Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8965
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2016 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BAŞBUĞLAR ÖLMEZ

BAŞBUĞLAR ÖLMEZ

 

         Bugün, ömrünün her anını Türk Milliyetçiliğine adamış olan, Türkiye ve Türk Dünyasının Bilge Lideri Merhum Alparslan TÜRKEŞ’ in ebediyete intikalinin 12. yıldönümüdür.

 

         Başbuğumuz, gençlik yıllarında, tabutluklarla başlayan milliyetçilik mücadelesinin, inanç, istikrar, dik duruş ve cesareti ile dolu 80 yıllık şerefli bir ömür sürmüştür.

 

         Başbuğumuzun Türk Milliyetçiliğinin tehlike olarak görüldüğü bir dönemde başlattığı mücadele, bütün engellemelere rağmen, Anadolu’nun her köşesine yayılmış, Türk Milletinin gönlündeki yerini almıştır.

 

         Başbuğumuzun, 1944 yılından vefatına kadar vermiş olduğu mücadelede ortaya koyduğu fikirler ve göstermiş olduğu hedeflerin ne kadar isabetli olduğu içinde bulunduğumuz günlerde daha da iyi bir şekilde anlaşılmaktadır. Dik baş, Tok karın mutlu yarın hedefi bugün içinde geçerlidir.

 

         Türkiye dışındaki Soydaşlarımızın dramını Esir Türkler olarak Türkiye ve Dünya gündemine taşıyan Başbuğumuzdur. Ne mutlu dur ki sağlığında, soydaşlarımız hürriyetine kavuşmuştur. Dilde, Fikirde, İşte birlik yolunda atılan adımlar gelişerek devam etmektedir.

 

         Başbuğumuzun iki büyük eseri Milliyetçi Hareket Partisi ile gönül ve ülkü hareketi olan Ülkücü Harekettir. Başbuğumuz doğru bilgiyi yenecek hiçbir kuvvet yoktur şiarı ile, gençliğin doğru bilgi ile donatılması ve güçlü olması yolunda her türlü çalışmayı yapmıştır.

 

         Türkiyeyi ve Türk Milletini bir bütün olarak kucaklayan fikirlerin siyasi hayata geçirilmesi için kurmuş olduğu Milliyetçi Hareket Partisinin bugün geldiği nokta, bir kişi ile başlayan mücadelenin nasıl gönüllere yerleştirildiğini göstermiştir.

 

         Başbuğumuzun siyasi hayatına baktığımızda, onun soğukkanlı ve sağduyulu analizleri sayesinde Ülkemiz birçok sıkıntıdan kurtulmuştur. Uzlaşmacı ve barışçı tutumu Türkiye’nin geleceği için ümit verici olmuştur.

 

         Başbuğumuzun siyasi anlayışı, milletimizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa onu yapmak olmuştur. Onun ortaya koyduğu Vizyoner Liderliğinin ışığında, Lider ülke Türkiye ideali Milliyetçi Hareket Partisi iktidarında gerçekleştirilecektir.

 

         Dualarımız Başbuğumuz içindir. Ruhu şad olsun.

 

 

 

                                                                        Dr. Reşat DOĞRU 

                                                                            

                                                                        Tokat MilletvekiliPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.