Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8802
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
EKONOMİ BAKANLIĞI, 35 DIŞ TİCARET UZMAN YARDIMCISI ALACAK
Ekonomi Bakanlığı, 35 Dış Ticaret Uzman Yardımcısı alacak.

Ekonomi Bakanlığının personel alımına ilişkin duyurusu Resmi Gazete`nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Ekonomi Bakanlığı, genel idare hizmetleri sınıfından 8. ve 9. derece kadrolara atanmak üzere, giriş sınavı ile İşletme alanında 9, İktisat alanında 9, Uluslararası İlişkiler alalında 7, Endüstri Mühendisliği alanında 4, Bilgisayar Mühendisliği alanında 3 ve Makine Mühendisliği alanında 3 olmak üzere toplam 35 Dış Ticaret Uzman Yardımcısı alınacak.

Bakanlık, yapılacak sınavlar sonucunda belirtilen sayılarda başarılı aday bulunmadığı takdirde, başarılı aday sayısı kadar eleman alabilecek veya belirtilen alanlar ve sayılar arasında değişiklik yapabilecek.

Adaylar, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı yapılacak giriş sınavına, 2010 veya 2011 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS) aldıkları ilgili puan türlerine göre başvurabilecekler.

Yazılı sınav 23 Ekim 2011 Pazar günü 09.00–18.00 saatleri arasında Ankara`da yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olan adaylardan her bir alan için ayrılan kontenjan sayısının üç katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak. Bakanlık merkezinde yapılacak sözlü sınavın tarihi, yazılı sınav sonucu ile birlikte Bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek.

Şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular, 26 Eylül 2011 Pazartesi günü saat 09.00`da başlayacak, 7 Ekim 2011 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek. (AA)


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.