Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8798
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ÇEKÜD `İZMİR LİLER FİDAN BORCUNU ÖDÜYOR`

İzmir’liler Fidan Borçlarını Ödüyor

 

ÇEKÜD; 2005 yılından beri Türkiye’nin dört bir tarafında sürdürdüğü ağaçlandırma kampanyalarına 2012 yılında “Bir Fidan Borcun Var” konsepti ile devam ediyor.

 

Yılın ikinci etkinliğini Şanlıurfa`dan sonra İzmir`de yapan ÇEKÜD, AKÇEV ve Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile başlattığı kampanya sonucu 2 bin adet fıstık çamı fidanını toprakla buluşturdu.

 

Çağdaş Eğitim Koleji, Simin Hanımlar Derneği, Asil Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Ali Akter İlköğretim İzci Kulübü, Karşıyaka Engin Hayri İlköğretim öğrencileri ve çevre dostu İzmir`lilerin yoğun ilgi gösterdiği program 11 Mart 2012 Pazar günü Bayraklı Mevki otoban çıkışı ağaçlandırma alanında gerçekleştirildi.

 

İzmir’de her yıl periyodik olarak yapılan etkinliklerden üçüncüsü olan programın açılış konuşmasını yapan ÇEKÜD İzmir temsilcisi Av. Selahattin Köse "Çevre sorunları ile mücadelenin en önemli ve ektili yolunun ağaçlandırma ve bilinçlendirme olduğunu, bir insanın çeşitli faaliyetlerinden dolayı tükettiği ağaçları her yıl yeniden dikmesi gerektiğini ifade etti.

 

AKÇEV yönetim kurulu üyesi Coşkun Velioğlu da yaptığı konuşmada kâinattaki her şeyin mükemmel yaratılmış olduğunu, ancak insanoğlunun azgınlığı, israfı ve ihtirası dolayısıyla bu dengeyi bozduğunu, felaketleri adeta kendi eli ile hazırladığını, insanlığın bu tutumundan biran önce vazgeçmesi ve yapılan tahribatı düzeltmenin yollarını araması gerektiğini söyledi.

 

ÇEKÜD adına konuşan Kerim İslam ise "  Biz ÇEKÜD olarak bir taraftan meydana

gelmiş olan kirliliğe karşı çalışmalarımızı sürdürürken, diğer taraftan "Tohumdan Fidana" gibi projelerle gençlerimizin, "Sofrada Sıfır Artık" gibi projelerle de toplumun çevre bilincini arttırmaya çalışıyoruz.  Yeryüzünde adil bir tüketim alışkanlığının benimsenmesi için tüm insanlığı farkındalılığa davet ediyoruz" dedi.

 

Karşıyaka Orman İşletme Şefi Yasin Yaprak`ın dikim tarifinin ardından başlayan fidan dikimi AKÇEV`in katılımcılara yemek ikramı ve Tohum Seti hediyesi ile tamamlandı.

 

 

ÇEKÜDPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.