Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1832
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 10230
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 236
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 756
Toplam 798 Bilgi Makalesi ve toplam 2053 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
FSB`NİN TATAR MİLLİ MECLİSİ`NE ARSIZ SALDIRILARI DEVAM EDİYOR

FSB’NIN TATAR MİLLİ MECLİS’İNE ARSIZ SALDIRILARI DEVAM EDİYOR.

 

         20 Aralık’ta Tatar Milli Meclis’i toplantısında devlet bağımsızlığı beyanatı kabul edildikten sonra, Tataristan’da Milli Meclis’e karşı saldırılar başlamıştı. 24-25 Aralık tarihlerinde Milli Meclis reisi Fevziye Bayramova’nın , Tatar Milli Meclis’inin reis yardımcısı Faik Taciyev’in evlerine FSB(eski KGB) subayları gece yarısı baskını yapmış, fakat bir şey elde edememişti. Aynı zamanda Milli Meclis üyeleri de sorguya çekilmişti.

         4 Ocak 2009 günü Kazan vakti ile sabah saat 9:00’da FSB subayları tekrar Tatar Milli Meclis reisi Fevziye Bayramova’nın kapısını çalmış, fakat Fevziye Hanım kapıyı açmamış. Daha sonra FSB subayları kesici aletler getirip kapıyı zorla açmaya çalışırken, Fevziye Bayramova kapıyı açmak zorunda kalmıştır. İçeriye 5 kişi: FSB subayları- İldar Zaynullov, Marsel İdrisov, polis teğmeni-Malis Zayniyev ve tanıklar- Aynaz Şeyhelislamov, Lenar Zakirovlar girmiş. FSB subayları, 26 Aralık 2008 tarihinde 282.Maddenin 2.fıkrasına istinaden “MİLLETLER ARASI DÜŞMANLIĞI KÖRÜKLEME” suçu ile cinaî dava açıldığını ve 2 Ocak 2009 tarihli arama emriyle geldiklerini söylemişler. Arama 3 saat sürmüş, bilgisayar, resim ve dosyalara el koymuşlardır. Arama sonucu tutanak tutulmuş, Fevziye Bayramova, “Ben bu aramayı kanun dışı buluyorum ve buna razı değilim.” ifadesi eşliğinde tutanağa imza atmıştır. 10 günlük temyiz hakkı süresini beklemeden gelen FSB, neden acele etmiştir acaba?!

         FSB subayları, Bayramova’nın belge ve bilgisayarına el koyarken, Onun,  “bağımsızlık” sözcüğünü sık sık dile getirdiğinden rahatsız olduklarını söylemişler. Bayramova ise şu yanıtı vermiştir:  “Bunun içinde sadece Tatar bağımsızlığı ile ilgili belgeler bulunmaktadır, araştırmaya gerek yok. Bundan dolayı beni suçluyorsanız hemen hapishaneye atabilirsiniz, ama şunu bilin ki, ben hapishanede de aynı sözleri söyleyeceğim ve ölene dek Tatar bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğim.” FSB subayları evden ayrılırken 12 Ocak 2009 tarihinde savcılığa gelip ifade vermesi için celpname bırakmışlardır.

         Fevziye Bayramova’nın evinde arama yapılırken, eş zamanlı olarak Tatar Milli Meclis’inin reis yardımcısı Faik Taciyev’in evini ve 20 Aralık 2008 tarihinde toplantı yapılan binayı da aramışlardır.

         Tatarların milli kahramanı olan Fevziye Bayramova’nın bu durumuna seyirci mi kalacağız veya el ele verip ona bu kutsal milli savaşında arka mı çıkacağız?!  Karar sizin….

 

 

Roza KURBAN

Sürgündeki Milli Hükümet Üyesi

04.01.2009Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.