Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8807
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
DUALAR, AKP VE MİLLİ MAÇIMIZ
Bir kısım AKP`liler milli takımımızın son maçları kazanmasında ilahi bir gücün sebep olduğunu, sayın başbakanın maça gitmesi nedeniyle son dakika gol attığımızı ve maçı kazandığımızı söyleyerek ve ilaveten de ya Anayasa Mahkemesi milli takımı da kapatırsa şeklinde espri yaparak bu galibiyetlere bir ayrı mana vermeye çalışmaktadırlar.Son olarak Melih Gökçek`de "bu maçlar dualarla kazanıldı" şeklinde bir demeç vererek konuşulanlara açıktan demeçle destek vermiştir.
Şimdi soruyoruz.
1-Duaların elbetteki inanan insanlar açısından derin bir manası vardır.Allah`tan istemenin yüceliğine herkes inanır. Ama "sayın bir kısım AKP`liler" Allah`ın kimin duasını kabul ettiğini nerden biliyorsunuz?
2-Bu duaları AKP`liler dışındakiler bilmez mi? Ya da okumaz mı?
3-Şimdi eskaza Almanya`ya ya da finaldeki rakibimize yenilirsek papazların duaları Allah nezdinde bizimkinden  daha etkili mi olacak?
3-Varsayalım ki bu galibiyetler sizin dualarınızla gerçekleşti. Siz bu duaları bir futbol maçı için okuyorsunuz da neden ekonomik kalkınma için, halkın  refahı ve zenginliği için okumuyorsunuz? Niçin terör belasının ortadan kalkması için okumuyorsunuz?
4-Niçin bu duayı türbanla ilgili olarak Anayasa Mahkemesi`nin vereceği karar için okumadınız?
5-Diyebilirsiniz ki biz kendimizi kastetmedik, dua eden herkesi kastettik.Peki siz kendinizi dua edenlerin temsilcisi mi sanıyorsunuz.
Ayıptır beyler, bir milli maç oldu.Halk bu galibiyetler sebebiyle bütünleşti, kenetlendi, siz tutuyorsunuz bu bütünleşmeye çomak sokuyorsunuz.Burdan bir çıkar elde etmeye çalışıyorsunuz.
Bir de biz niye dini istismar edelim ki, dini istismar ayrı, dindar olmak ayrı diyorsunuz.
Artık bu alışkanlıklardan bu bir kısım AKP`liler kurtulmalıdır.
Herkes işini yapmalıdır.Yönetici görevini, sporcu görevini, din adamları görevini...İnançlarla bu kadar oynamak doğru değildir.
 


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.