Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
31 YILLIK ESARETE DESTEK ÇAĞRISI
Merhabalar,

Size 33 yaşında ve babası 30 yıl 9 aydır ceza evinde bulunan bir 12 Eylül darbesi mağduru, muhatabı olarak Babam Tahir CANAN ve dolayısı ile biz ailesinin yaşadığı hukuksuzluk hakkında bilgi vermek istiyorum. Üstelik de 12 Eylül ile hesaplaşılan şu günlerde yaşadığımız devam eden 12 Eylül hukukunu. 

Babam Tahir CANAN ın yaşadığı hukuksuzluk. 12 Eylül ile hesaplaşılan bir dönemde halen devam ediyor. polis fezlekesi ve düzmece ifadeler ile SIKIYÖNETİM mahkemeleri tarafından 36 yıla mahkum edilen Tahir CANAN 12 Eylülde uygulanan her türlü işkence ve insanlık dışı muameleye maruz kalmış üzerine atılan suçu işlemediğini sürekli ifade etmiştir. aynı dönemde başka bir siyasal hareketin mensubu suçu üstlenmesine rağmen 12 Eylül mantığı ile suç Tahir CANAN a reva görülmüştür. 
1991 yılına şartlı salıverme yasası ile kısa bir süre özgür kalan Tahir CANAN 12 Eylül mantığının devamı olan OHAL ve DGM ler tarafından işlemediği suçtan oluşan sicilinin yardımıyla yeni bir hukuksuzluk ile 1993 yılında tanışmış ve 12.5 yıl ile cezalandırılmıştır 
Bu 12,5 yıl Tahir CANAN için 12,5 yıl + 36 yılın bakiyesi olan 25 yıldır. 
Tam anlamıyla kabus. 12,5 yıl olarak aldığı TDKP adlı örgüt üyeliği ile ilgili yeterli bir delillendirme olmamasına rağmen OHAL ve DGM Tahir CANAN a ve ailesine 12 Eylül kabusunu tekrar yaşatmıştır. 
Tüm bu süreçlerde devam eden HUKUK mücadelemiz ile 2003 yılında son aldığı TDKP davasından cezası tüm sonuçları ile ortadan kaldırılmış ve sicilinden silinmiş olmasına rağmen Tahir CANAN bir türlü tahliye edilmemiştir. yaşanan hukuki ve idari hatalar sebebiyle halen Bandırma M tipi ceza evinde yatmaktadır. 
Bugün 12 Eylül ile hesaplaşıldığı iddia ediliyor. Fakat Tahir CANAN halen 12 Eylül hukuku ile ceza evinde yatmaya devam ediyor! 
12 Eylül Davasının görüldüğü gün Ankara adliyesinin önünde Tahir CANAN ın eşi, oğulları, torunları ve kardeşi olarak bu hukuksuzluğu tekrar dile getirmeye çalıştık. 
Sizin gibi değerli basın mensuplarının bu çığlığımıza güç vermesini destek olamsını rica ediyoruz. 
Konu Bakanlık kanalı ile yargıtaya sirayet etmiş ve ayrıca Bakanlığa Tahir CANAN ın derhal tahliye edilmesi gerektiğine dair dilekçe sunulmuştur. 
Tahir CANAN ın yaşadığı hukuksuzluğun son bulması için mücadelemiz devam etmektedir. 
Tahir CANAN ın 4 Oğlu, 5 Torunu, eşi ve kardeşleri ile Avukatları ve dostları netice almak istemektedir. 
Sizlerin değerli destekleri bizleri onurlandıracak ve güç verecektir. 

Ben 1978 doğumluyum 33 yaşındayım ve babam 30 yıl 9 aydır cezaevinde 
Bu sese sizde bir ses verin. 

Saygılarımla, İlhan CANAN 


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.