Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8969
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2016 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
CANIMIZ YİNE ÇOK YANDI-Dr.REŞAT DOĞRU-

CANIMIZ YİNE ÇOK YANDI

 

Sözün yine yetersiz kaldığı, kelimelerin boğazımıza düğümlendiği bir gün yaşıyoruz. Demokratik açılım sürecinde genç bir kız İstanbul’un ortasında diri diri yanıyor. Tokat ilinin Reşadiye ilçesinde görevi başında askerlerimiz haince çapraz ateşe alınarak şehit ediliyor, görevi başındaki polisimize taşla, molotoflu saldırılara uğruyorlar.   

 

         Sayın Başbakan, ülke bu durumda iken ABD gezisine devam ediyor. Şehitler üzerinde siyaset yapmayın. Basına haberi manşetten vermeyin diye hala ısrarla talimat verebiliyor.

 

         Ancak çok acı bir gerçek var 7 vatan evladı bugün toprağa veriliyor. 7 Ocağa ve Türk halkının yüreğine acı düştü. Bu acının üzerine siyaset yapmıyoruz. Bu olayı gerçekleştirenlerle Kürt yada Demokratik açılımın olmayacağını anlatmaya çalışıyoruz.

 

         Bu hain saldırı, diğer olaylar, nasıl görmezden geline bilir, nasıl duyarsız olabiliriz. Ülke gruplaşmaya, çatışmalara sürükleniyor. Halk tedirgin, bütün fedakârlık, sabır yüreği yanan halktan bekleniyor.

 

         Türkiye’de bugün yaşanan ne varsa AKP iktidarının eseridir. Bu yaptıkları açıklama ve yapmaya çalıştıkları açılımlar PKK terör örgütünü Kürtlerin temsilcisi haline getirmiştir. Bu gün ülkemizde can güvenliği ortadan kalktıysa bunun başlıca sebebi yine AKP iktidarıdır.

 

         Kandil’deki silahlı güçler tarafından kontrol edilen parti yada örgütle,  AKP olarak Demokratik açılım yapabilirsiniz ama siz Türkiye Cumhuriyeti adına açılımı bu eli kanlı örgütle yapamazsınız.

 

         Şehitlerimiz ruhunuz şad olsun…

 

 

                                                                                        Dr. Reşat DOĞRU

                                                                                        Tokat Milletvekili


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.