Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10373
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2046 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (149) | Dış Politika (2114) | Ekonomi (228) | Eğitim (90) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (63) | Adalet (71) | Milli Kültür (486) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (779) | Tarım (142) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (18) | Din (1034) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (13) | Milli Güvenlik (605) | Türk Dünyası (864) | Şiir (73) | Sağlık (183) | Diğer (3363) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (710)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK - (Ziyaretci) 6.08.2014 18:26:47

GÜNDEME UYGUN ÇEŞİTLEMELER

GÜNDEME UYGUN ÇEŞİTLEMELER
Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Bizim gibi `saflar`, olup bitenleri `zamanında` fark edebilselerdi ne iyi olurdu...

Hitler`in, zamanında, bu Siyonistlerin kökünü niye kazımadığına üzülüyorum.

En iyisini siz bildiğinize göre, siz gösterecektiniz, diğerleri de TIPIŞ TIPIŞ ona vereceklerdi.

Usta! Desti kırıldı. Emanetin korunamadı. Kıranlar değilse bile &8216;özür dileyen` ben olayım!

Her şeyi iyi bilen bazıları bildiklerini okumaya devam etsinler... Biri sol elini, diğeri orta parmağını, diğeri arka ayağını göstererek seçim sathı mailine girin. Hayırlı seçimler...

Türkiye`de bir kesimin karanlık rüyası var&8230; RTE, TAYYİP, AKPARTİ GENEL BAŞKANI ve BAŞBAKAN&8230; Dünyadaki tüm kötülüklerin sebebi, EŞ-BAŞKAN olup, başka suçlu aramaya gerek yoktur! Hatta şu anda kullandığın Internet kesilse, kesin EŞ-BAŞKAN kesmiş olur! Korkular dağları sarmış&8230; Allah hiç kimseyi, vehimlerle hemhâl etmesin ve fasit daire içine hapsetmesin.

Birileri, Ekmeleddin İhsanoğlu`nun &8216;milletin adayı` olduğunu ve başka hiç bir kimsenin(!) adayı olmadığını söylüyor. Büyük bir ilimizin Büyük Birlik Partisi Başkanı dostum, Ekmeleddin`in &8216;Küresel Güçlerin Cumhurbaşkanı Adayı` olduğu belirtiyor. Böyle söylemesine rağmen kendisinin oyu, İhsanoğlu`na... Cellâdına âşık olmak böyle bir şey olsa gerek!

Şu garip FACEBOOK sayesinde öyle şeylere &8216;KOLİK`, meselâ &8216;MESAJ-KOLİK` olduk ki, sormayın! Hastalanıyoruz, acilen hastaneye kaldırılıyoruz, serum takıyorlar ve biz serumun bitmesini beklerken, serum takılı kolumuzu zorlayarak telefonumuzdan Facebook`a giriyor ve &8216;acildeyim, bana serum taktılar, kendinize iyi bakın!` diye mesaj yazıyoruz. Herhalde öte dünyaya gittiğimizde de bu dünyada kalanlara mesaj göndereceğiz. Olmaz demeyin, teknoloji bir gün bu işi de hallederse, o zaman görürsünüz!

Dün birbirlerini &8216;FAŞİST`, diğeri diğerini &8216;KATİL`, &8216;KOMÜNİST`, &8216;MAOİST`, &8216;MARKSİST`, &8216;LENİNİST`, &8216;TROÇKİST, &8216;STALİNCİ` ve benzeri sıfatlarla nitelendiren, 40 yıl boyunca binlerce gencimizin katilleri, bugün kol kola girip bir ÇATI ADAY belirlemişler. Madem birleşmek bu kadar kolaydı da niye milleti yıllarca düşman kamplarına böldüler? Buldukları aday, kendilerinden biri olsa yine gam değil. İçlerinden `namuslu` bir aday bile çıkaramayan, başka çevreden birini bulan liderler (!). Liderler siz çok yaşayın. Bu millete çok lazımsınız. Sizin gibi değerler dünyanın hiçbir yerinde bulunmaz! Bulduğunuz aday da milletin adayı imiş. Görecekler Hanya`yı Konya`yı... Bir daha temenni ediyorum, Muhalif liderler, siz çok yaşayın olur mu? Bu millete daha çok lâzım olacaksınız!

AK Parti üçüncü defa, 50 civarında oy alıp, güven tazeleyerek tekrar iktidar olunca, muhalifler AK Parti seçmenine uzun süre &8216;KOYUN` diye hitap ettiler. Bir süre sonra Cumhurbaşkanlığı gündeme geldi ve tüm muhalefet grubu, bir blok halinde (toplumun yaklaşık 50`si) bir ÇATI ADAY belirledi. Kendi içlerinde, kendi tabirleriyle &8216;NAMUSLU` bir aday bulamadıklarından, Ak Parti`nin bir süre önce şutladığı &8216;namuslu` bir aday bulmuşlar. Muhaliflerin temsilcisi KILIÇDAROĞLU, farkında olmadan bir konuşmasında ağzından kaçırdı: Sizler, TIPIŞ TIPIŞ gidip, bizim adaya oy vereceksiniz! Dedi. İşte bakın mesele şimdi anlaşıldı: Kendilerinin temsil ettiği seçmen kitlesi de meğer KOYUN`muş. Şimdi gelin de şu meşhur yazar George Orwell`i ve onun meşhur eseri &8216;HAYVAN ÇİFTLİĞİ`ni birlikte anmayın! Ne oluyoruz yahu? Hepimiz, tüm toplumumuz HAYVANLAŞTI MI ne? Ya da birileri hep öyle mi görüyor?

Seçim sürecinin başından beri, uzaklardan da olsa bakıyorum da 10 Ağustos 2014 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde 1. aday TAYYİP ERDOĞAN güçlü görünüyor. Bakın, eğer öyle olmasaydı, Muhalefet Cephesi`ni oluşturan mevcut 7 parti yetmez miydi? Demek ki 7 partinin ittifakı yetmemiş; Cephe 8`incisi de ortak muhalefet cephesine dâhil etmişler. Yani bu seçim çok orantısız bir seçim olacak&8230; Bunu gören Sayın Devlet Bahçeli,"adil seçim ortamı yok" demiş bugün... Doğru&8230; Ama &8216;Adilliğin` nasıl olacağını da bir tanımlasa idi bari... Be kardeşim, 8 parti ile 1 partinin yarışı &8216;adil` olur mu? Demokratik bir ülkede böyle garip ve &8216;orantısız` bir uygulama olur mu? Silahsız Filistinlilerin, son model silahlara sahip, TÜM ŞER GÜÇLERİN destekledikleri Siyonistlerle yaptıkları savaştaki NÜFUS VE SİLAH ORANTISIZLIĞI gibi&8230; Bir taraftan 8 parti ve çok sayıda sivil toplum örgütü, diğer tarafta bir ReTeE ve partisi&8230; Adalet bunun neresinde? Orantısız güç diye işte buna denir.

Hülâsa:
Mevla`m nasıl eylerse eyler, ama hep güzel eyler&8230;
Az kaldı&8230;
Görmek üzereyiz&8230;
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.