Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1811
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8387
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 234
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BDP`Lİ YÖNETİCİLERE YÖNELİK BİLGİLER YAYINLANMAYA BAŞLADI

BDP`yi bitirecek iddia

22 Haziran 2011 Çarşamba, 12:26

Nasname adlı innternet sitesinde yayınlanan bazı bilgiler, BDP`li yöneticilerin başını çok ağrıtacağa benziyor.

 
 
Kendilerini `Özgür Kürtler` olarak tanımlayan bazı grupların bir süreden beri internet üzerinden PKK-BDP çizgisine yönelttiği eleştiriler yeni bir boyut kazandı.`Bedel ödeyenlerin çocukları sokaklarda sürünürken, PKK/BDP yönetici kadroları olağanüstü lüks bir yaşam sürüyor` iddiasını dillendiren `Nasname` isimli internet sitesi, `Maskelerini düşürüyoruz` başlığı altında bazı BDP`lilerle ilgili bilgiler yayınlamaya başladı. Sitenin takipçileri de, yapıldığı ileri sürülen yolsuzluk ve usulsüzlüklerle ilgili bilgilerini burada paylaşıyor.

Yayınlanan ilk dosyada BDP`nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş`ın ailesi, Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve oğlu ile ilgili iddialar var. Dosyada, zorla kepenk kapattırmak yöntemleri da anlatılıyor. `Kandan kimlerin ve nasıl beslendiğini açıklıyoruz` diyen Nasname, şu iddiada bulundu:

"DİYAR AŞ, Diyarbakır Belediyesi`nce kurulan bir şirket. Bu şirketin `üretim` alanı tamamıyla belediyelerin işlerine yöneliktir. Bu şirket sadece Diyarbakır Belediyesi`nin ihalelerini almakla kalmıyor, BDP`nin elindeki tüm belediyelerin ihalelerini alıyor. DİYAR AŞ`nin patronu Süleyman Demirtaş adında biri. Evet Selahattin Demirtaş ve Nurettin Demirtaş`ın kardeşidir. Süleyman Demirtaş`ın altındaki arabanın 300 milyarlık olduğu tahmin ediliyor. Babaları bu mücadelede hayatını kaybeden ve sokaklarda sürünen binlerce çocuğun yıllık tüketiminden fazladır."

PKK`nın, kendi `elit tabakasını` oluşturduğunu savunan `Nasname`, halkı sokağa, eyleme çağıranların, çocukları panzerlere yem edenlerin, kendi çocuklarına `tam bir burjuva yaşamı` sunduğunu belirtiyor. Sitede, "Çoğunun çocukları ya Türkiye`deki özel okullarda ya da yurtdışında eğitim görürken, halktan insanların çocukları `eylemci` olarak seçiliyor ya da sokaklarda tinerci, balici, başıboş dolaşıyor." deniliyor. Bu anlamda sitenin hedefindeki isimlerden biri Sırrı Sakık oldu. Sakık`la ilgili yayınlanan bölümde şöyle denildi:

"Bu asalaklardan biri de, Ankara`nın ve eğlence dünyasının müdavimlerinden Sırrı Sakık`tır. Sakık`ın oğlu, barlarda kız kavgalarıyla gündeme gelmişti. PKK/BDP yöneticilerinin çocukları, tıpkı Sakık`ın çocukları gibi en lüks koşullarda yaşarken, kimisi özel okullarda, kimisi de Avrupa`da eğitim görürken, neden Kürt yoksullarına `okumayın` diyorlar? Neden Kürtlerin garibanlarına sadece dağ yolunu ya da sokağı gösteriyorlar? Dağ olmasa, sokaklarda taş atan olmazsa, bu asalaklar çocuklarına böyle muhteşem bir yaşam sunamazlar da ondan."

Nasname, Sırrı Sakık`ın oğlu Heval`ın yaşamından bazı fotoğrafları da yayınladı. PKK/BDP çizgisinden rahatsız olan kitlelerin, teknolojinin de katkısıyla ses vermeye başladığını belirten `Özgür Bireyler Topluluğu`, `Gençlerimizin kanından beslenen rantçıları ısrarla halkımıza anlatmaya devam edeceğiz.` sloganını kullanıyor. (Zaman)


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.