Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1831
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10620
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ERMENİLERE Mİ KIZALIM YOKSA...

         ERMENİLERE Mİ KIZALIM YOKSA...

 

         Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Ermeniler lehine bir karar aldı ve vakıflarının iadesi veya tazminat ödenmesi gündeme geldi. Yani Türk devleti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin bu kararı üst kurumlarca da tasdik görürse tazminat ödemekle karşı karşıya gelecek. Sonrası da belli, toprak talepleri vs.

         Şimdi Ermenilere kızmalıyız, ama başka kızacak yerler de var.

         Birincisi içimizdeki Ermeni yanlıları ya da ortalığı karıştırmak isteyen İbrani kökenliler...

Niçin İbrani kökenliler? Çünkü tehcirden dolayı özür dileme kampanyasını yürütenlerin başındakiler bir iddiaya göre İbrani dönmesi. Yine bu iddiaya göre tehcir olayının Osmanlı döneminde başlatılmasında da İbrani kökenli Saray yetkilileri ve vezirlerin etkisi büyükmüş. Peki İbrani kökenlilerle Ermenilerin Osmanlı dönemindeki çekişmesi neye dayanıyordu? İzmir ve İstanbul’daki ticaret hakimiyetine.

Şimdi ki durumda da bir enteresan tablo var. Amerika’da Yahudiler Obama’nın etrafında. Obama başkanlığını bir bakıma Yahudi iktidarı olarak görmek mümkün. Peki Amerika’da Ermeniler Anglosaksonlarla mı beraber Yahudilerle mi? Şu anda ibre Ermenilerin Anglosaksonlarla beraber olmaya doğru gidiyor.

Yani Yahudi Ermeni çekişmesi bir anda dünya gündemine düştü görünüyor.

Peki bütün bunların ülkemizdeki gelişmelerle ne ilgisi var?

Her iki taraf taraftar kazanmak ve ortalığı karıştırmak istiyor.

Evet Ermenilere kızalım ama bunların dışındakilere daha çok kızalım ve en önemlisi kızmaktan çok bunları iyi takip edelim.

Türkler tarih boyunca açık düşmanlara hiç yenilmedi, belki zaman zaman sonradan daha gür çıkan sakalları tıraş oldu. Ama gizli düşmanlar çoğunlukla bizi hep zora soktu. Onun için gizli düşmanlara dikkat edelim.

Türkmeclisi.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.