Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10526
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2051 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ÇİN`İN TÜRKİYE`YE CEVABI

Çin’in Türkiye’ye cevabı

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Qin Gang, Sincan Uygur Özerk Bölgesinde meydana gelen olayların BM Güvenlik Konseyinde ele alınması için neden bulunmadığını söyledi.

Sözcü,
Pekin’de düzenlediği olağan basın toplantısında, Türkiye’nin konuyu Güvenlik Konseyine götürmesi olasılığıyla ilgili soruyu yanıtlarken, bunun Çin’in iç işi olduğunu belirtti.

Qin, ülkenin bütünlüğü, etnik dayanışma ve sosyal istikrarın sağlanması için diğer ülkelerden anlayış ve destek beklediklerini kaydetti.

Kırgızistan Urumçi’deki vatandaşlarını tahliye etmeye başladı

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı, Sincan Uygur Özerk Bölgesi’ndeki olaylar nedeniyle vatandaşlarını tahliye etmeye başladığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, bakanlıktan bir heyetin bölgeye gönderildiği, Çinli yetkililerle birlikte yürütülen tahliye çalışmalarının, özerk bölgenin merkezi Urumçi’deki, öğrenci ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu Kırgız vatandaşlarını kapsadığı belirtildi. İlk 45 kişilik grubun dün Urumçi’den Bişkek’e geldiği ifade edilen açıklamada, bugün de 50 kişilik bir grubun geleceği kaydedildi. Bu arada Sınır Birlik Komutanlığı, Kırgızistan-Çin sınırının açık olduğunu, önlemlerin ise artırıldığını bildirdi.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.