Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10714
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BAKAN`A VATANDAŞTAN SORULAR-KEMAL ÖZTAŞ-VE CEVAPLAR

Bakan’a Vatandaştan Sorular
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ İddialar karşısında Cevapsız kalıyor.
Başbakanımız sayın Recep Tayip Erdoğan bey’in de haberdar olduğu Eski Bacanağı’nın Türkiye de Domuz Gribi getiren firmalardan birisinin sahibi olduğu iddialarına Bakan Akdağ’ın cevapsız kalması kafalardaki diğer soruları da artırıyor. Sayın Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ bu soruların umarız sizde makul cevapları vardır. Bu arada hatırlatmadan da geçmeyelim bu sorular Ankara da kulislerde dilden dile dolaşan iddialardan ibarettir. İşte Ankara Kulislerinde dolaşan İddialar:

1-     Türkiye’ye Domuz Gribi Aşısını getiren Firmalar arasında Bakan Akdağ’ın eşinin kız kardeşinden üç yıl önce boşanan eski bacanağı’nın olduğu Doğru mu?

2-     Hukuki olarak boşanmış görünen Bakan Akdağ’ın bacanağı halen eşiyle aynı evi paylaşıyor mu?

3-     2003 yılından beri Sağlık Bakanlığı Müşavirlik görevini yürüten Adnan Bozyel, 657 sayılı Kanun’un 76 ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanun’un 2 nci maddesi gereğince Resmi Gazete Karar Sayısı: 2009/11138 nolu dosyası ile İlaç ve Eczacılık Genel Müdür Yardımcılığına 18.08.2009 tarihinde getirilmesinin ardından Türkiye de Domuz Gribi vakalarının artması tesadüf olabilir mi?

4-     Başbakan Recep Tayip Erdoğan bey Türkiye de Domuz Gribi Aşısını satanlardan birisinin Bakan’ın Eski Bacanağı olduğunu öğrenince tepkisi ne oldu?
Bu iddiaların cevaplarını merak eden vatandaşlar bir an evvel Bakan Akdağ’dan Cevap bekliyor.
5- Bu da bizden: Erzurum ve çevresinde tek diyaliz merkezi kimindir ve bu merkeze Bölge Hastanesinin resmi doktoru hizmet vermekte midir? Bu yasal mıdır?

--
Kemal Öztaş


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.