Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1825
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 9127
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 755
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2020 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
FEVİZYE BAYRAMOVA ÇALLI HAVAALNI’NDA FSB (KGB) TARINDAN KARŞILANMIŞTIR.

FEVİZYE BAYRAMOVA ÇALLI HAVAALNI’NDA FSB (KGB) TARINDAN KARŞILANMIŞTIR.

 

         Tatar Milli Meclisi Başkanı Fevziye Bayramova 7 Mayıs 2009’da Türk Ocakları ve Milli Kütüphane Başkanlığının birlikte düzenlediği “GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE İDİL-URAL’DA İNSAN HAKALRI ve DEMOKRASİ” başlıklı panele katılmak için Ankara’ya gelmişti. Panel Türk aydınları ve toplumunda büyük bir ilgi ile izlenmişti. Bu ilgiden rahatsız olan Ankara Rus Büyükelçiliği Türkiye Dışişleri Bakanlığına protesto göndermiş ve panel haberinin hiçbir resmi kanalda yayınlanmamasını istemişti.

         Tatar Milli Meclisi Başkanı, tarihçi, yazar Fevziye Bayramova Ankara’da birkaç gün çeşitli görüşmelerde bulunduktan sonra dinlenmek için  Antalya’ya gitmişti. 20 Mayıs 2009 tarihinde Türkiye saati ile sabah saat 6:00’da Antalya- Çallı uçağıyla evine dönecekti. Sağ-salim evine dönüp dönmediğini öğrenmek için Türkiye saati ile 12:30’da Fevziye Bayramova’yı cebinden aradım, yanıt: “Roza, beni havaalanında FSB ajanları karşıladı, şu anda onların arasıyla yoldayım. Beni savcılığa sorguya götüreceklermiş. İstersen akşam üzere yine bir kez telefon denemesi yap…”

         Zaten bu beklenen bir endişeydi ve endişemiz haklı çıktı. 60 yaşındaki Fevziye Bayramova’yı argın-yorgun halde, evine bile dönmesine fırsat vermeden sorguya götürmeleri bir kasıttır. O’nu çizdiği yoldan caydırmak istiyorlar, fakat bunu asla yapamayacaklar. Bu utanç verici bir olay karşısında tüm insanlığı göreve davet ediyorum. Sessiz kalmayalım!!!

 

Sürgündeki Milli Hükümet üyesi

Roza Kurban

20.05.2009Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.