Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10714
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
Dr.REŞAT DOĞRU`NUN SORU ÖNERGELERİ VE CEVAPLARI

MİLLİ EĞİTİM VE SAĞLIK BAKANLARI SORU ÖNERGELERİNİ CEVAPLADI

 

 

         Tokat Milletvekili Dr. Reşat DOĞRU, Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanının yazılı olarak cevaplandırması istemiyle vermiş olduğu soru önergelerine cevap verildi.

        

         Dr. Reşat DOĞRU’ nun Sağlık Bakanına sormuş olduğu “Ülkemizde Afet Planı Eğitiminin verilip verilmediği, verildi ise 2008 - 2009 yılları arasında kaç hastanede ne kadar personele verildiği” sorusuna şu cevap verilmiştir.

 

— Hastane Afet Planı Eğitimleri Bakanlığımızca verilmektedir. Hastanelerinizin afetlere hazırlanması amacıyla “Hastane Afet Planı Eğitim Programı (HAP) Projesi hazırlanmış ve Dünya Sağlık Örgütü ile ikili işbirliği anlaşması kapsamında 2008 yılında başlatılmıştır. İlk aşamada 7 bölgede Hastane Afet Planı Eğitici Eğitimi” başlatılmış ve her eğitimcinin kendi bölgelerinde afet planı eğitimlerinin organizasyonu ve verilmesini sağlamak amacıyla toplam 210 personele (HAP)  Eğitici Eğitimi verilmiştir.

 

2009 yılında ise (HAP) uygulayıcıları Eğitimleri başlatılmış ve yatak kapasiteleri 50 ve üzeri olan 442 hastaneden toplam 1897 personele (HAP) eğitimi verilmiştir. Bu eğitimlerde; daha önce Eğitici Eğitimi almış HAP eğitimcisi personel, kendi ilindeki hastanelerden çağrılan personele HAP uygulama eğitimi verilmiş ve örnek uygulamalar yaptırmıştır. Ayrıca bölgelerde koordinatör iller belirlenmiş, eğitim ihtiyacı olan illere destek verilmiştir. Bu eğitimler sonucunda tüm illerde Afet Planlarının standart olarak hazırlanması sağlanmıştır.

 

Milli Eğitim Bakanına sorulan “Özel Eğitime Tabi Öğrencilerin ulaşımına ilişkin” soru önergesine, Milli Eğitim Bakanı;

 

— Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Danışma Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Bağlı Okul ve Kurumlar ile İlköğretim Genel Müdürlüğüne Bağlı okulların Özel Eğitim sınıflarının, “Özel Eğitime ihtiyacı olan Öğrencilerin Okul ve Kurumlarına ulaşımlarının ücretsiz sağlanması projesi” kapsamında öğrenci taşımasının yapıldığı;

 

2008 - 2009 yılında Türkiye Genelinde 27.205 öğrencinin 35.000.000 TL karşılığında taşındığı, Tokat İli genelinde ise 260 öğrencinin 226.368 TL bedelle taşındığını bildirmişlerdir. Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.