Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
CENGİZ ÇANDAR`IN KOKUŞMUŞ ÇAVDARI
Gazeteci Cengiz Çavdar yazmış:
 
"Bir bankanın bir şubesine girdim dün. Orada tanıdığım bir banka kasiyeri, bana, gülerek "emekli albayların tavrı değişti" dedi. 1 Temmuz`dan önce banka şubesine geldiklerinde, sıraya girme gereği duymadan hükmedici tavırlarla bankoya ilerleyen emekli albaylar, kendilerine "Buyrun albayım" dendiğinde öfkelenip "albay olduğumu ne söylüyorsun" diye banka kasiyerini azarlar olmuşlar.
Bu bir "mahalle baskısı" mı? Yoksa, Ergenekon soruşturmasının "kamu vicdanında nasıl yer ettiğinin göstergesi" mi?
Türk Silahlı Kuvvetleri`nin "kurumsal itibarı"nı yeniden kazanmak için önünde uzanan müthiş ve altın bir fırsat belki de.
Bu halkı, bu toplumu, Türkiye`nin insanlarını sevemeden ve güvenemeden "vatanseverlik" taslayarak, ona buna "vatan haini" yaftasını fütursuzca yapıştıranların "korku imparatorluğu"nun "mağdurları ve mazlumları" rolüne büründükleri günleri görüyorum ya; ölsem de gam yemem derler ya..."
 
Şimdi Sayın Çavdar şu sorulara lütfen cevap verirmisiniz:
1-Bu banka şubesi hangi banka şubesi?
2-Banka kasiyerinin adı ne?
Neden soruyoruz bu soruları?
1-Bu gün ülkemizdeki bütün bankalarda sıra numaratörlerle olmaktadır.Gidiyorsunuz bankaya, girişteki makinaya hangi banka işlemi yapmak istiyorsanız o tuşa basıyorsunuz,alttan bir kağıt çıkıyor, kağıtta sıra numarası yazıyor, sonra tabelaya bakıyorsunuz.Tın diye bir ses çıkıyor, hangi numaraya sıra geldiyse, kaç numaralı gişeye gideceğiniz yazılıyor.Sıranız gelmişse o bankoya gidiyor işleminizi yaptırıyorsunuz.
2-Sadece o bankada hesabı olanlar, banka kartlarını okutarak sıra numarası alırlarsa, diğer müşterilerden biraz erken sıraya giriyorlar, çünkü bilgisayar programı ona göre yapılmıştır.
3-Çok acil işi olanlar, ister albay olsunlar, ister milletvekili kasiyerlere değil de müdür veya müdüryardımcılarına giderler ve onlara rica edip öncelikli numara alabilirler.
Bu anlattığımızın dışında Türkiye`de bir sistem yoktur bankalarda.
Kaldı ki öyle sormadan sırayı bozan olursa hemen elinde numara ile bekleyenler itiraz ederler.Zaten kasiyerler de böyle bir torpili yapmaya cesaret edemez.
Şimdi sayın Çavdar, ordu mensuplarına bir kininiz varsa, Ergenekon davasında yargılananlarla bir hesabınız varsa açıkca ve erkekçe yazın. Böyle uyduruk hikayelerle albaylara saldırmanın bir anlamı yoktur. Yazdığınız yalandır ve kokuşmuş çavdar ekmeği gibidir.
Bizim diyeceğimiz şimdilik bu.. Yalan değilse yazdığınız, açıklarsınız bankayı ve görevliyi.
Şimdilik bu kadar.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.