Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1829
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 9746
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2037 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (149) | Dış Politika (1922) | Ekonomi (224) | Eğitim (86) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (59) | Adalet (71) | Milli Kültür (405) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (725) | Tarım (139) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (16) | Din (981) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (12) | Milli Güvenlik (569) | Türk Dünyası (820) | Şiir (61) | Sağlık (174) | Diğer (3235) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (656)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Mehmet KOÇAK - (Ziyaretci) 17.02.2019 11:24:43

Sıla-i rahim, seçimler ve Trabzon`un nabzı


Sıla-i rahim, seçimler ve Trabzon`un nabzı


Hısım akrabayı ziyaret etmek ve onlarla görüşmek, alakayı devam ettirmek anlamına gelen sıla-i rahim, inanç değerlerimiz içinde önem verilen konulardan biridir.
Diğer bir ifadeyle, akraba ve komşuların yanında doğup büyüdüğün toprakları yani memleketini unutmama, o coğrafya ile var olan bağı ve iletişimi sağlam tutma anlamına da gelen Sıla-i rahim, aynı zamanda hasret giderme, vuslat yani kavuşmak gibi geniş ve zengin anlamlar taşımaktadır.
Devam eden tedavilerim nedeniyle bu güzel hasleti sıkça yerine getirmedim.
Akrabam olan İsviçre MÜSİAD Başkanı işadamı Şeref Yıldız`ın teklifiyle bir kere daha sıla-i rahim için memleketimiz Trabzon`a revan olduk.
Akraba, komşu ve dostlarla olduğu kadar köyüme kavuşmak, atalarım ve akrabalarımın kabirlerini ziyaret ederek hasret gidermek nasip oldu.
Trabzonlu ve Trabzonsporlu olma
Bu şehrin ve halkının diğer şehirlerden farklı özellikleri vardır.
Siyasi parti veya farklı ideolojilere mensubiyet Trabzonspor ve Trabzonluların ali menfaatleri söz konusu olduğunda ikinci plana düşer.
Bu şehri ve bu şehrin insanını ayakta tutan en büyük güç bu iki değerdir.
Trabzonspor hayatın vaz geçilmezidir. Maç süresince hayat adeta durur. Trabzonspor maçında tüm siyasiler, ideolojileriyle vedalaşır ve sadece Trabzonspor`un başarısına destek için bir birlik ruhu oluşur.
Seçimlerde de bu ruhu yaşatacak kişilik aranır.
Elbette herkesin bir siyasi görüşü vardır, ancak bu birlikten yana olan ve bu şehrin insanına o birlik ruhu içinde hizmet verebilme beceri ve birikimine sahip olan aday farklı fikirlere rağmen tercih edilir.
Çaykara benim doğduğum köyümün de içinde yer aldığı bir ilçemizdir.

Trabzon, gençlik yıllarımı yaşadığım ve içinde unutulmaz hatıralarımın olduğu şehrimdir. Bu şehir, hayata bakışımın ve fikir dünyamın yeşerip şekillendiği yer olması hasebiyle de bende özel bir yeri vardır.
Seçim sath-ı mailinde olmamız nedeniyle memleketim olan Trabzon`un yetenekli, temsil kabiliyeti olan vizyon ve misyon sahibi bir siyasi kadro tarafından idare edilmesi bu memleketin çocuğu olarak benim de arzumdur.
Bu nazariyeden hareketle Trabzon`da seçimin nabzını tutmaya çalıştım.
Murat Zorluoğlu, Trabzon için gerçekten bir şans
Üç gün içinde Trabzon merkez, ayrıca Çaykara, Of, Akçaabat, Sürmene ve Araklı ilçelerinde kısa kısa ziyaretlerimde kanaat önderlerinin yanında esnaf ve Meydan parklarında buluştuğum hemşerilerimle kısa sohbetlerim oldu. Anket yapan şirketlerin çalışma raporlarını inceledim.
&8230;Ve en son olarak Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok`un organizesiyle AK Parti`nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu ile seçim çalışmalarını yürüttüğü bürosunda buluşarak hasbihal ettik.

Üç gün devam eden nabız yoklamasında elde ettiğim bilgilerle Başkan adayı Murat Zorluoğlu ile gerçekleştirdiğim o ziyarette sorduğum sorulara aldığım cevapların hülasası Murat Zorluoğlu`nun Trabzonlular tarafından kitlesel kabul bulduğu gibi Sayın Zorluoğlu`nun da Trabzon halkı ile hemhal olduğuna şahit oldum.
Tevazu, samimiyet ve güven zemininde gerçekleşen buluşmalar ve sohbetler karşılıklı kabullenmeyi kısa zamanda sağlamış oldu.
Annesi amansız bir hastalığa yakalanmış birinin en iyi doktoru araması gibi Trabzonlular en iyi yönetici ve onunla çalışacak yetenekli, liyakatli ve de donanımlı yöneticileri arıyor.
Benim tespitlerime göre Trabzonluların büyük bir kesimi aradıkları kişinin Murat Zorluoğlu olduğuna inanıyor.
Çünkü o, Trabzonluların sorunlarını biliyor. Sayın Zorluoğlu, Trabzon-Çaykaralı yanı öz be öz Trabzonlu. Ayrıca kamu diplomasisi tecrübesinin yanında, yerel yönetimler uzmanıdır.
Ortak aklı oluşturup, Trabzon halkının mutluluğunu ikame edebilecek nitelikte bir bilgi birikimine sahiptir.
Şehrin yeniden inşası ve Trabzonluların beklediği yerel hizmetleri karşılayacak plan ve projeleri ile bu güzel şehri ve halkını temsil kabiliyeti gibi özelliklere sahip olması nedeniyle çeşitli halk katmanlarında tercih gücünü artırmaktadır.
Gördüğüm kadarıyla ekibini de bu değerlere namzet olanlardan seçmiştir.
Zorluoğlu, Van Valiliği görevinden ayrılarak teklif edilen adaylığı taşıdığı değerleri ve beceri ile birikimlerini Trabzon halkıyla paylaşmak suretiyle vatan ve milletine hizmet yoluna devam etmeyi hedefliyor.
O, gayretli, idealist, birlikte çalışma özelliği taşıyan ve maddi bir karşılık beklemeden topluma hizmet etmekten zevk alan bir kişiliğe sahiptir.
O, sadece AK Partililerin değil, tüm hemşerilerinin adayı olma vasfına sahiptir.
Onu güçlü kılan ise taraflar üstü olmasıdır. Hizipleşmeler ile bazı siyasi çıkar hesaplarının dışında kalmış olmasıdır.
Hiç şüphesiz, her şey seçim akşamı net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Ancak bazı sonuçları tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok, ``Cumanın gelişi perşembeden bilinir´´ gerçeğinden hareketle tespitlerimi şimdiden paylaşmış oldum.
Trabzonlu hemşerilerim en iyisini ve en doğru tercihi edecekleri inancında olduğum içindir ki; tahmin ve tespitlerimde yanılmayacağımı düşünüyorum.
Çünkü Trabzon her alanda kalkınmayı ve en iyi şekilde temsil edilmeyi hak eden şehirlerimizin başında gelmektedir.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.