Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8807
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BİREY ÜNİVERSİTE KİTABEVİ`NİN 15.YILI KUTLANDI
Birey üniversite kitabevi’nin 15. kuruluş yılı kutlandı.

        

Her görüşten okuyucunun kitap bulabildiği ve düzenlediği kültürel etkinliklerle Türkiye’nin ve Erzurum’un önemli kitabevlerinden biri olan Birey Üniversite kitabevi’nin 15.yılı kitapların arasında düzenlenen sade bir söyleşi ile kutlandı.

Kitabevinin müdavimi olan Gamze Arslan ile Mustafa Nezihi Pesen’in ‘üniversite kitabevi’nin 15.yılını birlikte kutluyoruz’ başlığı altında düzenlediği buluşmaya birçok konuşmacı ve kitap dostu katıldı.

Söyleşiye katılan  yazar ve akademisyenler dünden bu güne Erzurum’da kitapçılık ve  üniversite kitabevinin faaliyetlerini ve  kültürel etkinliklerle  okuyucularda oluşturduğu etkiler üzerinde durdular.

Gamze Arslan neden böyle bir program düzenledikleri konusunda şunları söyledi: ‘Ben çok küçük yaşlardan itibaren bu kitabevi ile tanıştım. Her türlü kitabı bulmanın yanında bazı ihmallerimize rağmen okuyuculara iyi davranılması beni bu kitabevine daha fazla bağladı. Bu yaklaşım beni bu programın organizesinde yer almaya yöneltti. Üniversite Kitabevine sahip çıkmak özgürlüklere sahip çıkmaktır. Kitap dostlarına kültür şöleninin kapılarını aralayan, herkesin aradığını bulduğu, dostlukların kurulduğu, sıkıntıların giderildiği, yazın sıcağından, kışın soğuğundan kaçıp sığındığımız, içtiğimiz bir bardak çayın evimizdeki çaya denk olduğu bu mekânın 15. kuruluş yıldönümü. Bu kitabevi vefayı hak ediyor. Biz okuyucu olarak tüm nankörlüğüme rağmen burası bize sahip çıkıyor. Ben tiyatro bölümü oyun yazarlığı mezunuyum bütün kitap ihtiyacımı buradan karşıladım başka hiçbir yerde bulamadığım kitapları burada buldum. Benim gibi düşünen her okuyucuya göre bu kitabevi bir teşekkürü fazlasıyla hak ediyor.’

Mustafa Nezihi Pesen de düzenledikleri programın amacı konusunda şunları söyledi: ‘Her birimizin bir şekilde uğradığı ve birçok insanla tanıştığı Erzurum’un önemli kitabevlerinden Üniversite Kitabevinin okuyucuları olarak,bu kitabevinin on beşinci yılını birlikte kutlamayı düşündük. Bu çerçevede hazırladığımız programda,bu şehirde kitap dostu olarak tanıdığımız fikir adamları,akademisyenler,yazarlar ve okuyucularla bu günü birlikte değerlendirmeyi,sohbet çerçevesinde bir arada geçirmeyi,bir kitabevinde yaşadığımız hatıraları paylaşmayı düşündük. Bu davete katılan kitap dostlarına teşekkür ediyoruz.’

Program daha sonra katılımcıların paylaşımları ile devam etti. İlk konuşmayı Erzurum’daki okuma serüvenini en iyi takip eden Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sadık Kılıç yaptı. Sadık Kılıç şunları söyledi:

 

………………..

 

 

Haberin Devamı:

 

http://www.turkiyehaberajansi.com/haberdetay/15435/Birey-Universite-Kitabevi-15-Yasinda

 

Seçkin kitaplarda vefa kampanyası devam ediyor.

kültür ve düşünce kitaplarına % 30 indirimle sahip olabilirsiniz.

 


--

birey üniversite kitabevi
“nitelikli kitapların merkezi”
Ders ve sınav hazırlık kitapları Güncel ve akademik kitaplar Kitap siparişi ve temini Kırtasiye, dergi, cilt, fotokopi Büro malzemeleri Söyleşiler ve imza günleri Özel kütüphane kurumu

-----------------------------------------------------------------------------------
Cumhuriyet Caddesi Kızılay İş Merkezi Zemin Kat No. 5
Tel: 0442 234 7092 Fax: 0442 233 96 03 ERZURUM
Web: http://www.bireykitap.comE-posta: universitekitabevi25@gmail.com


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.