Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8812
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
`HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ` İLANI
`Helal etmiyoruz`
Çocuklarının şehit edilmesine isyan edip, "Hakkımızı helal etmiyoruz" diyen aile, çocuklarının ölüm yıldönümünde yine ilan verdi

Bursa`da, 3 yıl önce Asteğmen Zeki Burak Okay`ın vatani görevini yaparken PKK`lı teröristler tarafından şehit edilmesine isyan edip "Hakkımızı helal etmiyoruz" diyen Okay Ailesi, çocuklarının ölüm yıldönümünde gazetelere yine "Hakkımızı helal etmiyoruz" diyerek mevlit ve şehitlikte anma ilanı verdi.

Hakkari`nin Çukurca ilçesinde Köprülü Jandarma Tabur Komutanlığı`na 1 Eylül 2006 tarihinde yapılan PKK saldırısında şehit düşen Asteğmen Zeki Burak Okay`ın ailesi, üçüncü yıldönümünde oğullarını andı.

Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği`nden mezun olan, askere gitmeden 5 ay önce nişanlanan oğulları Zeki Burak Okay için Neriman ve Sezai Okay çifti, Bursa`daki yerel gazeteye ilan verdi.

Okay çifti çocuklarının ölüm yıldönümünde yakınlarını bugün saat 11.00`de mezarı başında anmaya ve akşam da İhsaniye Camii`nde okunacak mevlide davet etti.

Neriman ve Sezai Okay imzalı ilanda, İhsaniye Camii`nde saat 20.15`te okunacak mevlit davetinin yanı sıra yine `Hakkımızı helal etmiyoruz` denildi. Şehit Asteğmen Zeki Burak Okay`ın fotoğrafının da yer aldığı ilanda şöyle denildi:

"1 Eylül 2006 tarihinde Hakkari/Çukurca- Köprülü Sınır Taburu`nda Asteğmen olarak görevli iken, susuz üst bölgesinde takımı ile gece nöbeti sırasında PKK`nın hain saldırısı sonucu şehit düşen biricik oğlumuz, yavrumuz, kuzumuz Zeki Burak Okay`ı kaybetmiştik. Ölümünün ardından da şunları söylemiştik: HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ!

Hakkımızı helal ekmediklerimiz:

1- Ülkemizi bölüp parçalamaya çalışanlar.
2- Şehit kanları ile sulanan bu vatan topraklarını ona buna satanlar.
3- Yetim hakkı yiyenler.
4- Sudan sebeplen çocuklarını askere göndermeyenler.

Ölünceye kadar ve öldükten sonra da helal etmeyeceğiz. Yavrumuzun ölümünün 3`üncü yılı mevlidinde sizleri de aramızda görmek istiyoruz."

Şehitlikteki törenle anıldı

Şehit Asteğmen Zeki Burak Okay bugün Pınarbaşı Şehitliği`ne ölüm yıldönümünde törenle anıldı. Şehidin annesi Neriman Okay`ın dayanamadığını söyleyerek gelmediği anma törenine babası Sezai Okay ile akrabaları ve arkadaşları katıldı.

Şehit oğlunun mezarı başında bir konuşma yapan Sezai Okay, "Son günlerde `Kürt açılımı` daha sonra `Demokratik açılım` ile en sonunda `Milli birlik açılımı` adında açılım öne sürüyorlar. Bu çocuğumuzun yediği kurşun gibi ağır geldi. Hepimize kurşun atıyorlar. Madem birlik olacaktık neden bizim çocuklarımız öldü. Kolu ve bacağı koptu. Çocuğumu o zaman geri istiyorum. Kürt, Çerkez ve Arnavut hep beraber yaşamıyor muyuz? Kürt sorunu değil PKK sorunu var. Şehit aileleri olarak `Kürt açılımına` karşıyız. Biz, `Hakkımızı helal etmiyoruz` demiştik. Vatanı bölmeye çalışanlar, sudan sebeple çocuğunu askere göndermeyenlere bunu tekrar söylüyoruz" dedi.

Sezai Okay, şehitlikten ayrılırken kendisini cep telefonuyla arayan ve `Paşam` dediği bir askeri yetkiliye, "Bugün Dünya Barış Günü. Oğlumu da böyle bir günde şehit düşürdüler. Burada yaptığım konuşmada aklınızdan geçen tüm duyguları sivil olarak dile getirdim. Ülke çocuklarımız için bağırıp çağırdım. Atatürk olsaydı böyle olmazdı" dedi


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.