Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
`NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE` YAZISI SİLİNMELİYMİŞ

‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısı silinmeli

ABDULLAH KARAKUŞ Ankara

 

 

AKP Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, tartışılan “Kürt açılımı” konusunda, “Çözme sürecine girdik. Doğrusu artık hiç kimsenin, ülkenin bu sorun nedeniyle bedel ödemesine tahammülü yok. Dolayısıyla denenmemiş her çareye başvurulacak. Bu gelinen süreçte kurumlarımız önce mutabakata bir şekilde varmışlardır ve yeni tedbirler üzerinde çalışmaktadırlar. Bu mutabakat nedir, şimdiye kadar denenmemiş şeyler denenecek” dedi.

Başbakan’a yakın isimlerden Arslan, önerilerini de şöyle sıraladı:
- Dağlardaki “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısının sosyal tedbir çerçevesinde silinmesi gerekir. Bunlar daha önce başçavuşun talimatıyla yazılmış yazılardır. Bugün de başçavuşun talimatıyla silinir.
- (Köylere Kürtçe isim verilmesi konusunda) Yasal düzenlemeyi gerektirmeksizin yine ildeki amirin talimatıyla çözülür, uygulanır. Özel televizyonlarda Kürtçe yayın serbest bırakılabilir.
-  (Abdullah Öcalan’ın yanına hükümlü gönderilmesi) O da planlandı zaten. Orası bir tip haline dönüştürülüyor, orada birden fazla mahkûm söz konusu olacak.
-  Talebimiz koruculuk sisteminin ıslah edilmesi. Bir kısmının silahsızlandırılması, bir kısmının emekli edilmesi, bir kısmının başka kurumlarda istihdamı anlamına gelebilir.
-  Vatandaşlıktan çıkarılan varsa, bir kanlı olaya karışmadıysa mutlaka onların da vatanlarına dönmelerinin temini gerekir. Bunlar benim bireysel düşüncelerimdir.
-  
DTP tarafıyla zımnen de olsa mutabakat şart. Tek taraflı dayatma ile asla ilerleme olmaz. DTP’yi yok sayarak iyileştirme yapsanız bu DTP tarafından kabul görmedikçe karşı tarafta karşılık bulmaz.
Yeni adımlar atılacağını da kaydeden Arslan, “Takvim şu anda yok. Ama iyi bir  fırsat var deniliyor. Dediğim şey kapalı kapılar ardında görüşülerek adım adım mesafeler alınarak yapılacak şeydir” dedi.

`DURUM BÖYLE..SÖYLENEN BU... BU MİLLETVEKİLİNİN NERESİNE BATIYOR `NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE` SÖZÜ, NEDEN RAHATSIZ OLUYOR BU ANLAMAK ZOR DEĞİL.- Tabi ki etnik ırkçı olursanız, Türk, kürt ayırımı yaparsanız, bu ülkede yaşayan herkesin en azından müşterek adının TÜRK olduğunu bilmezseniz.Anayasanın ilgili maddesinde ki `vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür` sözüne yani anayasaya bağlı olmazsanız, elbetteki böyle düşünür böyle konuşursunuz. Sonra da biz ayrılmak istemiyoruz, biz sadece kültürel haklarımızı istiyoruz palavlarını atarsınız.
HÜKÜMETE DE UYARIMIZ ŞUDUR:AÇILIMLARA DEVAM EDİN, DEVAM EDİN DE GÖRELİM DAHA NELER İSTEYİP, NELER SÖYLEYECEKLER AÇIKTAN AÇIĞA.İNŞALLAH BU AÇILIMLARIN İÇİNDE BOĞULMAZSINIZ.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.