Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8848
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BAKÜ`DEKİ ANITTAN TÜRK BAYRAKLARI İNDİRİLDİ

Bakü`deki anıttan Türk Bayrakları indirildi


2009-10-17 08:19:58

Azerbaycan`ın başkenti Bakü`deki bir anıtta Türkiye bayrakları indirildi. İktidarı suçlayan Azeri muhalefeti ise olaya tepki gösterdi.

 

Bursa`da oynanan Ermenistan-Türkiye futbol maçında Azerbaycan bayraklarının stada sokulmaması ve toplananların da çöpe atılması büyük tepki topladı. Azerbaycan`ın başkenti Baküde bulunan Türk şehitliğinde Azerbaycan bayrakları ile beraber dalgalanan Türk Bayrağı indirildi. Direkleri söküldü ve direklerin yerine beton döküldü.

Azerbaycan`ın başkenti Bakü`yü 1918 yılında Ermeni-Bolşevik işgalinden kurtarırken şehit düşen Türk İslam ordusu askerlerinin anısına dikilen anıttaki bayrakların inmesi muhalefet partilerinin tepkisine yol açtı.

MUHALEFET TEPKİLİ

Azerbaycan parlamentosu yakınlarında bulunan mozolenin bayraksız görüntülerini yayımlayan yerel `ANS` televizyonu yönetimden bu konuda hiçbir açıklama gelmediğine dikkat çekerek, kararın anıtın hemen yanıbaşındaki meydanda süren tamirat çalışmaları nedeniyle verilmiş olabileceğini kaydetti.

Muhalif Müsavat partisi ise Türk bayraklarının çıkarılması olayını kınayarak, "Bakü yönetiminin bu adımı sadece Ankara hükumetine karşı değil, tüm Türkiye`ye yönelik bir faaliyetdir. İkili ilişkilerdeki gerginlik bile bu denli ciddi siyasi hataların yapılması için neden olamaz" açıklamasında bulunduPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.