Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8812
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
`BAK OĞLUM BABAN ŞEHİT OLDU`

"Bak oğlum baban şehit oldu"

 
DHA 31 Ağustos 2009
Bak oğlum baban şehit oldu
Hakkari Şemdinli’de şehit düşen 4 askerden biri olan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Sadık Yeniekinci’nin cenaze töreninde gözyaşı sel oldu. Şehit Yeniekinci, memleketi Gaziantep’e toprağa verildi…

 

 

Yüzlerce kişinin katıldığı şehit cenazesinde, şehit ailesi fenalık geçirdi… Şehit eşi Fatoş Yeniekinci ayakta durmakta zorlanırken, oğlunu bir an olsun kucağından indirmedi.

 

Şehit eşi Fatoş Yeniekinci, oğlu Mustafa’ya, babasının tabutu başında fotoğrafını göstererek “Bak oğlum baban şehit oldu” dedi. Mustafa ise cenaze töreni boyunca babasının fotoğrafını elinden düşürmedi.

 

Gaziantep Ulu Camide düzenlenen törene, şehit uzman çavuşun ailesi ve yakınlarının yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, Gaziantep milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Özlem Müftüoğlu, Mehmet Erdoğan, Hasan Özdemir ve Akif Ekici, Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Şanlıurfa 20. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Taci Kurul, askeri ve idari erkan ile vatandaşlar katıldı.

Şehidin annesi Fatma Yeniekinci, tören sırasında hayatta kalan tek oğlu olan Ali Yeniekinci`ye sarıldı, ondan askere gidip ağabeyinin intikamını almasını istedi. Ali Yeniekinci ise gözyaşları içinde annesine söz verdi.

Cenazeye annesi Fatoş`un kucağında katılan şehit uzman çavuşun 1,5 yaşındaki oğlu Mustafa Yeniekinci, sık sık babasının törene katılanların yakalarındaki fotoğrafını öptü.

Törende, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, Sadık Yeniekinci`nin öz geçmişi okundu. Gaziantep Müftüsü İsmail Canbolat`ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, bir top arabasına konuldu. Bir süre top arabasında taşınan cenaze, Yeşilkent Mezarlığı`ndaki Şehitliğe götürüldü.

Cenazenin taşınması sırasında sık sık terör örgütü aleyhine sloganlar atıldı.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.