Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8848
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
AZERBAYCAN KAYBEDİLDİ -Dr.REŞAT DOĞRU-

 

 

AZERBAYCAN KAYBEDİLDİ

 

         Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU Ermenistan’la imzalanan protokolünün hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

 

Dr. Reşat DOĞRU şöyle devam etti.  Azerbaycan’ın başkenti Bakü başta olmak üzere, birçok şehirde Türkiye aleyhinde gösteriler, mitingler yapılıyor. Azeriler konuşmalarında biz bir millet iki devletken Türkiye bizi yalnız bırakıyor diyorlar. Bakü Tiflis Ceyhan Boru Hattı, Bakü, Erzurum doğal gaz hatları konularında biz her zaman Türkiye’nin yanında olduk. Kuzey Kıbrıs Türk Devletinin her zaman yanında olduk. Ancak Ermeni açılımı ile ilgili olarak Ermenistan – Türkiye arasında yapılan anlaşmalar bizi çok üzdü diyorlar. Burası çok önemli olup, bizler bunu çok iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz.

 

 Ermenistan-Türkiye sınır kapısının kapatılması, Azerbaycan topraklarının işgali sonucu olmuştur. Karabağ’da 7 tane Azeri kentinde işgal devam ediyor, Ermeniler işgalden vazgeçtik toprakları iade ediyoruz demiyorlar. Soykırım iddiasından vazgeçtik demiyorlar. Hiçbir iyi yönlü gelişme olmadan Türkiye’nin tek taraflı yaklaşım içerisinde olması, çok yanlış olmaktadır.

 

14 Ekim 2009 tarihinde Bursa ilinde oynanan Türkiye – Ermenistan arasındaki, Dünya Kupası grup maçları nedeniyle ilgili spor müsabakasında, maç yapılan stada Azerbaycan bayrağı taşıyan insanlar alınmamıştır. Bayraklar toplanmış, maçı izlemeye gelen Ermenistan Cumhurbaşkanı rahatsız olmasın denmiştir. Bu durum bile yüce Türk milletini ve Azerbaycan Türklerini çok üzmüştür.

 

Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarından zorla göç ettirilen bir milyon üzerinde Azeri Türk’ü Bakü etrafında çok zor şartlar altında yaşamaktayken, bunları görmek, bilmek, protesto etmek insanlık görevi değil midir? Konu Türkler olunca dünyanın bütün sivil toplum kuruluşları nasıl duyarsız kalıyorlar. Aynı durumu maalesef ülkemizin yöneticileri ve AKP hükümetinde görüyoruz.

 

AKP hükümetinin Ermenistan’la yaptığı anlaşma, işte bu yönden çok yanlış olmuştur. Biz ülke olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olmamız gerekmez miydi? Ancak bu olmamıştır. Azerbaycan’ı ve Azeri Türklerini maalesef kaybediyoruz.

 

Bu durumu diğer Ortaasya Türk Devletleri ve dünyanın her tarafındaki 300 milyonluk Türk Dünyası yakından takip ediyor. Bu yanlışları yapanları yüce Türk Milleti hiç zaman unutmayacaktır. Önümüzdeki seçimlerde teslimiyetçi politikalarla ülkemizin geleceğini AB ve ABD’ye tercih edenlerden hesap sorulacaktır.

 

Çözümsüzlük çözüm değildir diyerek ver kurtul, sat kurtul politikalarının ülkemizi nereye getirdiği artık herkes tarafından görülmektedir. Bu durumu yaratanlar sonlarına da katlanacaklardır. Önce bölgesinde, sonra dünyada etkileyici ve belirleyici gücü olan Büyük Türkiye oluşturulacaktır. Diye belirtti.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.