Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10787
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
DEMİREL`İN DEDİĞİ NEDEN ÖNEMLİ

10.Cumhurbaşkanımız sayın Demirel türbanla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında türbanın başka ülkelerde şerii düzen getirmek isteyenlerin simgesi olduğunu...söyledi.Şimdi Demirel`in bu söylediklerine muhakkak karşı çıkılacaktır.Arkasından Demirel`in söylediklerinin doğru olduğunu söyleyenler olacaktır.Zaten bu konu geçmişte belli aralıklarda tartışılıyordu.Şimdi sürekli tartışılır hale geldi. "turkmeclisi"nin başından beri işaret ettiği de bu.Bu konu da "toplumsal uzlaşma" şart.Bu sorun çözülmeliydi ama yöntemi yanlış. Bu mesele "haklıdırlar" -"hayır haksızdırlar" tartışmasını getirecek bir yöntemle çözülmemeli. Hala fırsat kaçmış dedğildir.Yönetenler biraz daha çaba sarfetmelidirler. Kamplaşmaya çok meyilli olan toplumumuzu bu sıkıntıdan kurtarmalıdırlar.

Demirel`in dediği bunun için önemli, diğerlerinin dedikleri de önemli. Farklı görüşlerin hepsi önemli. Çünkü bu tartışma bir noktadan sonra dini çizgiye kaymaktadır. İnanç eksenindeki tartışmalar ne olursa olsun her zaman çok tehlikelidir.
Ve Demirel`in bu demeci başka açılardan da önemlidir.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.