Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8812
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ANA BAŞTA TAÇ İMİŞ

ANA BAŞTA TAÇ İMİŞ

 

         Dünyada anne sevgisinin yerini dolduracak hiçbir sevgi yoktur. Annelik, özveri isteyen, karşılıksız sevgiye dayanan en kutsal görevdir. Bu nedenledir ki onlara yapılan ve yapılacak hizmetlerin karşılığında cennet vaat edilmiştir.

 

         Hayatta ilk öğretmenimiz olan annelerimiz, çocuğunun sağlığı için gösterdiği fedakârlık yanında, onu geleceğe hazırlamak, topluma ve insanlığa yararlı bir fert olarak yaşamasını sağlamak için çaba göstermektedir.

 

         Türk aile hayatında evin direği olan annelerimiz, yetiştirdikleri kuşaklar ile toplumun biçimlenmesinde en büyük rehberdir. Bu nedenledir ki annelerimiz sadece evimiz için değil, toplumumuzun geleceği için de çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.

 

         Yaşamış oldukları tecrübeleri ile bizlere rehber olan annelerimiz, baş edemediğimiz güçlüklerde en büyük yardımcılarımızdır. Yaşamımız boyunca vazgeçemediğimiz, güven ve desteğini her zaman yanında hissettiğimiz, sevgi ve hoşgörüsünü hiçbir şeye değişemeyeceğimiz annelerimizden almış olduğumuz değerleri bizler de gelecek nesillere aktarmalıyız.

 

         Annelerimize yaşamlarının her döneminde destek olmak, bizden bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek, onların gönüllerini alıp güleryüz göstermek bizlerin en önemli görevlerinden biri olmalıdır. Yüce kitabımızda ve sevgili peygamberimizin hadislerinde defalarca yer verilen annelerimiz için yapacağımız güzellikleri hiçbir şeyle değerlendirmemeliyiz.

 

         Dünyaya gelişimizden itibaren ömrümüzün her anında kendilerini hep yanımızda hissettiğimiz annelerimizin emeklerinin boşa gitmediğini her zaman onlara göstermeliyiz. Şairin dediği gibi;

         Ana başta taç imiş,

         Her derde ilaç imiş,

         Bir evlat pir olsa da,

         Anaya muhtaç imiş.

 

         Bu duygu ve düşüncelerle, dünyamızı anlamlı kılan ve yaşamımızın en büyük güzelliği annelerimizin Anneler Günü’ nü kutlar, en derin sevgi ve saygılarımı sunar, sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim.

 

 

                                                                           Dr. Reşat DOĞRU

                                                                           Tokat MilletvekiliPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.