Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8802
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
GAZETELERDE BAYKAL
Deniz Baykal`ın sürpriz istifası Ankara`da taşları yerinden oynatırken, bugünkü gazetelerin tamamının manşetini de belirledi. Gazetelerin tümü ilk sayfalarının neredeyse tamamını da Baykal`a ayırdı.

Örgüt Baykal`ı bırakmıyor - Milliyet

Baykal istifa ederken "Mücadeleye devam" diyerek daha güçlü dönüş sinyali verdi. Parti yönetimi ve il örgütleri iki hafta sonraki kurultay için harekete geçti.
Ankara Temsilcimiz Fikret Bila da Baykal`a "kurultay`da delegelerin sizi aday gösterecekleri konuşuluyor. Tavranız ne olur?" diye sorunca şu yanıtı verdi: Bu tür yorumlar, çalkatılar olur. Normaldir."

Baykal`ın veda şifreleri - Radikal

 CHP lideri, soruların çoğuna şifreli yanıtlar verdi. Baykal`ın net iki sözü vardı: Bu iktidarın işi, istifa ediyorum. Şifreden çıkanlar: Gülen cemaati suçsuz, yapanları nerede, ne yaptıklarını biliyorum. Maksat, CHP`yi yeniden düzenlemek.Baykal`ın `Bulunmuş bir kaset yok, bu iki haftalık bir komplo` sözü, çekimi kimin, nerede yaptığını bildiğini gösteriyor. `İki hafta` sözü ayrıca anayasa oylamasına bir atıf, `Komplo şantaj ya da ticari değil, siyasi kazanç amaçlı` demesi de bu yüzden. `CHP`yi yeniden tanzim etmek isteyenler` ifadesi, iktidar destekli komploda CHP`lilerin olabileceğine özel bir ima gibiydi.Baykal dönmezse
 
Kılıçdaroğlu - Vatan
 CHP`de esen hava 22 Mayıs`taki Kurultay`da Baykal`ı yeniden genel başkan seçmek yönünde. baykal da dönüş için açık kapı bıraktı ancak olmazsa tek aday Gandi Kemal.Kapıyı açık bıraktı - Sabah Ana muhalefet partisi lideri, canlı yayında istifa etti. Baykal, "Kaset komplo" deyip CHP Genel Başkanlığı`ndan ayrıldı ama kurmaylarına "Partim ne görev verirse yaparım" dedi.Aile meclisi kararı -
 
Hürriyet
CHP lideri Deniz Baykal`ın istifa kararının temelleri, pazar günü tüm ailenin katıldığı Anneler Günü kahvaltısında atıldı.Operasyon tamam - Taraf En mahrem görüntüleri gizli kamerayla kaydedildi, yandaş medyası manşetten çaktı. Ve CHP lideri baykal 40 yıllık siyasi hayatına son noktayı koydu. Gizli görüntülerin iki haftalık olduğunu söyleyen Baykal, "Bu komplo, bugünkü siyasi konjoktürün eseridir. Siyaseti ve CHP`yi yeniden tanzim etmek isteyenlere fırsat" diyerek istifasını açıkladı.
Siyasette istifa şoku - Zaman
1999`da CHP`nin seçim barajı altında kalması üzerine istifa eden Baykal, bu kararı dün ikinci kez verdi. Gizli kamera görüntülerinden hükümeti sorumlu tutan Baykal, istifasını kaçmak değil meydan okuma olarak gösterdi. Siyaseti ve CHP`yi tanzim etmek isteyenlere imkan tanıdığını vurguladı. Baykal`ın suçlamalarına ise Erdoğan`dan sert tepki geldi: Soğukkanlılığını yitirdi, hezeyan bataklığında debeleniyor.
 
Baykal bıraktı -
Cumhuriyet CHP lideri Baykal, günlerdir beklenen kararını açıkladı. Komplonun sorumlusu olarak itkidarı gösterdi ve genel başkanlıktan istifa etti.
 
Gereğini yaptı -
HaberTürk Deniz Baykal, dün CHP Genel Başkanlığı`ndan istifa etti ve iktidarı `yatak odası` komplosu kurmakla suçladı: Böyle bir olay iktidarın onayı olmadan gerçekleşmez.
 
Meydan okudu, istifa etti -
Akşam Ve Baykal kendisine ait olduğu öne sürülen görüntülerin ortaya çıkmasından 4 gün sonra CHP Genel Başkanlığı`ndan istifa etti. "Kaset değil komplo" diyerek AKP`yi adres gösteren Baykal, kurultay arifesindeki CHP`de "Karar sizin" diye seslendi.
 
Deniz çekildi -
Yeni Şafak CHP`nin yarım asrına damga vurmuş lideri Deniz Baykal`ı kaset skandalı yolun sonuna getirdi. CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok`la çekilmiş görüntüleri için "İki haftalık komplo" diyen Baykal, genel başkanlıktan istifa ettiğini açıkladı.
 
Halk isterse dönerim -
Posta Deniz Baykal, istifa sonrası Posta`ya konuştu: "Halk ve parti tabanını gözlemleyeceğim. Halk bana `dön` derse dönerim, `git` derse siyaset defterini kapatırım. Ama şunu söyleyeyim, kurultaya katılmayacağım, oraya gitmeyeceğim."
 
Kasetle indirdiler -
Star CHP`de kurultay öncesi özel görüntü darbesi Baykal`ın istifasıyla sonuçlandı. Baykal, olayı manşetlere taşıyan medyaya "Siyaseti düzenliyorsunuz. Komplocular size güveniyor" diyerek sitem etti.
 
Suçladı ve gitti -
BİRGün Hakkında çıkan görüntülerin AKP komplosu olduğunu söyleyen Deniz Baykal, dün CHP Genel Başkanlığı`ndan istifa etti. Baykal`ın Gülen`i aklayan açıklaması ise şaşırttı.


Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.