Türk Meclisi

Anasayfa Görüşler Tartışmalar Haber & Yorum Temel Bilgiler Anketler Arama İletişim
Türk Meclisinde kayıtl?toplam kullanıc? 1821
Görüşlerde Yer alan toplam Makale sayıs? 8806
Açılan toplam Tartışma konusu sayıs? 235
Tartışma Panelindendeki toplam Mesaj Sayıs? 754
Toplam 797 Bilgi Makalesi ve toplam 2010 Haber bulunmaktadır.
Üye olmak istiyorum
Şifremi unuttum
Kullanıcı Sözleşmesi
Kullanıcı:
Şifre:
Haberler ve Yorumlar
GAZİLER GÜNÜ -Dr.REŞAT DOĞRU-

TOKAT MİLLETVEKİLİ DR. REŞAT DOĞRU’NUN

 GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Türk tarihinde İslam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır. Her Türk de bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Çünkü milli hasletimizde olan bu duyguların, Türk ulusu ve her bireyi için vazgeçilmez bir anlamı ve önemi vardır.

Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen “Kurtuluş Savaşı”nda yaşamıştır. Vatanımızın kurtuluş parolası “Ya istiklal, ya ölüm!” olmuştur. Türk tarihi böylesine “kahramanlık günleri” ile doludur. Kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz. Destanlar yaratan şehit ve gaziler tek tek birer onur abidemizdir.

Tarih boyunca ülkemizi bölmek isteyen düşman devletlerin yerine bu gün kendi içimizden çıkarılan, aynı kaderi ve coğrafyayı paylaştığımız insanlarla can ve kan mücadelesi vermekteyiz. Vatanı uğruna her şeyi göze almış kahraman Türk Milleti, Asker ve Emniyet güçleriyle Ülkemizin bekasını PKK Terör Örgütünden korumak ve kollamak adına hayatlarını feda etmektedirler.

Tüm bu iç ve dış saldırılara karşı Misak-i Milli sınırlarımız bu Gazi ve Şehitlerimiz sayesinde baki kalacaktır. Buna PKK terör örgütü de dâhil hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bizler bu gün rahat ve huzur içerisinde bu ülkede yaşayabiliyorsak bunu ilk önce Şehit ve Gazilerimize borçluyuz. Onları Unutmamalıyız. Devlet ve millet olarak Gazilerimize ve Şehit yakınlarımıza gerekli yardımı ve desteği vererek Gazilerimizin huzur içinde yaşamaları, Şehitlerimizin de huzur içinde yatmalarını sağlamalıyız.

Geçmişten bu güne gelmemizi sağlayan ülkemizde huzurun ve birliğin inşa edilmesinde en önemli katkıyı sağlayan, Türk’ün azim ve gücünü tüm dünyaya duyuran aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, yüce şahsiyetlerine en derin saygılarımı sunuyorum.Paylaş

Proje Yerlinet tarafından çözümlenmiştir.

© 2008 TurkMeclisi.org Her hakkı saklıdır. İçerik izin alınmadan kullanılamaz. Siteyi kullanan herkes "Kullanıcı Sözleşmesini" kabul etmiş sayılır. Kullanıcı Sözleşmesi.