Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10714
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (154) | Dış Politika (2257) | Ekonomi (232) | Eğitim (90) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (63) | Adalet (71) | Milli Kültür (514) | Gençlik (27) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (823) | Tarım (146) | Sanayi (13) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (19) | Din (1045) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (13) | Milli Güvenlik (619) | Türk Dünyası (887) | Şiir (75) | Sağlık (185) | Diğer (3420) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (41)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (755)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Mehmet KOÇAK - (Ziyaretci) 11.04.2018 23:49:53

Kılıçdaroğlu ne yerli ne de millidir

Kılıçdaroğlu ne yerli ne de millidir
11 Nisan 2018 Çarşamba
Köşemde daha çok dış politikadaki gelişmeleri konu ediyorum. İç politikaya ise mecbur kalmadıkça girmemeye çalışıyorum.
Fakat CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu`nun skandal açıklamaları ve hakaretleri ile pervasızca açıklamaları beni tekrar iç politikaya girmeye mecbur etti.
&8216;Zeytin Dalı Harekatı` ile zafer elde eden ve halen sınır hattında görev yapan, Mehmetçiğe moral ve destek amacıyla bölgeye giden Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ile sanatçılara ağır hakaretlerde bulunması sanat ve siyaset aleminde sadece değil, milletimiz nezdinde de büyük tepkilere sebep oldu ve bu tepkiler halen de devam etmektedir.
Haklı olarak hem siyaset çevreleri hem de sanatçılarımız karşı bildiri ve açıklamalarıyla Kılıçdaroğlu`nun ağızının payını verdiler.
İnsan boş bulunup yanlışa düşebilir.
Yanlışı kabullenmek ve hakaret ettiği kimselerden de özür dilemesi de bir erdemliktir.
Fakat Kılıçdaroğlu, maalesef bu erdemliği gösteremediği gibi arlanmadan hakaretlerinde ısrarcı oldu.
Cumhurbaşkanı avukatları aracılığıyla Kılıçdaroğlu`nu mahkemeye verdi.
``Reziller, onursuzlar ve yalakalar´´ diyerek hakaret ettiği sanatçılar da Kılıçdaroğlu hakkında bu sefer toplu olarak dava açmaya hazırlanıyor.
Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ve sanatçılarımız hakkında ağıza alınamayacak hakaretleri sallayan Kılıçdaroğlu`nun bilgisi dahilinde, Edirne`de cezaevinde yatan Selahattin Demirtaş`ı CHP`den 17 milletvekili ziyaret etmiş.
Bu skandal açıklamalar ve kişiliksiz tavırları sanki o yapmamış gibi davranan Kılıçdaroğlu`nun, önümüzdeki hafta sınırdaki askerlere ziyarette bulunacağı açıklandı.
Onu, gafları ve dengesiz olduğu kadar pervasız açıklamalarıyla tanıyoruz.
Eee ne diyelim.
``Kem söz sahibine aittir´´ boşa söylenmiş bir atasözü değil elbette.
Kötü söz ve hakaret sonuçta sahibini sorumlu kılmakta ve onun karakterini ele vermektedir.
Kılıçdaroğlu, bu davranışları ve hakaretleriyle ahlaktan yoksun bir kişi olduğunu ayrıca milli ve yerli olmadığını ortaya koymaktadır.
``NEREYE GİDECEĞİMİZE VE KİMİNLE BERABER OLACAĞIMIZA BİZ KARAR VERİRİZ´´
İpekyolu Türk Dünyası Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından bu yıl 14`üncüsü düzenlenen ``İpekyolu Yılın Altın Adamları Ödülleri´´ töreninde yılın sanat ödülü Türk Halk Müziğinin usta ismi Esat Kabaklı`ya verildi. Aynı törende &8216;`Yılın Köşe Yazarı`` ödülü bana takdim edildi.
Bir arada bulunma fırsatından yararlanarak ünlü sanatçımız Esat Kabaklı ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu`nun Cumhurbaşkanımız ve sanatçıları hedef alan o skandal sözleri ve hakaretlerini sordum.
Esat Kabaklı, Kılıçdaroğlu`na cevap mahiyetinde özetle şu görüşlere yer verdi. ``Biz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun veya bir başka siyasetçinin nereye ne zaman gideceğine ve de kimlerle beraber olacağına karışmadık, karışmayız. Böyle bir müdahale ayıptır ve ahlaki değildir.
Ülkede demokrasi vardır herkes istediği zaman istediği yere gider ve istediği kişilerle beraber olur.
Biz sanatçılar da aynı hakka sahibiz. Nereye gideceğimize ve kimlerle beraber olacağımıza Kılıçdaroğlu değil, biz karar veririz.´´
Saygı ve sevgiyi hak eden sanatçıya hakaret etmeye hiç kimsenin hakkı olmadığını belirten Kabaklı, ``Bu ülkenin yönetimine talip olan hiçbir siyasetçiye ise asla yakışmaz.&8216;Adalet için yürüyorum` diyenlerin bu hakaretleri yapmış olması utanç vericidir.´´
Sanatçı Esat Kabaklı şu sözlerle uyarılarda bulundu.
``Biz bölücülerin ihanetine çanak tutmadık. Teröristlerin tabutlarına omuz vermedik ve mezarlarına çiçekler bırakmadık. Biz önce vatan ve milletim diyen bu vatan için her şeyini ortaya koyan sınır boylarında vatan ve milleti için nöbet bekleyen Mehmetçiklerimize sahip çıktığımızı gösterdik. Moral verdik ve onlara yanınızdayız, sizinleyiz´´ dedik.
Kabaklı, sözlerini şöyle tamamlıyor. ``Orada seslendirdiğim ve o türkülerin sözleriyle aslında ben``ŞU DAĞLARDA HAYİN GEZENLERİ EZ OĞUL, DOSTUN KİM DÜŞMANIN KİM BİL OĞUL´´ diyerek tüm vatan evlatlarına mesajlar vermiş oldum.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu`nu rahatsız eden de bu oldu sanırım.´´
Kahramanlık türkülerini seslendirerek Türk milletinin gönlünde ayrı bir sevgi ve saygıya sahip olan Esat Kabaklı aynı zamanda ``milli refleks ve ruhun´´ öncüsü olarak kabul ediliyor.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.