Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtlı toplam kullanıcı: 1767
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayısı: 7797
Açılan toplam Tartışma konusu sayısı: 234
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayısı: 756
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 1995 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ERZURUM`DA YAZARLAR İÇİN ONUR GECESİ DÜZENLENİYOR

Erzurum’da Yazarlar İçin Onur Gecesi Düzenleniyor.

 

Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi ile Birey Üniversite Kitabevi yazarları onure etmek amacıyla ortaklaşa bir program düzenliyor.

Erzurum’da ilk kez yazarla okuyucuları buluşturmayı amaçlayan‘Erzurum Yazarlarıyla Buluşuyor-1’ isimli programa Talat Uzunyaylalı, Hanifi İspirli, Reşat Coşkun, Hakan Kadıoğlu, İsmail Bingöl Ve Muzaffer Taşyürek gibi yazar ve şairler katılacak.

Programda önce her yazarın kitabıyla ilgili konuşmalar yapılacak. Her konuşmacıdan sonra yazarlar da kitap dostlarını selamlayacak.

Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şube başkanı Rıdvan Canım yaptığı açıklamada şunları söyledi.:

‘10 Nisan cumartesi günü saat 18.00’da Atatürk Üniversitesi Mavi Salonda birey üniversite Kitabevi ile ortaklaşa düzenlenen bu ilk program başka yazarlar ve kitaplarla devam edecek. Programın çok yoğun olmaması için her programda altı yazar ağırlanacak. Erzurum’da yaşayan, kitabının yayınlandığından haberdar olduğumuz her yazar, şair ve akademisyen ilerleyen programlarda kitap dostlarıyla buluşturulacaktır.’

Üniversite Kitabevi kurucusu Mahmut Balcı ise  yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Anadoludaki birçok şehirde var olan ancak görülmeyen kültürel ve entelektüel birikime sahip çıkmak gerekir. Kitap dostlarının sadece meşhur yada popüler olmuş isimleri takip etmemesi için onlarla iç içe yaşayan kıymetli şair ve yazarları da fark etmelerini sağlamak gerekir. Erzurum Üniversite Kitabevi olarak yıllardır yaptığımız bu buluşmalara TYB Erzurum şubesi ile bir yenisini daha ekliyoruz. Kültür ve düşünce dünyamızın dinamik kalması için toplumun sesi ve vicdanı olan şair ve yazarlara sahip çıkmamız gerekir.’

Çay-kurun katkıda bulunduğu programın sonunda yazarlar kitaplarını imzalayacak ve kitap dostlarına ikramda bulunulacak.

 

 Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.