Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10372
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2046 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Görüş bildirebileceğiniz Ana Kategoriler
Anayasal Düzen (149) | Dış Politika (2113) | Ekonomi (228) | Eğitim (90) | Devlet Kurumlarımız ve Memurlar (63) | Adalet (71) | Milli Kültür (486) | Gençlik (25) | Siyasi Partiler ve Siyasetciler (779) | Tarım (142) | Sanayi (12) | Serbest Meslek Mensupları (5) | Meslek Kuruluşları (2) | Basın ve Televizyon (18) | Din (1034) | Yurt Dışındaki Vatandaşlarımız (54) | Bilim ve Teknoloji (13) | Milli Güvenlik (605) | Türk Dünyası (864) | Şiir (73) | Sağlık (183) | Diğer (3363) |

Görüş bildirebileceğiniz Siyasi Partiler ve Siyasetciler konuları
Siyasetçiler nasıl olmalıdır? (42)
Siyasi Partilerimiz nasıl olmalıdır? (27)
Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular (710)


Siyasi Partiler ve Siyasetciler - Siyasi partiler ve siyasetçiler ile ilgil diğer konular konusu hakkında görüşler
Mehmet KOÇAK - (Ziyaretci) 14.08.2014 20:54:16

Şimdi yeni bir dönem başlıyor...
Şimdi yeni bir dönem başlıyor...

13 Ağustos 2014 Çarşamba

Türk milleti tercihini ``Yeni Türkiye´´den yana yaptı ve Türk siyasi hayatında sessiz bir devrim gerçekleşti.

Gençlik yıllarından beri ülkenin ve milletin sorunlarına kafa yoran ve siyasetin içinde yer alarak mücadelesini sürdüren R.Tayyip Erdoğan halkın oylarıyla seçilen İlk Reisicumhur oldu.

Kazanan Türkiye, kazanan milli irade, kazanan millet ve demokrasimiz oldu. Kaybeden vesayet, kaybeden statüko, kaybeden Pensilvanya ile onların işbirlikçileri CHP-MHP ile yandaşları siyasiler oldu.

Bu seçimle anlaşıldı ki; Türk milleti güçlü bir Reisicumhur ve yeni bir Çankaya istiyor. Bu tercihle milletimiz ayrıca; yeni bir anayasa ve yeni bir sistem ile değişim ve dönüşümle ``yeni bir Türkiye´´ istiyor.

Zaten Sayın Erdoğan, seçim kampanyalarında halkın beklentileri yönünde yeni bir ruhun, değişim ve dönüşümün işaretlerini verdiği için geniş halk kitlelerinde kabul bulmuş oldu.

Dünya başkentleri Türkiye`deki seçimlerden çıkan netice karşısında şok olmadı. Çünkü onlar seçimi Erdoğan`ın kazanacağını biliyorlardı.

Bu nedenle seçimden çıkacak neticeyi değil, hangi oranda ve kaçıncı turda çıkacağını tartışıyorlardı. O başkentler günler öncesinden ``Erdoğan dönemi´´ne hazırlanmaya başlamışlardı bile.

Cumhurbaşkanlığı belli oluşundan hemen sonra yaptığı balkon konuşmasının özetinde muhalefete seslenerek; artık kırgınlıklar, suçlamalar ve hakarete varan sözler eski Türkiye`de kalması gerektiğini, yeni bir sayfa ve milli bir uzlaşma dönemin başladığına işaretini vererek ilave etti. ``Sadece bana oy verenlerin değil, tüm Türkiye`nin Cumhurbaşkanı olacağım´´ diyerek tartışmalara son noktayı koydu.

O, Cumhurbaşkanı`nın ötesinde, cumhurun seçtiği ilk başkan, yani Reisicumhur unvanını taşıyor.

Onun Reisicumhurluğunda; hoşgörüyü, toplumsal uzlaşıyı öne çıkartan yeni bir Türkiye`nin inşasının gerçekleşeceğine inandığı için bu millet ondan bu seferde desteğini esirgemedi.

Onun kurmayı hedeflediği o ``yeni Türkiye´´de; kimsenin kimseyi dışlamadığı, ötekileştirmeyeceği gibi bu ülkenin bütün vatandaşları birinci sınıf vatandaş olacak.

Çankaya herkese açık ve devlet de artık milletin emrinde bir devlet olacaktır.

Kısacası; herkesin hür ve eşit vatandaş olarak yaşayabileceği demokratik bir sistem hakim olacak.

BU SONUÇLAR SİYASİ MUHALEFETİN DEĞİŞİMİ İÇİN BİR ŞANSTIR

Dış destekli CHP ve MHP`nin ortak adayı meclis dışındaki 12 ayrı siyasi parti ile Pensilvanya`dan oluşan muhalefet cephesi`nin ``çatı´´sı çöktü. Kelimenin tam anlamıyla ``enkaza döndü´´.

Şimdi ise yeni bir dönem başlıyor&8230;

Siyasi muhalefet ve Pensilvanya yani Paralel yapı ``böyle geldi böyle gidecek´´ devrinin kapandığı gerçeğini kabullenerek ``yeni Türkiye´´ sistemine göre kendilerini yenilemeleridirler.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli bu hezimetin sorumluluğunu atmak için bir savunma refleksi oluşturup sağa sola saldıracağına partilerinin önünü açmak ve yeni bir sinerjinin oluşmasına şans vermek için istifa etmelidirler.

Anlaşılmıştır ki; bu aktörlerle buraya kadar. Siyasi muhalefet cephesindeki tüm siyasi partiler aktörlerin rollerini yeniden tayin etmesi gerekiyor.

Çünkü; inandırıcı olamadıkları gibi çok ciddi anlamda güven ve oy kaybına uğramışlardır.

Bu gerçekleri kabullenip yeni kadrolaşmaya imkan vermeme konusunda direnirlerse çok ciddi anlamda sarsıntılar yaşanır ve hem partilerine hem de ülkenin demokratikleşmesine ciddi anlamda zarar vermiş olurlar.

YENİ BİR ``ABANT PLATFORMU´´ İLE ``BU DURUMU NASIL VE KİMLER GETİRDİ´´ SUALİNE CEVAP ARANMALI&8230;

F.Gülen`in öncülüğünde ki ``Cemaat´´ içinde ``İslama ve Müslümanlara hizmet´´ konusunda samimi olanlar; artık kararını vermelidirler.

Kendi ülkelerine ve hükümetlerine ihanet edecek derecede egemen güçlerin güdümündeki o gizli yapıyı yani ``paralel yapı´´yı, ya dağıtmalı veya ondan kurtulma arayışlarını başlatmalıdırlar.

Devlet içinde yapılanarak siyasileri kullanmak suretiyle güç olma sevdasına kapılanlarla yollarına devam edemeyecekleri açıkça görülmüştür.

Gizli ilişkiler içinde oldukları merkezlere güvenerek devletle hesaplaşma ısrar ve inadından rahatsız olduklarını açıkça ifade ederek onlara aslı görevleri olan ``onurlu ve imanlı nesil yetiştirme´´ görevine geri dönülmeli ve de millileşmeleri konusunda çağrıda bulunmalıdırlar.

Ayrıca; Fethullah Gülen`in onursal başkanı olduğu Gazeteci ve Yazarlar Vakfı tarafından yeni bir Abant Platformu düzenlenerek ``cemaati bu yanlışa nasıl ve kimler sürükledi?´´ suallerine cevap aranmalıdır.

Çünkü ``Yeni Türkiye´´ de Ergenekon çetelerine ve vesayetçi güçlere olduğu kadar paralel yapıya da yer yoktur.

Son söz olarak hatırlatmak isterim ki:

Aziz milletimiz ``Yeni Türkiye´´ yönünde iradesini ortaya koymuş ve yeni bir dönem için onayını vermiştir.

R.Tayyip Erdoğan`ın Reisicumhur`luğu bizi biz yapan o yüce değerlerin yeniden ihyası ve yeni medeniyet projemiz için bir şanstır.

Bu gerçekler nazari dikkate alınmalı, Milli Birlik ve beraberliğimizin yanında her alanda güçlenen bir Türkiye için fırsatları heba etmemeliyiz&8230;


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.