Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1785
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 8024
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 233
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 752
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1999 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ÇEKÜD`DEN FOTOĞRAF YARIŞMASI

ÇEKÜD’den Doğaya, Ustalara ve Gençlere Saygı için Fotoğraf Yarışması

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) “gözden kaybolmadan çek getir” sloganıyla Ulusal Yaban Hayatı fotoğraf yarışması düzenliyor. ÇEKÜD bu yarışma ile Türkiye’de yaşayan yaban hayvanlarını tabî yaşam alanlarında belgelemeyi, coğrafyamızın zenginliğinin tespitini, yaban hayatı hakkında bir farkındalık oluşturmayı ve toplumsal duyarlılığı artırmayı amaçlıyor.

Profesyoneller ve üniversiteliler olmak üzere iki kategoride düzenlenecek yarışmada her kategori için farklı koşulların sağlanması gerekiyor.

Profesyonel katılımcılardan bir belge istenmemekle birlikte kendilerinden üst düzey kriterlerin esas alınacağının bilincinde olmaları bekleniyor. Üniversite personelinden (akademik veya idari) ve öğrencilerden ise üniversite ile ilişkilerini gösteren resmi bir belge talep edilecektir.

Yarışmanın koşulları ise dernek tarafından şöyle tespit edildi: Her yarışmacı en fazla 3 adet fotoğrafla ve kategorilerden yalnızca birine katılabilecek. Konu, ülkemiz sınırları içerisinde yaşayan her türlü yabani hayvanı kapsayacak. Evcilleştirilmiş ya da bir çeşit tutsaklık ortamında (kafes, çiftlik, barınak, hayvanat bahçesi vs.) tutulan hayvanların konu edildiği fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Fotoğrafların değerlendirilmesinde ise görüntülenen hayvanın ülkemizde ender bulunduğu ve bu nedenle görüntülenmesinin zor olduğu faktörü de göz önünde bulundurulacaktır.

Yarışmaya katılım için son tarih 15 Mayıs 2012 olarak tayin edildi. Seçici kurulun 20 Mayıs 2012’de toplanacağı yarışmanın sonuçları ise 2 Haziran 2012’de açıklanacak. Sergi ve ödül töreni yine Haziran ayı içerisinde düzenlenecektir.

Yarışmanın jürisinde ise fotoğraf sanatçıları Aykut İnce, Oktay Subaşı, Mehmet Demirci, Halit Ömer Camcı ve ÇEKÜD yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Gürkan Öztürk yer alacaktır.

Profesyonel katılımcılar için birinciye 5000 TL, ikinciye 3000 TL, üçüncüye ise 2000 TL olarak belirlendi. Üniversite kategorisinde ise birinciye Nikon D90* + 18 – 105 Lens, ikinciye Nikon D60* + 18 – 105 Lens, üçüncüye Nikon D40* + 18 – 105 Lens verilecektir.

Yarışmaya katılmak isteyenler fotoğrafların 17 Ocak 2012 tarihinden itibaren derneğin web sitesine yükleyebileceklerdir. Katılımcılar ve tüm yurttaşlar yarışmanın tüm ayrıntılarına ve fotoğraf yükleme işlemlerine www.cekud.org.tr adresinden ulaşabilecekler.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.