Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10526
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2051 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
BULGARİSTAN`DA KUR`AN KURSU
Bulgaristan`da Türkler` in Yoğun Olarak Yaşadığı Kırcaali Kentinde, Çok Sayıda Kuran-I Kerim Kursu Açıldı.

Kırcaali Müftüsü Şaban Ali Ahmet Yaptığı Açıklamada, Yaz Dönemiyle Birlikte İl Merkezi, İlçe Ve Köylerde 50 Kur`an-I Kerim Kursu Açtıklarını Söyledi.

Cami Ve Mescitlerde Açılan Kursların İki Ay Süreceğini Bildiren Ahmet, Kursa, Çoğunluğu Gençler Olmakla Birlikte Her Yaştan Katılım Olduğunu İfade Etti.

Kurslara 700 Civarında Kursiyerin Devam Ettiğini Bildiren Ahmet, ``Açtığımız Kur`an-I Kerim Kurslarıyla Gençlerimize Temel Dini Bilgiler Vermeyi Hedefliyoruz. Böylece Bulgaristan`da Yaşayan Bizler, Dinimizden, Dilimizden, Kültürümüzden Kopmadan Gelenek Ve Göreneklerimizi Devam Ettirmiş Olacağız`` Dedi.

Müftü Ahmet, Kurslarda Yeteri Kadar Din Görevlisinin Bulunduğunu Ve Kursiyerlere Kursla İlgili Kitap Da Verildiğini Kaydetti.

Kırcaali`ye Bağlı Sağırlar (Gluhar) Köyü İmamı Saffet Ahmet Ali De Mescitte 10 Kursiyere Her Gün 1 Saat Kur`an-I Kerim Öğrenmeleri İçin Ders Verdiğini Belirtti.
Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.