Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1824
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8964
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2015 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
GAZİ YÜZBAŞIYA GATA`DA SAYGI

Gazi yüzbaşıya GATA’da saygı

ANKARA Milliyet

Gül’ün katıldığı GATA’da Öğrenci Alayı’na sancak tevdi töreninde saygı duruşu anonsunda, “Tüm şehitlerimiz ve cumhuriyetin mimarı Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları” vurgusu yapıldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Öğrenci Alayı’na sancak tevdi ettiği törendeki saygı duruşuna davet anonsunda “şehitlerimiz” vurgusu yapıldı. Törene, 28 Ekim 2007’de Siirt’te mayına basması sonucu gözleri ve ellerini kaybeden Gazi Jandarma Yüzbaşı Bedri Aluçlu da davet edildi.
GATA Spor Salonu’nda dün düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Eşref Uğur Yiğit, Jandarma Genel Komutanı Org. Atila Işık katıldı. Törende, bir süre önce domuz gribine yakalandığı iddia edilen GATA Komutanı Korgeneral Hasan Memişoğlu da hazır bulundu.

Marşa davet
Törende görevli bir subay, konukları saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na şu anonsla davet etti: “Savaşa düğün hevesiyle gidenlerin, geri dönmeyi hiç düşünmeyenlerin, namusu, şerefi ve haysiyeti için al bayrağı kefen bilenlerin, vatanı, ülkesi ve milleti uğruna toprağa gözünü kırpmadan giden, bayrak gönderden inmesin diye kendini siper eden tüm şehitlerimiz ve bugün içimize sinerek özgürce aldığımız her nefesi borçlu olduğumuz cumhuriyetin mimarı
Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarının manevi huzurlarında sizleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı’na davet ediyorum.”


Törende, 28 Ekim 2007’de Siirt’te mayına basması sonucu gözleri ve ellerini kaybeden Gazi Jandarma Yüzbaşı Aluçlu da davetliler arasında yer aldı. Aluçlu’nun tedavisinin GATA’da sürdüğü belirtildi. Gül, sancağı öperek, Topçu Kurmay Albay Mehmet Büker’e teslim etti. Kurmay Albay Büker de öğrencilerle beraber sancak teslim alma andını içtikten sonra öperek sancağı teslim aldı. Tören, Gül’ün sancak teslim tutanağını onaylamasının ardından sona erdi. 
Fotoğraf: Serdar ÖzsoyPaylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.