Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
DEMİREL:BAŞINDAN BERİ YANLIŞ
Demirel:“Başından beri yanlış!”
“Ne yaparsanız yapın,  binyıldan beri kardeş olan bu insanları birbirine düşürmeyin!”
“Kürt meselesini çözüyoruz diye ortaya
çıkıp bir Türk meselesi ortaya çıkardılar!”
Başından beri yapılan yanlış şurada : “Açılım yapacağız” diyor. “Ne yapacaksınız?” diye soruyoruz. O belli değil. “Açılıma devam edeceğiz” diyor. Neye devam edeceksiniz? O belli değil. Yalnız, ne yaparsanız yapın, bin senedir beraber yaşayan bu ülkenin insanlarını, Türkleri, Kürtleri, birbirine kardeş olan bu insanları birbirine düşürmeyin. Hiçbir şey yapmazsanız, bu insanlar birbirine düşmez. Ama bu insanların birisine birtakım vaatlerde bulunup, “Kürt meselesi vardır” deyip, onu “çözmeye kalkıyoruz” diye ortaya çıkıp bir Türk meselesi meydana getirdiğiniz taktirde, hiçbir şeyi çözemezsiniz. Bugün olan şey, “bir Kürt meselesini çözüyoruz” diye ortaya çıkanların ne yapacaklarını söylememeleri sonucunda bir Türk meselesi ortaya çıkarmış olmalarıdır.
 Bugün, terörü önlemek için, Kürt Sorunu’nu çözmek gibi bir iddia ile ortaya çıkarsanız, teröre hiçbir zaman destek vermemiş Kürt kökenli milyonlarca Türk vatandaşını rahatsız edersiniz. Her “Kürt” sözü edildikçe, bu insanlar rahatsız olur. . Her “Kürt” sözü geçtikçe de Türk kökenli insanlar alınganlığa girer. Böylece, “Kürt Sorunu” diye başladığınız söz karşısında, bir “Türk Sorunu” yer alır.
 Bunlar yanlıştır. Sizi birbirinize düşürmekle neticelenen her şey yanlıştır. Sizin sağduyunuza, hepinizin aklınıza ve vatanperverliğinize güveniyorum. Sebep ne olursa olsun, birbirinize düşmeyin! Beraber yaşama iradenizi zayıflatmayın. Birliğinize sahip çıkın.”
(Demokratlar Platformu, M.Necati Güngör)


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.