Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1833
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10295
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2055 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (155) | Dış Politika (2317) | Ekonomi (236) | Eğitim (92) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (63) | Adalet (72) | Milli Kültür (439) | Gençlik (27) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (858) | Tarım (149) | Sanayi (13) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (19) | Din (545) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (14) | Milli Güvenlik (629) | Türk Dünyası (894) | Şiir (77) | Sağlık (186) | Diğer (3449) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (41)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (790)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Hayrettin ÇAKMAK - (Ziyaretci) 28.03.2024 20:30:13

Et tu, YRP?

Et tu, YRP?

HAYRETTİN ÇAKMAK


Brütüs, Jul Sezar’a yaptığı suikast ile bilinir. Sezar’ın çok güçlenmesinden endişe ederek bu suikast ihanetini gerçekleştirmiştir.

Suikast sonrası düştüğü ikilem sebebiyle şehirden kaçmış, sonrasında Roma’ya karşı ayaklanmış, kaybedince de intihar etmiştir.

Suikast, Sezar’ın senatoya gelişinde yapılan bıçaklı saldırı ile olmuş.

Çok yakını olan Brütüs’ün de saldırdığını gören Sezar Et tu, Brute? (Sendemi Brütüs) demiştir.

Bu kısa bilgi burada dursun.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Mayıs 2023 seçimlerine müstakil girme kararı almıştı.

Cumhur ittifakının karşısında güya 6 amma, masanın altında kimlerin gizlendiği sonradan ortaya çıkmıştı. Normalde bir araya gelmesi imkânsız görünenlere bir el istikamet veriyordu. Bol keseden başkan yardımcılıkları, vekillikler dağıtılıyor, bazılarına bakanlıklar ve MİT yönetimi taahhüt ediliyordu.

Birbirine zıt görünen iki ırkçı parti aynı kazanda kaynatılıyordu. Masa altında yapılan bazı pazarlıklar ise sır gibi saklanıyordu. Nihayet aklıselim galip geldi ve YRP Cumhur ittifakına katıldı, bu sayede de Meclise girdiler.

YRP Cumhur ittifakına katılırken bir protokol imzalandı. O maddeleri hazırlayan Parti kurucularından ve Genel Sekreter Suat Pamukçu, "Böyle bir protokol yaparsak parti tabanı ikna olur." ifadelerini kullandı.

Şimdi o maddeler yerine getirilmedi itirazı yapılamaz çünkü seçim daha yeni oldu.

YRP’nin son genel seçim sonrası kuruluş inancı ve felsefesinden uzaklaştığını müşahede ettiğini belirtti. Aday tespitinde de partinin temel görüşü yerine oy hesabı yapıldığını ve inançlarıyla uyumlu olmayan kişilerin aday olarak gösterildiğini vurguladı.

31 Mart seçimleri için ise; “Bu seçim 2028 Cumhurbaşkanlığı seçiminin provasıdır” 31 Mart’ta verilecek oy 2028’deki zulmün kapısını aralarsa bunun vebalini kimse taşıyamaz.

Bu seçimi beka meselesi saymayan bir grup var.

YRP’nin Erbakan siyasetine ters düştüğünü, Erbakan hocanın siyasetinin temeli “CHP’nin bir daha bu ülkede tek başına iktidar olmamasına dayanır. Yaşadığı o dönemin zulmünden aldığı dersle hep bu hedefi gözetmiştir.” dedi.

Suat Pamukçu partinin düştüğü bu kirli çukur yüzünden YRP’den istifa etmiştir. Kendisine "O zaman vekillikten de istifa et" diyenlere “Biz Cumhur ittifakı sayesinde meclise girdik, şimdi bu ittifaktan ayrılanlar da istifa etsinler.” diyerek zırvalayanların ağızlarına lafı tıkamıştır.

Pamukçu devamla Erbakan hocamız her yıl 29 Mayıs’ta Fetih Mitingleri yapardı. Her mitingde “ne zaman Ayasofya cami olarak açılırsa; bilin ki HAK iktidardadır demiştir.

(Bu konuşmalara şahidim. Bu satırların yazarı olarak İstanbul’da izin verilmeyen mitingi Ulubatlı Hasan’ı anma ve İstanbul’un fethi adıyla 1988 yılında Bursa’da yaptık.

Erbakan hocamızın yanında gelen Afganlı mücahitler İçişleri Bakanlığı özel izni olmadan konuşunca, miting sonrası tertip komitesi olarak kendimizi yargı önünde bulduk. O tarihler Fatih Erbakan 9 yaşındaydı.

Suat Pamukçu bu seçim 2028 CB seçiminin provasıdır.

"Bunu gördüğüm için katkım olur düşüncesiyle" diyerek geçen hafta pazar günü yapılan Büyük İstanbul mitinginde Ak Parti’ye katıldı.

Fatih Erbakan Cumhur ittifakına katılınca ne diyordu; Saadet Partililerin altılı masada oluşlarını meşrulaştırmak için, Erbakan hocada, Ecevit’le koalisyon kurmuştu sözleri üzerine; Bu karşılaştırma yanlıştır. O tarihte Seçimin sonucunda CHP ile bir koalisyon yapılmak durumunda kalınmış, Burada ki durum tam terine CHP zihniyetinin iktidara taşınması söz konusudur.

Ben hep söylüyorum içinde bulunduğu ittifakın söylemlerine bakın. İHA ve SİHA’lar için söylediklerine bakın. Rahmetli Erbakan, İHA ve SİHA’lara ne kadar önem vermiştir. Şimdi İHA’lara, SİHA’lara dokunacağız diyorlar.

Ayasofya’yı tekrar müze yapalım diyorlar. Ayasofya’nın Camii olması Erbakan hocanın hayaliydi. CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu, Erbakan Hocamızın cenazesinin olduğu gün "Ben ıslıklamıştım. Bugün olsa yine ıslıklarım." demişti. Bugün Saadetin yanında yer alıyor. Erbakan Hocayı anma programına katılıyor.

PKK yöneticisi, (Kandildekileri kastediyor) partilerin 7’li masada yer almasını söylüyor. Bunlar bizi rahatsız ettiği kadar toplumu da rahatsız ediyor.

Yine katıldığı bir TV programda "Merhum Necmettin Erbakan ne dediyse AK Parti döneminde yapıldı." diyen Fatih Erbakan, `Otoyol hatları` dedi ve yapıldı. `Tüm yollar çift yol` demiş, `80 ile havalimanı` dedi ve oldu. `Karadeniz gazı` dedi o da oldu. Yine `Boğaza bir tüp geçit` dedi, sonrasında ‘Avrasya Tüneli’ yapıldı. ‘Nükleer enerji’ denildi o da yapıldı." diyerek, AK Parti döneminde yapılan hizmetleri sıraladı.

Şimdine ne oldu da YRP direksiyonu sola kırdı.

Ak Parti’nin aday göstermediği ya da Partide Belediye başkanı, vekillik hayali olup gerçekleşmeyen kim varsa YRP aday yapmaya çalışmış. Kimileri de aday olmuşlar.

Bu siyaset, kazanmak için değil, Ak Parti’ye kaybettirmek hıncıyla hareket etmektir. Bu siyaset CHP’nin ekmeğine yağ sürer.

Yukarıda CHP için atıp tutan Fatih Erbakan’daki bu değişimi anlayan var mı?

Fatih Erbakan’daki bu savrulma hali, etrafındakilerin iteklemesiyle; hamdım, piştim, yandım basamaklarını birer birer çıkmadan direkt yandım demektir.

Yani olgunlaştım diyor. Bir deyim var; Yel yeperek yelken kürek derler. (Telaş içinde, çok acele olarak, heyecanla).

Acelen ne?

Bu acelecilik şeytana davetiyedir.

Bu siyaset insanı gerçekten yakar.

Kimlerle berabersin ve kimin değirmenine su taşıyorsun?

Kuyruğuna takıldığın CHP; bugünlerde para sayma videoları ile gündemdedir balya balya para kuleleri skandalı hakkında her geçen gün yeni detaylar ortaya çıkıyor.

Son olarak iş adamı Hasan Şentürk, İBB’deki para sayma görüntülerine ilişkin, katıldığı canlı yayında; “Ses kayıtlarını mahkemeye sundum, daha fazlası da var. Elimdeki belgeler sonrası CHP’nin Kurultayı iptal edilebilir. Yeni yeni isimler de savcılık tarafından paylaşılacak. Savcı ses kaydını dinledi ve delil olarak saydı. İmamoğlu delegelerin her istediğini verdi. 150-200 milyon bir para taşınıyor. Benim gözlemlediğim 2-3 milyar dolar civarında bir yolsuzluk var. Terör örgütü kadar tehlikeli bir yapı, sistemi yöneten Murat Ongun’un İzni olmadan hiçbir şey olmaz. Bu sistemin içerisinde FET֒nün prensi var. FET֒nün kendisi merkezi.” sözlerini sarf etti. (Star gazete 27.3.2024)

Şaşırtan ve çok önemli bir ayrıntı: İl başkanı olduğum dönemde İl Genel Meclisine seçilmiş bir arkadaşım anlattı. CHP Bursa BŞB adayının danışmanı eski bir akademisyen, 30 Ocak günü kendisine “Seni YRP’den meclis üyesi adayı yapalım.” demiş.

Değerli okuyucular bu ne demektir?

Ya hu sen kimsin.

CHP’li bir kişi kalkıyor YRP’ne meclis üyesi seçmeye kalkıyor.

Bu nasıl bir ilişkidir?

Kayınço ne diyor, enişte ne diyor?

Fatih Erbakan; Biz aday çıkarmasak bile Ankara ve İstanbul’da aynen 2019’da ki gibi bu seçimde de seçimin favorisi İmamoğlu ve Mansur Yavaş olacaktır. (Siyasi meddahlık mı yapıyor anlamadım. Madem öyle kazanma ihtimalin sıfır, ne diye aday çıkardın? Ben söyleyeyim Ak Partiye zarar vermek için). İstanbul BŞB adayı ise; Gazete DuvaR muhabiri ile yaptığı söyleşide, 1 Nisan günü Saraçhanede BŞB binasında devir teslim töreni yapacağız. İmamoğlu’nu Ankara’ya uğurlayacağız, Ankara’da siyaset yapmak istiyor.

Muhabir; Son hafta adaylıktan çekileceğiniz söyleniyor. Adaylıktan çekilmeyecek misiniz sözü üzerine, kazanacak aday neden çekilsin ki; ben BŞB başkanı olacağım (Ben çekilirsem Ekrem kaybeder deyiver de saçma cevaplarla güldürme bizi).

Konuştuğum birçok arkadaş iyi niyetle; YRP tavanı ittifakı bozsa da YRP seçmeni aklıselimle hareket edip oyunu Ak Partiye verir inancındalar. İnşallah diyelim.

Aksi durumda sandığa gitmemek CHP’ye yarar.

YRP adayına oy vermek CHP’ye yarar.

Aklıselim galip gelirse Türkiye üzerindeki kirli planlar; dumura uğrar.

ABD’si Avrupa’sı Erdoğan’a düşmandır.

CHP’si PKK’sı Erdoğan’a düşmandır.

(Et tu YRP) Sende mi YRP?


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.