Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BİLMEDİĞİMİZ BİR ŞEYLER Mİ VAR ?
   Türk Meclisi ailesi olarak Musul ve Kerkük`ün Misak-ı Milli sınırları içinde olduğuna,Irak`ın kuzeyinde yuvalanan Hain terörist grupların destekçileri ile birlikte imha edilinceye kadar yurtiçinde ve yurtdışında operasyon ve harekatın devam etmesi gerektiğine inanıyor,Türk Silahlı Kuvvetlerimize sonsuz güvenimizi bir kez daha haykırıyoruz.Gazanız Mubarek olsun.
   ANCAK !...
    2 nci körfez Harekatı ile birlikte Irak`ı işgal eden,Irak`ın kuzeyinde sözde Bölgesel Yönetim adı altında teşkilatlanmaya giden ABD`nin;Musul-Kerkük petrollerine bekçilik yapmak üzere kurduğu sözde Bölgesel Hükümeti desteklemek amacıyla bölgede bulunan Hain Terör örgütüne karşı Türkiye`nin yapacağı harekatlara yıllardır tavır koyan ABD`nin tutum değişikliğini kavramakta zorlanaktayız.
   Son aylarda ABD`nin Dış Politikasında neler değişmişti ki,İstihbarat alışverişi ile başlayan,Hava harekatı ile devam eden,bu günlerde Kara Harekatına göz kırpan ABD;Türkiye`den ne bekliyordu.Heyet üstüne heyetler gönderiyordu.
 
   Bekir Çoşkun`un belirttiği gibi;Başımıza büyük çuval mı geçirecekti.Yoksa bilmediğimiz pazarlıkların,gizli ilişkilerin,sinsi tuzakların tam ortasında mıydık.
 
   *ABD Irak`ta sıkışış,bataklığa batmıştı.Bu kötü gidişatta türkiye`yi gözden çıkaramazdı.
 
   *Afganistan`da işler gittikçe kötüleşiyordu.Asker ihtiyacı vardı.Buna en müsait ve yakın Türkiye idi.
 
   *Nükleer programını devam ettiren İran`a yapılması muhtemel bir harekat için Türkiye`nin desteğine ihtiyacı vardı.
 
   *Bağımsızlığını ilan eden Kosava nedeniyle Balkanlar karışabilir,Rusya`nın Tavrı karşısında Türkiye`ye ihtiyaç olabilirdi.
 
   AKP Hükümetinin Uluslararası anlaşmalardan doğan savunma hakkımızı kullanmak için ABD`ye,hiçbir ödün vermediğine inanmak istiyoruz.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.