Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1829
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 9746
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2037 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (149) | Dış Politika (1922) | Ekonomi (224) | Eğitim (86) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (59) | Adalet (71) | Milli Kültür (405) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (725) | Tarım (139) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (16) | Din (981) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (12) | Milli Güvenlik (569) | Türk Dünyası (820) | Şiir (61) | Sağlık (174) | Diğer (3235) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (656)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Ömer SAĞLAM - (Ziyaretci) 5.07.2015 22:50:00

MHP`ye sahip çıkalım..

MHP`ye sahip çıkalım..

Pek çok sosyal medya arkadaşım; "Ömer Bey, MHP`yi sürekli eleştiriyorsun ve zarar veriyorsun. Lütfen MHP`ye sahip çıkalım..." diye bana sitemde bulunuyorlar.
Ben de kendilerine ısrarla "Hayır; ben değil, MHP yöneticilerini sürekli alkışlayarak, sürekli gözü kapalı destek verip, sorgulamayarak siz zarar veriyorsunuz. Tenkit etmek zarar vermek değildir..." diyorum.

Aslına bakılırsa hepimiz lafı güzaf yapıyoruz!
Zira bizim gibi adamlar MHP`ye ne zarar verebilir, ne de sahip çıkabilir!
Bizim cirmimiz ne ki; MHP gibi devasa bir siyasal yapıya zarar verebilelim.
En başta okur kitlemiz bellidir.
Onların da hepsinin MHP`ye oy verdiği kesin değil.
Öte yandan MHP`nin zaten sahipleri var, biz kimiz de MHP`ye sahip çıkabilelim.
Yoksa sizler, kendinizi MHP`nin sahibi olarak mı görüyorsunuz?
Şaşarım aklınıza, denemesi bedava;
Gidin Balgat`taki MHP Genel Merkezi`ne "Ülkücü" veya "Türk Milliyetçisi" olduğunuzu söyleyin; parti yönetiminden veya parti çalışanlarından birisinin ismini vermediğiniz sürece bakalım bir adım bile atabilecek misiniz içeri?
Ben denedim kardeşim, yakından biliyorum!
Ha derseniz; "sahip çıkmak sadece MHP`de yönetici ve karar verici olmakla değil, oy vermek ve oy toplamak da sahip çıkmaktır..", yo ben işte orada yoğum!
Evet, MHP`ye oy verelim, oy toplayalım, ancak verdiğimiz ve MHP`ye yönlendirdiğimiz oyların hesabını da soralım.
Aksi takdirde (la teşpih vela tenzih), cami kapısında mendil açan dilencinin açtığı mendile sorgusuz sualsiz para atan, kavşakta dilencilik yapan adama sadaka veren veya caminin yardım kasasına gözü kapalı para atan adamların durumuna düşeriz.
Gazete haberlerinde her gün okuyoruz; cami kapısında veya kavşakta dilenenlerin aslında yatları, katları, banka hesapları olan zengin adamlar olduğunu ve bunların ihtiyaçları olduğu için değil, dilenciliği meslek haline getirdiklerini ve cami kumbaralarına atılan yardım paralarıyla cami derneklerinin neler yaptıklarını.
Dolayısıyla; tıpkı sadaka verenler gibi seçmenler de sorgulayıcı olmak zorundadırlar.
Bu sadece MHP seçmeni için değil, bütün partilerin seçmenleri için geçerlidir.
Sorgusuz ve sualsiz, gözü kapalı olarak destek vermek, destek verileni şımartır, verilen desteği ve kendisine destek verenleri istismar etmeye iter.
"İtimat kontrole mani değildir" sözü, pek ala seçmenlerle siyasi partiler arasındaki ilişkiler için de geçerlidir.

Tıpkı bizim son yıllara kadar yaptığımız gibi; MHP`ye gözü kapalı destek verdiği anlaşılan dostum Nazım Peker, TBMM Başkanlığı seçimlerini konu ettiği "TBMM Başkanını seçti, MHP neden günah keçisi oldu?" başlıklı yazısında diyor ki;

"Diyelim ki, MHP`liler bu konuda yanlış yaptılar. S. Baykal`a oy vermediler. H. Koçun tabiriyle; `TBMM başkanlığını altın tepsi içinde AKP`ye sundular!` İyi güzel de MHP öyle bir yanlış yaptı diye siz de neden öyle bir yanlış yaptınız? Benim gönlüm hiç değilse 2 numaranın AKP den olmaması yönündeydi. Sizler CHP olarak neden aynı yanlışta ısrar ettiniz? Neden `Vatan sevginiz` ağır basmadı? Sizler erdemli davranıp, MHP adayına oy verseydiniz kıyamet mi kopardı?Neden bu sevgi ve fedakârlık MHP`den isteniyor, bekleniyor da; CHP`nin yanına yöresine hiç uğratılmıyor?"(1)
...
Nazım Bey dostumun yazısını yazının yayınlandığı internet sitesinde 200 civarında kişi okumuş, 50 küsur kişi bu yazıyı beğenmiş ve yazıya şöyle bir de yorum yapılmış: "MHP`yi eleştirenler MHP`nin neden S. Baykal`a oy vermesini istiyorlar da; CHP`nin neden S. İhsanoğlu`na oy vermesini istememekteler?"
Yazının sahibi Nazım Bey`e, bu yazıyı anlamadan ve belki de hiç okumadan beğenen kişilere ve dahi yorum yapan arkadaşıma demek isterim ki; ya siz aritmetikten ve cebirden hiç çakmıyorsunuz ya da öğretmenlerinizden hiç dayak yememişsiniz.
Oysa biz biliriz ki; matematiğin en basit basamağı olan toplama, çıkarma, bölme ve çarpma işlemleri henüz ilkokulda iken öğretilir bu ülkede.
Yahu Beyler, hesap ortada, CHP destekleseydi bile MHP`nin adayı meclis başkanı olamazdı. Çünkü en başta iki partinin toplam milletvekili sayısı 212 ediyor.
212`nin 258`den büyük olduğu ise Balgat ve Balgat`a kayıtsız şartsız destek verenlerin yaşadıkları coğrafyalar hariç, dünyanın hiç bir yerinde görülmüş şey değildir.
Anlaşılan MHP adayına destek vermedi diye CHP`ye kızanlar, MHP adayına HDP`den de destek bekliyorlardı.
Öyle ya; AKP`nin kendi adayını destekleyeceği konusunda şek ve şüphe olmadığına göre, CHP ve MHP`nin vekil sayısı da ancak 212 olduğuna göre; HDP destek vermediği sürece MHP`nin adayının kazanma şansı hiç yoktu.
Anlaşılan bu arkadaşlarımız, Bahçeli`yi hiç tanımamışlar!
Mazallah, HDP İhsanoğlu`na oy vermeye kalkışsaydı, bu sefer de Devlet Bey, kendi adayları olan İhsanoğlu`na verdikleri desteği geri çeker bu sefer de İhsanoğlu dımdızlak kalırdı meclis koridorlarında!
Hani dedi ya; "HDP`yi yok farz ediyoruz. HDP`nin olduğu yerde olmayız..." diye.
O bakımdan diyorum.
Ne çabuk unuttunuz MHP`nin, Deniz Baykal`a destek vereceği ihtimalini düşünerek 4. turda boş oy kullandığını!
HDP`nin desteğiyle TBMM Başkanı seçilecek bir İhsanoğlu`nun, Devlet Bey tarafından öyle kolayca sindirileceğini mi sanıyorsunuz siz!
Malum; Devlet Bey`in oldukça kalın çizgilerle çizilmiş ilkeleri ve matematik dehalarını bile aciz bırakacak derecede karmaşık denklemlerden oluşan kendine has matematik teoremleri vardır.
Prof. Dr. Ahmet Bican Ercilasun bile içinden çıkamamış anlaşılan Devlet Bey`in matematik teoremlerinin içinden(2).
Sıradan seçmenler olan bizler nasıl çıkalım efendim...
_______________
1-http://www.haberiniz.com.tr/yazilar/koseyazisi162188-TBMM_Baskanini_Secti_MHP_Neden_Gunah_Kecisi_Oldu.html,
2- http://www.yenicaggazetesi.com.tr/neden-gecersiz-oy-verdiler-34968yy.htm


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.