Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BREZİLYA BAŞKANI ROUSSEFF,DAMARLARIMIZDA BİRAZ TÜRK KANI VAR
Brezilya Başbakanı Ne Dedi?
Brezilya Başkanı Dilma Rousseff söylediği söz ile herkesi şaşırttı.

Brezilya`nın ilk kadın Başkanı ve eski bir gerilla komutanı olan Dilma Rousseff, annesini kaybeden Başbakan Tayyip Erdoğan`a başsağlığı diledi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün davetlisi olarak Ankara`ya gelen Rousseff, ortak basın toplantısı sırasında "Brezilya halkı adına Başbakan Erdoğan`a başsağlığı diliyorum" dedi. Basın toplantısına damgasını vuran konu futbol oldu. Gül, "Türkiye`de Brezilyanın en büyük lobicisi Brezilyalı futbolculardır. Brezilya sevgisini Türk halkının kalbine onlar ayrı bir şekilde yerleştiriyor" dedi. Rousseff ise 2014`de Brezilya`da yapılacak Dünya Kupası`nı kast ederek, "Umarım birlikte oluruz. Futboldaki yakınlaşma çok önemli" diye konuştu.

TÜRK KANI
Türkiye`nin Filistin politikasına destek veren konuk Devlet Başkanı adil çözümün Filistin devletinin tanınması olduğunu söyledi. Roussef ayrıca Türkiye`yi "akraba" olarak gördüklerini belirterek, "Bizim damarlarımızda belki biraz da Türkiye`den kan akmaktadır" dedi.

08 Ekim 2011, Cumartesi 09:44:29


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.