Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
AKAN KAN BAYRAK İÇİN
 
Hakkari`nin Çukurca ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan Piyade Er Deniz Demirci için dün Ankara`da tören düzenlendi.Törene Meclis Başkanı Toptan, CHP lideri Baykal ve kuvvet komutanları da katıldı. En dikkat çeken ayrıntı ise tören sonrası Kocatepe Camii önünden araçlarına kadar yürüyen Merkez Komutanlığı Tören Bölüğü`nün hep bir ağızdan akan kana isyan edercesine silahları havada ``Vatan sana canım feda``, ``Şehitler ölmez vatan bölünmez`` ve ``akan kan bayrak için`` şeklinde slogan atmaları oldu.

Kocatepe Camii`ndeki törene, Demirci`nin babası Halil Demirci, annesi Raziye Demirci, kardeşleri Mehmet, Yunus ve Aynur, yakınları, Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Köksal Toptan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hasan Iğsız, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, bazı eski bakanlar ve emekli generaller, Ankara Garnizonunda görevli general, subay ve astsubaylar ile vatandaşlar katıldı.

Deniz Demirci`nin Şırnak`ta askerlik yapmakta olan amcasının oğlu Hakan Demirci de izinli olarak cenazeye katıldı.

TBMM Başkanı Toptan, Baykal, Gönül, Atalay ve kuvvet komutanları Kocatepe Camisi`ne gelişlerinde şehit er Demirci`nin ailesine başsağlığı dileklerini iletti.

Kocatepe Camisi`ndeki ikindi namazının ardından şehit er Demirci`nin cenaze namazı kılındı. Şehit erin cenazesi bir süre askerlerin omzunda taşındıktan sonra top arabasına konuldu.

Askeri törenin ardından Demirci`nin cenazesi defnedilmek üzere Cebeci Şehitliği`ne götürüldü.

Cenaze töreninde, geniş güvenlik önlemleri alındı. Kocatepe Camisi`ne çıkan cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Minarelere ve çevredeki yüksek binalara da keskin nişancıların yerleştirildiği görüldü.

Kocatepe Camisi`nde cenaze namazının kılındığı alana alınmayan Alperen Ocakları`na mensup bir grup, caminin dışında tekbir getirerek, “Şehidim hakkını helal et bize” diye slogan attı.

Tören yürüyüşü esnasında şehit erin annesi Raziye Demirci, af tartışmalarına tepkisini ifade etti.

Orgeneral Koşaner, törenin bitiminde şehit ailesinin yanına tekrar gelerek, Deniz Demirci`nin abisi Mehmet Demirci`ye başsağlığı diledi. Bu sırada Mehmet Demirci, “Onların yatacak yeri yok ama Deniz`in var. Deniz`in bir dikili taşı var” dedi.

“Şehitler ölmez” diyen Mehmet Demirci`ye Orgeneral Koşaner, “Yaşa, varol” sözleriyle karşılık verdi.

Demirci`nin yakınları bir süre “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganı attı.

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.