yapıyor ve o her zaman &8216;tarih yazan bir lider` olarak anılıp eserleriyle hatırlanıyor ve hatırlanacaktır.
O VE ONLAR&8230;
``Ne gerek var üçüncü havalimanına?´´ diyenler; 15 Temmuz Şehitler Köprüsü`ne, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü`ne, GAP`a, Sabiha Gökçen Havalimanı`na da karşı çıkmışlardı!
Ama o, hedeflerine kilitlenmiş ve kararlılığından taviz vermedi.
Seçim meydanlarında İP Genel Başkanı Meral hanım, Beştepe Külliyesini satacağını, CHP`nin adayı M. İnce öğrencilere yurt yapacağını söyleyerek halktan destek istedi. Ancak halkımız o dev projeleri takdir ettiği için onlara yol vermedi.
Milli irade bu ülkeye hizmet eden Sayın Erdoğan`a güvendi ve desteğini verdi ve onu bu ülkenin en yüksek makamına layık gördü.
Ve şimdi; Cumhuriyetimizin 95. yılı.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bu tarihi ve milli günde dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen devlet ve hükümet başkanları, meclis başkanları ve bakan düzeyinde temsilciler ve her kesimden geniş bir halk katılımıyla açılışını yaptığı İstanbul Havalimanı ile Cumhuriyet Bayramımızı taçlandırış oldu.
2028 yılına kadar tüm fazların devreye girmesiyle yıllık yolcu kapasitesi 200 milyon kişiye çıkacak ve dünyanın en büyük havalimanı olacak olan bu açılışa katılma erdemliği gösteremeyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İP Başkanı Meral Akşener`in siyasette muhalefet olma sorumluluğunun gereğini yerine getirememesi gerçekten üzücüdür.
Başkan Erdoğan`ın ifade buyurdukları gibi ``Bu sadece bir havalimanı değil, bir zafer anıtıdır´´.
Milli gururumuz cumhuriyetin yıldönümünde bu muhteşem açılış yapılırken biz milletçe gurur duyduk. Doğrusu katılmayan siyasi muhalefetin ruh halini ise merak ediyorum.
Ancak onlarda seyahatlerinde o zafer anıtını görünce gerçekleri görmüş olacaklar.
Onlar katılmadı diye ne ülke, ne millet ne de Başkan Erdoğan bir şey kaybetti. Kaybeden onlar oldu ve sandıkta bunu göreceklerdir.
AKŞENER DE O SAFA GEÇTİ
Evet. CHP başta olmak üzere Türk siyasetinin muhalefet cephesinin kahir ekseriyetinin lider ve yönetim kadrolarının önemli bir kısmı, maalesef vizyonu olmayan, siyaset üretemeyen milli şuurdan yoksunlardan oluşmaktadır.
Kılıçdaroğlu`nun Başkan Erdoğan`ın güçlü liderliği karşısındaki ezikliğinden kaynaklanan bir tavırla dış güçlerin &8216;Erdoğan düşmanlığı` politikalarına çanak tutan davranışları bilinen bir gerçek.
Yapıcı değil, yıkıcı bir muhalefet izleyen Kılıçdaroğlu`nun peşine şimdi de İP Genel Başkanı Meral Akşenerkatılmış görünüyor.
Sadece hatırlatmak isterim ki; bu tavır yanlış olduğu gibi Meral hanımefendiye de hiçbir şey kazandırmaz, aksine çok şey kaybettirir.
MHP lideri Sayın Bahçeli, gerçekten devlet ve milleti önceleyen yapıcı ve milli bir politika takip ettiği için hakkını teslim ederek takdirlerimi ifade ediyorum.
Hatırlatmak isterim ki; büyük lider geleceğe bakar küçük lider küçük olaylarla meşgul olur ve kumpaslara yönelir.
Ve yine hatırlatmak isterim ki; her ortamda ve her durumda geleceğe kendini hazırlayamayan, çözümün değil, sorunun bir parçası olan, milli bilinci yüksek, ahlaklı, dinamik, üretken, donanımlı ve liyakat sahibi olmayan siyasi liderler eserleriyle değil, yanlışları ve gaflarıyla olduğu kadar ülkelerine beceriksizlikleri nedeniyle verdikleri zararlarla hatırlanırlar.
Şimdi herkes tavrını ve safını bu değerlendirme üzerinden belirlemeli diye düşünüyorum.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.