Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1812
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8394
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 753
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2008 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BREZİLYA BAŞKANI ROUSSEFF,DAMARLARIMIZDA BİRAZ TÜRK KANI VAR
Brezilya Başbakanı Ne Dedi?
Brezilya Başkanı Dilma Rousseff söylediği söz ile herkesi şaşırttı.

Brezilya`nın ilk kadın Başkanı ve eski bir gerilla komutanı olan Dilma Rousseff, annesini kaybeden Başbakan Tayyip Erdoğan`a başsağlığı diledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün davetlisi olarak Ankara`ya gelen Rousseff, ortak basın toplantısı sırasında "Brezilya halkı adına Başbakan Erdoğan`a başsağlığı diliyorum" dedi. Basın toplantısına damgasını vuran konu futbol oldu. Gül, "Türkiye`de Brezilyanın en büyük lobicisi Brezilyalı futbolculardır. Brezilya sevgisini Türk halkının kalbine onlar ayrı bir şekilde yerleştiriyor" dedi. Rousseff ise 2014`de Brezilya`da yapılacak Dünya Kupası`nı kast ederek, "Umarım birlikte oluruz. Futboldaki yakınlaşma çok önemli" diye konuştu.

TÜRK KANI
Türkiye`nin Filistin politikasına destek veren konuk Devlet Başkanı adil çözümün Filistin devletinin tanınması olduğunu söyledi. Roussef ayrıca Türkiye`yi "akraba" olarak gördüklerini belirterek, "Bizim damarlarımızda belki biraz da Türkiye`den kan akmaktadır" dedi.

08 Ekim 2011, Cumartesi 09:44:29


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.