Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10714
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
2009 YILINDA ÇİFTÇİLER BATTI

2009 YILINDA ÇİFTÇİLER BATTI

 

 

Tokat milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, 2009 yılının çiftçiler için tam bir yıkım yılı olduğunu bildirdi. DOĞRU, açıklamalarına şöyle devam etti.

 

Tokat ziyaretlerim esnasında Emirseyit Beldesinde çiftçilerle görüşme imkanımız oldu. Burada bütün belde tarımla geçinen insanların bulunduğu bir yerdir.

 

Çiftçiler hep bir ağızdan Kazova bölgesi olarak domates dahil bütün ürünlerden zarar ettiklerini açıkladılar. Çiftçiler almış oldukları ilaçların, gübrenin, tohumluğun parasını ödeyemediklerini, bu nedenle tefecinin eline düştüklerini açıkladılar.

 

Hükümetin çiftçileri unuttuğunu, 2010 yılında ne yapacaklarını kara kara düşündüklerini ifade ettiler.

 

Kahveye gidip oturarak ne çay içecek paralarının ne de minibüse binip şehre gidecek paralarının olmadığını, her yılın bir önceki yıldan çok daha zor geçtiğini ve geçmiş yılları mumla aradıklarını bildirdiler.

 

Tabii bu sıkıntılar sadece Kazova bölgesinde değil, ilimizin her yerinde mevcuttur. Çiftçilerimiz artık karın tokluğuna çalışmaktadır. Bu yıl Erbaa bölgesinde elektrik borcundan dolayı kanallara su verilmeyip çiftçinin bütün alınterinin heba olmasının bedelini kim ödeyecek.

 

Bütçe görüşmeleri esnasında Başbakan ve Tarım Bakanı “Biz çiftçimizi destekliyoruz. Durumları gayet iyi” tabirlerini üzülerek hayretle izlediklerini ifade ettiler.

 

Ankara’dan her şeyin güllük gülistanlık görüldüğünü söyleyen çiftçiler, her şeyin gelip yerinden görülmesi gerektiğinde hemfikir olduklarını, bunun için de AKP yetkililerini Kazova’ya ve Emirseyit’e ziyarete beklediklerini belirttiler.

 

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.