Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8807
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
AKDAMAR KİLİSESİNDEN SONRA TRABZON’DA DA AYİNE İZİN VERİLDİ

AKDAMAR KİLİSESİNDEN SONRA TRABZON’DA DA AYİNE İZİN VERİLDİ

        

          Tokat milletvekili Dr. Reşat DOĞRU çalışmalarına devam ediyor. Sırasıyla Cumartesi Erbaa, Gökal Kasabası, Pazar İlçesinde, daha sonra Tokat Merkez’de iftarlarda halkla beraber oldu. Ayrıca beldelerde esnaflar ve çiftçiler ziyaret ediliyor.

 

         Dr. Reşat DOĞRU, Tokat Merkezde iftardan sonra yaptığı konuşmasında Türkiye’nin gündeminin bu sorumsuz hükümetten kurtulmak olduğunu ifade etti. ” Terörün azgınlaştığı, insanların fakirleştiği, emekli ve memurun yoksulluğa terk edildiği bu günlerde inançlarımıza da gölge düşmeye başladı. Pazar günü itibarıyla Trabzon ili sınırları içerisinde bulunan Sümela Manastırında ayine izin verildi.

 

         Rum Patrik Barthelemeos, Yunanistan, Rusya, Gürcistan başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinden gelen Hristiyanlara 88 yıl sonra büyük bir ayin verdi. Ayine yüzlerce insan katıldı. Acaba bu insanlar dualarında ne dediler? 15 Ağustos 1461 tarihinde Trabzon fethedilmişti. Fatih Sultan Mehmet Hanın Trabzon’a giriş tarihi 15 Ağustos’tur. Büyük Türk İmparatoru Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin Trabzon’a giriş tarihinde bu ayinin yapılmasının manası nedir. Bunu Başbakandan öğrenmek istiyoruz.

 

         Bu günlerde Batı Trakya’da Türklere karşı büyük zulümler yapılıyor. Selanik’te Konsolosluğa saldırılıyor, mezar taşları parçalanıyor. Atina’da tarihimizden kalan bir tane camimiz var mıdır? Camilerimizin hepsi yıkılmış yada başka amaçla kullanılmaktadır.

 

         AKP İktidarında Van ilimizdeki Akdamar kilisesi, önce tamir edilmiş, sonra papazlara teslim edilmiştir. Son yapılan İmar Kanununda “Cami Yapılır” ibaresi, AKP tarafından kaldırılarak “İbadethane Yapılır” şeklinde düzeltilmiştir. Kanunun yayınlanmasını takiben ülkemizin her yerinde “Binlerce Ev Kilisesi” açılmıştır.

 

         Acaba bu Ramazan Ayında, başka bir iktidar zamanında, Sümela Manastırı ayine açılsa, papazlar ayin yapsa idi veya bir kilise devlet bütçesiyle restore edilip papazlara teslim edilseydi, AKP’liler o siyasi partiye ne derler, halka nasıl anlatırlardı.

 

         AKP her gün yeni yeni sözde demokratikleşme hareketleri yaparak ne düşündüğünü ortaya koymaktadır.

 

         Anayasa referandumu adı altında yaptığı çalışmalar gerçek gündemi kapatmaktadır. Milletimize sesleniyorum: AKP’nin bu yanlış ve sorumsuz gidişini referandumda “Hayır” diyerek durdurmalısın. Yoksa çok geç olacak. Hayır oylarınızla milli ve manevi değerlerimize sahip çıkalım,” dedi.

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.