Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8806
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
ERZURUM MEZUNLARI 2012 BULUŞMASI İSTANBUL’DA YAPILDI.

ERZURUM MEZUNLARI 2012 BULUŞMASI İSTANBUL’DA YAPILDI.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden yüzlerce mezunun İstanbul Kavacık Göztepe Mesire yerinde bir araya gelmesine ev sahipliği yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Hüseyin Eren buluşmaya katılanlara teşekkür ederek şunları söyledi:
         ‘Bizler Erzurum’da fakülte yıllarında birkaç yıl aynı havayı teneffüs eden, ortak duyguları ve düşünceleri yaşayanların kendiliğinden bir araya gelen gönüllü bir grubuz. Profesyonel bir hareket olmadığı için bazı eksikliklerimiz olabilir.’
        Türkiye’nin birçok şehrinden buluşmaya tek veya aileleriyle birlikte katılan mezunlar mikrofona gelerek hem eski günlerini paylaştı hem hasret giderdi hem de şuan ne gibi çalışmalar yaptıklarını dile getirdiler. Farklı fakültelerden mezun olan katılımcılar bolca hatıra fotoğrafı çektirdiler.
         Buluşmaya katılan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer kesintili yeni eğitim sistemi konusunda açıklamalar yaptı. Kendisi de bir Erzurum mezunu olan Prof. Dr. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, eğitimde bir paradigma değişikliğine imza atmaya çalıştıklarını söyledi.
          Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer: ‘Yeni Eğitim Sistemi Bir Demokratikleşme Hareketi Olacaktır.’
        ‘Tek tip bir insan yetiştirmeye son vermeyi hedefliyoruz. Yapılan bütün araştırmalar herkesin mevcut eğitim sisteminden şikayetçi olduğunu gösteriyor. O halde bu gidişe dur demek gerekiyor. Eğitim olayına ideolojik bakmak yerine rasyonel bakmak gerekir. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bizdeki kesintisiz eğitim sisteminin savunulacak yanı olmamalı. Yasalaşan 4+4+4 yani kesintili yeni eğitim sisteminin olumlu sonuçları için biraz sabretmek gerekir. Kademeli eğitim sistemi ile öğrenciler yaklaşık yirmi çeşit dersi seçme hakkı kazanıyor. Çocuklara daha çok yeteneklerine göre ders seçme hakkı tanıyoruz. Çocuklarımız bu sayede dünya ile rekabet etmek için daha çok bilgi sahibi olacak. Yeni Eğitim sistemi aynı zamanda bir demokratikleşme hareketi olacaktır.’
           Bakan Ömer Dinçer dönem arkadaşlarıyla sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi. Bugüne kadar binlerce mezun veren, birçok yeni üniversiteye akademik personel yetiştiren, merkezi -yerel yönetimlerde, eğitim, siyaset ve ticari hayatın önemli makamlarında görev yapan Erzurum Mezunlarının 2013 buluşması İzmir’de yapılması kararlaştırıldı.
            Buluşmaya katılan 1980 sonrası bazı mezunlar ise yaptıkları konuşmalarda mezunlar buluşmalarının organize edilişinde yeni mezunların organizeden önceden haberdar edilmesi ve görüşlerinin alınmasının Erzurum Mezunlar Grubunun geleceği açısından daha uygun olacağını söylediler.
           Bazı mezunlar ise bu buluşmaların daha verimli geçmesi ve geniş katılımlı olması için bir mezunlar derneğinin kurulmasının daha uygun olacağını dile getirdiler.
Notlar:
mahmutbalcibirey@hotmail.com  WEB: www.mahmutbalcibirey.com
Erzurum İlahiyat 1989  gsm: 0532 375 00 67 İstanbul

Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.