Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BERLİN`DE, KALE PAPAZA DEFANS İMAMA EMANET

 

Kale papaza defans imama emanet

Almanya`nın başkenti Berlin`de düzenlenen ve imamlar ile papazların da yer aldığı futbol turnuvasında, Berlin takımı şampiyon oldu

Katzbach Stadı`nda gerçekleştirilen turnuvada, Berlin`de görev yapan imamlardan ve papazlardan oluşan takım, İngiltere`nin Leicester kentinden katılan imamlar ve papazlardan oluşan takımı 2-1, İsveç`in Göteborg kentinden gelen takımı da 5-0 yenerek, turnuvada birinci oldu. Leicester takımı da Göteborg takımını 4-2 yenerek ikinci oldu.

Şampiyonluk kupasını, Berlin İslam Federasyonu Başkanı Mevlüt Başkaya ve Berlin Brandenburg Ökümenik Konseyi Başkanı Friedericke von Kirchbach birlikte verdi.

Berlin takımında Ahmet Basri, Nazmi Gödelek, Murat Üzel ve Burhan Dündar forma giyerken, Göteborg takımında oynayan tek Türk imam da Selçuk Aktı oldu.

İslam Federasyonu yöneticisi Burhan Kesici, turnuvanın geçen yıl Göteborg`da düzenlendiğini, gelecek yıl da Leicester`de yapılacağını bildirdi.

Kesici, bu turnuvanın amacının ise dinler arası diyaloğu geliştirmek olduğunu kaydetti.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.